Jak lze zvýšit bezpečnost kryptoměn pomocí monitorování blockchainu?

0
bitcoin, bezpečnost

Monitorování blockchainu pomůže zesílit bezpečnost šifrování, sníží manipulaci s trhem a zvýší transparentnost. Nové metody mají o dost více funkcí než základní průzkumníci, kteří se používají pouze k ověřování transakcí.

Monitorování blockchainu včetně odcizených prostředků

Většina kryptoměnových transakcí není zcela anonymní, ale pseudoanonymní, takže se dají vysledovat, ale neznáme vlastníka peněženky. Je to možné i v případech, kdy jsou rozdělovány a odesílány na různé adresy.
Monitorování odcizených prostředků napomáhá i fakt, že každý uživatelský účet by měl podléhat KYC (znát svého zákazníka, pozn.redakce), proto je možné ho sledovat zpět k určité osobě.

Demokratizace informací

Manipulace s trhem se řeší už nějakou dobu. Mezi nejznámější manipulace patří:

  • Spoofing – velká objednávka k vytvoření iluze nabídky či poptávky, která je však před naplněním obchodu zrušena,
  • Front-running – druh zasvěcených obchodů,
  • Wasch obchodování – většinou se provádí automatizovanými roboty a snaží se uměle zvýšit denní objem obchodování.

Blockchain je zcela otevřené místo, proto lze pohyb velkého množství finančních prostředků sledovat a předvídat tak obchody na burzách.

Dříve jsme vás např. informovali: Velryba přesouvá 8800 BTC.

Mempool jako prostředek k včasnému varování

Co vlastně Mempool je a k čemu funguje? Je to zkratka pro paměťový fond. Funguje jako oblast pro zadržení čekajících transakcí, které čekají na přidání do blockchainu. Ve zkratce řečeno – je to místo „nepotvrzených transakcí.“

Je to systém včasného varování, který má potenciál být použit k poskytnutí další úrovně nahlédnutí do obchodních aktiv, upozornění na krypto hacky, nebo předpovídání vysokého objemu obchodování a potenciální volatility.

Závěr

I když jsou blockchainy zpravidla otevřené pro každého, transparentnost je zastíněna složitostí a velikostí. Na trh však přicházejí technologie, které zajistí bezpečnější šifrování a sníží manipulaci. Což je dobrý krok kupředu.

Co číst dále?

“Jak dlouho bude třeba” – uklidňuje Zuckerberg regulátory

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na