Druhá největší letecká společnost Ruska láká na výhody technologie blockchain

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
[speaker]

Ruská letecká společnost S7 Airlines, která je druhou největší v zemi, nabízí prodej letenek na blockchainové platformě. Od spuštění zaznamenala růst, který jen za jeden měsíc přeshuje milion dolarů.

  • V červenci loňského roku 2018 prodala S7 svou první letenku na soukromé platformě založené na Ethereu a vyvinuté ve spolupráci s ruskou komerční bankou Alfa-Bank.

Letecká společnost si vychvaluje blockchain

Již asi před rokem spustila ruská S7 Airline svou blockchainovou platformu pro prodej lístků, založenou na platformě Ethereum. Od té doby se využití aplikace podepsalo na snížení množství papírovaní. Blockchain jim umožnil bezpečně propojit svůj rezervační systém vstupenek s bankovním systémem, čímž se urychlilo zpracování plateb.

  • S7 Airlines uvádí, že od ledna se platby prováděné přes blockchainovou platformu zvýšily desetinásobně.

Firma již dříve testovala blockchainové projekty. Poté spustila platformu a stala se tak první leteckou společností v Rusku, která „doplní letadlo pomocí inteligentních smluv založených na technologii blockchain,“ a to i díky spolupráci s Gazpromneft-Aero a Alfa-Bank.

S7 Airlines je významná letecká firma v Rusku

Je velmi pozitivní, vidět tak velkou společnost využívat kryptoměny a jejich technologie. O to pozitivnější je, když jsou po roce provozu vidět reálné výsledky, které naznačují velký úspěch a možnou inspiraci dalšími firmami v leteckém sektoru i mimo něj.

Kromě toho uvádí Pavel Ryazanov, ředitel transakčního podnikání v Alfa-Bank, že

„blockchain vytváří hodnotu a je do značné míry rozhodující pro trh B2B [tedy trh mezi podnikateli].“

Pozitivní čísla naznačují výhody blockchainu

Letecká společnost S7 ve svém středečním sdělení dále uvadí, že pozitivní čísla poukazují na výhody blockchainu. Berou to jako důkaz, že tato technologie dokáže podnikům pomoci zvýšit jejich tržby.

„Díky této nové technologii nyní naši agenti snadněji spolupracují přímo s leteckou společností, což nám umožnilo rozšířit naši vlastní prodejní síť S7 Airlines. V tomto roce plánujeme na platformu nasadit první online agenty, jejichž práce by byla v souladu se standardem NDC.“

Podle Nikolai Mukhanova, výkonného ředitele S7 Techlab, se tato letecká společnost rozhodla, kromě využítí ETH pro svou platformu, také automatizovat některé další procesy – využívající platformu Hyperledger Fabric.

Závěr

Letecká společnost S7 Airlines je druhou největší v Rusku. Po nasazení platformy na prodej lístů založené na Ethereu si velice pochvalují tuto novou technologii. Jen od začátku roku se tržby prostřednictvím platformy zdesetinásobily. Kromě zvýšení tržeb jim blockchain umožnil snížit spotřebu papíru a urychlit či zautomatizovat některé procesy, včetně rezervačního systému a zpracování plateb.

Co číst dále?

CEO Circle dnes varoval Kongres že USA zaostávají – Považujte kryptoměny za novou třídu aktiv

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře