Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum a ředitel Ripple – nové posily kryptoregulačního týmu státu New York

0
(0)

Zprávy a souhrny

New York je v USA prvním státem, který vytvořil tým speciálně pro kryptoměny, pochopení technologie blockchain a regulace. Tato pracovní skupina přijímá mezi sebe vzácné nové posily. Těmi jsou spoluzakladatel coinu Ethereum a ředitel Ripple pro regulační vztahy.

New York má tým pro digitální měny

New York na to jde chytře. Než začnou tvořit kryptoregulace, nejdřív chtějí tyto nové technologie řádně pochopit a prostudovat. Pracovní skupina pomůže zákonodárcům v pochopení technologie blockchain a jejího potenciálu. Budou pracovat na tvorbě regulačního prostředí.

New York byl první

Clyde Vanel, člen zákonodárného shromáždění – podvýboru pro internet a nové technologie, představil 6 z celkem 13 členů týmu pro digitální měny, zbylých 7 je jmenovaných guvernérem. Komentoval to slovy:

„New York byl první stát v národě [Spojených států], který vytvořil pracovní skupinu pro kryptoměny. Ta pomůže státům a zemi zjistit, jak správně regulovat digitální měnu a blockchainovou technologii…“

Jsme nadšeni, že budeme mít některé z předních lidí v blockchainové technologii a v kryptoměně, které pomohou státu New York a zemi a možná i světu při hledání správné úrovně předpisů v tomto prostoru.“

Posily z týmů Ethereum a Ripple

Noví členové týmu budou jistě velmi cennou posilou, protože přicházejí přímo z týmů velkých kryptoměn. Pro samotné kryptoměny je to pak rovněž velmi dobrá zpráva. Byť budou v kryptoregulační skupině představovat menšinu, budou mít možnost výrazně ovlivnit a pravděpodobně také zmírnit či (doufejme) zlepšit budoucí regulace.

Jak již bylo řečeno, výsledky a závěry, které skupina vytvoří, by mohly ovlivnit regulace kryptoodvětví nejen ve státě New York, ale prakticky na celém světě. Přinejmenším je tedy moc dobře, že než takové regulace začnou tvořit, věnují tomu dostatek času a úsilí. A fakt, že jim v tom budou pomáhat vedoucí pracovníci týmů Etherea a Ripple, je jistě velmi optimistickou zprávou.

Členové „NYS Digital Currency Taskforce“

Kromě spoluzakladatele kryptoměny Ethereum Josepha Lubina a ředitele Ripple pro regulační vztahy Ryana Zagoneho budou v týmu například:

  • Sandra Ro, generální ředitelka Global Blockchain Business Council,
  • Yaya Fanusie, bývalý analytik CIA, nyní specialista z Nadace pro obranu demokracie,
  • Yorke Rhodes, spoluzakladatel blockchainu u společnosti Microsoft,
  • Aaron Wright, profesor právnické fakulty Cordozy School.

Závěr

New York se připravuje na kryptoregulace a je jen dobře, že na jejich vytvoření spolupracuje s předními špičkami v oboru. Odborníci z vrcholových pozic v týmech kryptoměn Ethereum a Ripple budou jistě velmi užitečnou a cennou posilou.

Můžeme jen doufat, že se jim podaří vytvořit šetrné regulace, které mladé odvětví ekonomiky příliš nepoznamená a zaměří se spíše na problémy lidí. Mezi takové tipy patří třeba soukromí, bezpečnost finančních aktiv, scamy a hackeři.

Nedávno jsme vás informovali, že kryptoměny Ethereum a XRP nezná tolik lidí, jako Libru od Facebooku. Avšak je jisté, že tyto týmy pro kryptosvět udělaly nesrovnatelně více a jejich přínos je nesporný.

Co číst dále?

Microsoft se stává exkluzivním dodavatelem cloudu pro umělou inteligenci OpenAI Elona Muska

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: