05.09.19 Technická analýza indexu Nasdaq – Bear flag naznačuje, že propady na akciových trzích budou pokračovat

0
nasdaq index
Zdroj: Pixabay.com

Vzhledem k tomu, že už máme za sebou analýzy na japonský Nikkei 225, Dow Jones a S&P 500, tak je na čase se podívat na zoubek i technologickému indexu Nasdaq Composite. Vizuálně vypadá Nasdaq dosti podobně tomu, co můžeme vidět na jeho sourozencích S&P 500 a Dow Jones. Rozdíly jsou ale v detailech, které jsou velmi podstatné. Nasdaq totiž na rozdíl od těch dalších dvou indexů, zformoval učebnicový bear pennant, takže je nyní velká pravděpodobnost, že se kurz vylije. A pokud se vylije na tomhle indexu, tak vězte, že se vylije i na těch dalších. Proto mi v současnosti přijde tento trh jako nejvíce směrodatný.

Aktuální situace na 1D TF technologického indexu Nasdaq

analýza NASDAQ

Nakouknutí do minulosti

Prakticky celý minulý rok kurz indexu pěkně rostl a vytvořil svými pohyby rising wedge, což je bearish pattern. Růst se na začátku podzimu zastavil na úrovni 8 100 bodů. Respektive, cena se dvakrát od této hladiny odrazila a následoval průraz spodní hrany útvaru, což mělo za následek tvrdý výplach, který trval skoro tři měsíce. Trh se vzpamatoval až 26. prosince minulého roku a dno toho kratšího downtrendu bylo na hranici 6 200 bodů.

Kurz následně pumpoval velmi rychle a spolu s tím prorazil S/R pásma 6 629 bodů a 6 800 bodů. Vývoj poté vytvořil pattern ve tvaru V. Tenhle útvar není technicky moc přirozený a je to známka toho, že trhy zareagovaly na vnější impuls, což donutilo tržní účastníky ke zběsilému nákupu. Donce se na grafu zformovalo další rising wedge, ale ani to nezastavilo býky v pokračování up.

Průraz skrze hladinu HIGH SUPPLY

Trh zpočátku velmi rychle akceleroval, ale akcelerace začala pomalu slábnout. I přesto kurz prorazil S/R levely na 7 195 bodů, 7 400 bodů a 7 609 bodů. Po průrazu skrze 7 878 bodů, se cena vyšplhala až ke klíčové rezistenci HIGH SUPPPLY. Býci tuhle úroveň atakovali a chvíli se už zdálo, že se breakout povede. No, vzápětí se směr kurzu otočil dolů a vyklesal až k supportnímu pásmu 7 400 bodů. Vytvořila se ABC korekce a trh tedy mohl zase pokračovat v růstu.

Tentokrát se býkům zdařilo překonat klíčovou rezistenci HIGH SUPPLY. Problém byl v tom, že se díky Price action zase vytvořilo rising wedge. Důležité ale bylo, že se vytvořil vyšší vrchol a spolu s tím máme nové all time high indexu. Byl zde předpoklad, že se kurz z patternu nakonec vylije, ale že se z předchozí klíčové rezistence stane silný support. Počítal jsem tedy s pullbackem a retestem této hranice spolu s odrazem up.

Medvědí praporek

Jak ale víme, tak okolnosti tomu nepřály, neboť se obchodní válka zase přiostřila a to mělo za následek vylití kurzu pod pod úroveň 8 100 bodů. Prozatímní dno tohoto propadu máme nad hranicí podpory 7 609 bodů. Kurz poté neustále naráží na HIGH SUPPLY, ale pokaždé dojde k odrazu. Díky tomuhle vývoji máme v grafu učebnicový bear pennant, kde je vysoká pravděpodobnost na breakdown.

Vzhledem k tomu, že útvar je kurzem už skoro zcela zaplněn, tak se trh bude muset velmi brzy rozhodnout, jakým směrem se kurz vydá. Protože jsme u hodně silné rezistence a vně medvědího praporku, tak šance na up jsou velmi malé. Do grafu jsem i zaznačil target z praporku, který přesně na supportu 7 195 bodů. Propad by tedy znamenal více jak 8% ztrátu na hodnotě indexu.

Závěr

Osobně jsem na index medvěd a myslím si, že spíše poklesneme. Jsme přeci jenom pod klíčovou rezistencí a pattern je stejně jasný jako slunce na obloze. Jestli k breakdownu z praporku dojde, tak očekávám pokles minimálně po zaznačený target. Netroufám si ale nyní říct, zda to bude konečná a zase se půjde nahoru. Jestli se totiž kurz uzavře až v této úrovni, tak máme nižší dno (LL) a to by na trhu dost zamíchalo s kartami. V současnosti jsou okolnosti spíše špatné a co se týče technické stránky, tak jsme formálně pořád v uptrendu. Ale sami můžete vidět, že to slábne.

03.09.19 Technická analýza akciového indexu Dow Jones – Po velkých propadech index pomalu oživuje

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře