V době recese budou kryptoměny zajímavé!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Jak vyplývá z nedávného průzkumu, který provedla přední světová platforma sociálního obchodování eToro, víc než dvě třetiny investorů se sídlem v USA se obávají recese. V této době by proto raději investovali do kryptoaktiv, komodit nebo nemovitostí.

Průzkum

Online investiční sociální platforma eToro provedla průzkum v době od 18. do 31. července 2019 mezi 1 000 online investory ve Spojených státech. Věkové rozmezí respondentů se pohybovalo mezi 20 až 65 lety a zahrnovalo tedy tři generační kategorie:

Generace Z – známá také jako generace M, je to tzv. internetová generace nebo děti  nového tisíciletí, jedná se o skupinu lidí narozených od poloviny 90. let 20. století do roku 2010.

Mileniálové – jedná se o generaci lidí, kteří dosáhli dospělosti na přelomu 21. století, jsou to lidé narození přibližně v rozmezí let 1980–1996, generace vyrostla v obklopení moderních technologií a sledovala jejich vývoj.

Generace X – je to generace konce studené války, lidé narození v letech 1965–1979, pro tuto generaci se používají také označení „baby busters“ nebo „post boomers“, lidem narozeným uprostřed generace X v Československu se přezdívá „Husákovy děti“.

Výsledek průzkumu

Z průzkumu eToro vyplývá, že 40 % mileniálů by v případě recese dávalo přednost před akciemi investování do kryptoměn. Pro 50 % lidí z generace Z je nejlepší formou investice nemovitost a 38 % lidí z generace X dává v době recese přednost komoditám. V této souvislosti Guy Hirsch, generální ředitel společnosti eToro US, uvedl:

„Věříme, že kdyby došlo k recesi, viděli bychom zmenšující se portfolia akcií a růst v jiných třídách aktiv, jako je krypto. a také nové modely částečného vlastnictví. Historicky byly tyto investiční příležitosti omezeny na vysoké čisté jmění a institucionální investory. inovace ALE tyto příležitosti odblokovala pro každodenní investory a tyto výsledky jasně ukazují, že existuje poptávka.“

Nové modely částečné vlastnictví

Jak vyplývá z průzkumu, recese by vzbudila zájem investorů o nové modely částečného vlastnictví. 92 % těch, kteří se nejvíce zajímají o recesi, uvedlo, že by rovněž investovalo do vlastnictví zlomků slavných děl, významných památek či soukromých startupů.

Až 55 % respondentů uvedlo, že by v období recese prodalo část svého akciového portfolia na financování své investice do těchto nových modelů částečného vlastnictví.

Závěr

Průzkum tedy jasně ukazuje, že investoři potřebují a chtějí více svobody, než jim umožňuje současný finanční stav, což by pomohlo zapojit i mladší investory.

V poměrně nedávné době byl proveden podobný průzkum i v Indii, a to mezi movitějšími jednotlivci. Tito investoři uvedli, že by s největší pravděpodobností investovali spíše do Bitcoinu (BTC) než do jiných kryptoměn. Ostatně kryptoměny se v tomto průzkumu umístily na čtvrtém místě podle oblíbenosti aktiva. Na druhou stranu je ovšem třeba podotknout, že téměř polovina respondentů nevěděla, jaké kryptoměny vlastně existují.

Co číst dále?

Nová studie odhaluje země s nejvíce registrovanými kryptoburzami

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: