Senátní slyšení Facebooku o projektu Libra začalo dnes – BTC prudce padá

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Šéf Facebooku pro blockchain technologie, David Marcus, vydal písemné prohlášení o plánované kryptoměně Libra a nyní probíhá slyšení před americkým kongresem.

Marcus byl pozván na slyšení Kongresu v úterý a středu tohoto týdne. Dnešní slyšení začalo v 16.00 CET a zatím neskončilo. Zajímavé je, že BTC během jednání padá:

BTC padá

 

Mezi hlavní body projednávání patří nesprávné zacházení s uživatelskými daty ze strany Facebooku a velmi rychlý vstup této kontroverzní kryptoměny na pole kryptoměn.

David Marcus k tomuto slyšení napsal několik poznámek, které poté přednesl ve své úvodní řeči. Mezi jiným také řekl:

“Aby bylo jasné, asociace Calibra očekává, že Libra bude licencovaná, regulovaná a bude podléhat dozorčí radě. Vzhledem k tomu, že Asociace sídlí v Ženevě, bude pod dohledem švýcarského úřadu pro dohled nad finančními trhy (FINMA). Vedli jsme předběžné diskuse s úřadem FINMA a očekáváme, že s nimi budeme moci spolupracovat na vhodném regulačním rámci pro kryptoměnu Libra. Asociace má také v úmyslu se zaregistrovat u společnosti FinCEN pro obchodování s penězi. …

Asociace Calibra, stojící za digitální měnou Libra se rovněž zavázala podporovat úsilí regulačních orgánů, centrálních bank a zákonodárců, aby zajistilo, že Libra přispěje k boji proti praní špinavých peněz, financování terorismu a podobně.“

Co je v sázce?

V sázce je několik faktorů. Jako první se očekává, že výsledek slyšení bude mít dopad na datum spuštění Libry v roce 2020. Za druhé, Libra může podléhat novému návrhu zákona, který má zakázat velkým technologickým firmám vydávat vlastní digitální aktiva a angažovat se v odvětví finančních služeb. Jako poslední by slyšení mohlo ovlivnit celkový trh s kryptoměnami (pozn. red.: to se už nyní zřejmě děje – pokud opravdu cena BTC a dalších kryptoměn bude padat do červených čísel i nadále, byla by to příliš velká náhoda a znamenalo by to potvrzení teorie, že za posledním rally opravdu stojí oznámení FB o Libře)

Coinmarketcap 16. 07. 2019 19:25:

Na druhou stranu celé haló kolem Libry přinese velké zvýšení povědomí o Bitcoinu a ostatních kryptoměnách.

Marcus je však zaměřen na udržení kontroly nad spuštěním Libry a na zajištění hladkého průběhu, aby Facebook mohl vstoupit na trh kryptoměn.

V prohlášení dále zaznělo:

,, Očekáváme, že budeme pod dohledem regulačních orgánů a centrálních bank. Facebook nenabídne digitální měnu Libra, dokud neobdržíme odpovídající schválení.“

Celé znění písemného prohlášení naleznete zde:

https://www.banking.senate.gov/imo/media/doc/Marcus%20Testimony%207-16-19.pdf

Ovšem zdá se, že Marcus zatím není příliš úspěšný a trhy reagují prudkým poklesem.

Zítra bude probíhat druhá část slyšení, myslíte, že se povede Marcusovi zvrátit názor ve prospěch kryptoměn a Libry? A kam až budou trhy krvácet a myslíte, že to souvisí se slyšením, nebo jde o jiné vlivy? Jaké? Napište nám do komentářů.

Co číst dál:

Libra není měna – je to záblesk budoucnosti finančních služeb. Jaká bude?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: