“Jak dlouho bude třeba” – uklidňuje Zuckerberg regulátory

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Na středeční čtvrtletní telekonferenci zazněla od generálního ředitele Facebooku významná věta: „however long it takes.”  Volně přeloženo, „jak dlouho bude třeba.” Tímto vyjádřením se Zuckerberg snažil uklidnit investory a regulátory měnových trhů, kteří se připravují na příchod kryptoměny Libra, ambiciozního projektu, představeného minulý měsíc.

Duchem konference bylo, že společnost bude k vývoji Libry přistupovat odpovědně a vyvaruje se chyb ze skokových změn.

2020 už není na programu

Vyjádření se vztahuje k dalšímu vývoji kryptoměny, kterou chtěla společnost uvést na trh již v roce 2020. Avšak její vývoj se značně pozdržel a to vyvolalo nejistotu investorů. Facebook dále narazil na legislativní limity jednotlivých zemí a lokálních politiků. V červnu Facebook vydal white paper, aby zodpověděl první dotazy a uvedl koncept fungování kryptoměny. Uvedli k tomu:

“Zavázali jsme se spolupracovat s tvůrci legislativy, abychom to provedli správně.”

Další vývoj je otevřený

Na otázku ohledně načasování Zuckerberg odpověděl, že Facebook se bude snažit vést dialog o fungování kryptoměny otevřeně. Nikoliv jako v předchozích letech, kdy společnost pouze vypustila produkt. Dnes se Facebook snaží o získání dat předem a zpětnou vazbu jak od korporátních, tak i od běžných uživatelů.

Slyšení před regulátory

Zuckerbergovo vyjádření Kongresu přednesl David Marcus, ředitel divize blockchain. Marcus, který byl členem Libra Association member Coinbase, svědčil před Kongresem minulý týden. Více se dozvíte v našem článku zde. 
Jednalo se o takzvané “back-to-back” slyšení a hlavním bodem bylo opět načasování spuštění Libry. Marcus se vyjádřil, že ke spuštění Libry nedojde, dokud nebudou vyřešeny všechny legislativní problémy. Vývoj se však nezastaví.

Závěr

Spuštění Libry bude pravděpodobně znamenat revoluci na trhu kryptoměn. Dominance Bitcoinu může vzít za své, avšak kryptoinvestoři se situaci rychle přizpůsobí. Otázkou je, zda zvládnou státy a centrální banky kryptoměny implementovat do systému. Jsou oproti privátnímu sektoru velmi pozadu i v západním světě, nemluvě o rozvojových zemích.

Co číst dále?

Nahradí právníky smart kontrakty?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img