V Japonsku se mění předpisy – nejsou to kryptoměny, ale kryptoaktiva

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Japonská sněmovna převzala novou kryptografickou regulaci v horní komoře národního parlamentu podle zpravodajské agentury Nikkei. Dolní komora údajně také upravila stávající finanční právo.

Změny se týkají dvou japonských finančních předpisů – zákona o finančních nástrojích a burzách, dále také zákona o platebních službách. Podle Nikkei jsou zaměřeny na posílení místních předpisů týkajících se procesu obchodování s kryptoměnami. Změny údajně rozšiřují regulaci přidáním ustanovení pro margin trading

Stejně jako ČNB – nejsou to kryptoměny, ale kryptoaktiva

Nový zákon také zahrnuje změnu terminologie spojené s kryptografií, tedy změnu virtuální měny na „kryptografická aktiva“.

Omezení pákového efektu na jednotky

Japonští zákonodárci přišli poprvé s pravidly pro margin trading již v březnu 2019. Japonská vláda schválila návrh změn japonských finančních nástrojů a nařízení o platebních službách. Touto změnou omezila pákový efekt na trhu s krypto kapitálovými vklady. Páka je tedy nyní v rozmezí 2–4×.

Obchodování s marží znamená použití vypůjčených prostředků od makléře k obchodování s finančními aktivy, což je v podstatě zajištění úvěru.

Japonský ministr financí a místopředseda vlády Taro Aso v dubnu vyzval novináře, aby přestali používat pojem virtuální měna a přešli na nově zavedená kryptografická aktiva.

Závěr

Proč tedy sledujeme Japonsko? Jedná se o technologicky pokročilou zemi, a co se potvrdí zde, by se mohlo v podobné formě dostat i dále do světa. Zvykli byste si na používání slova kryptografická aktiva namísto kryptoměn? Je možné, že podobná změna nastane i u nás, když už je takto nazývá i ČNB.

Co číst dále?

Tether tvrdí, že investoval část rezerv do BTC – jak to ovlivní kauzu Bitfinex?

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Solrak

Já navrhuji aby se Btc označoval za digitální měnu a fiat za virtuální peníze. Kdo je pro? ?

Rob

Ten pan Aso asi vůbec netuší, co jsou kryptoměny. To je jako kdybych neměl označovat vozidlo vozidlem jenom proto, že má jiný typ motoru. No… Je mi to vlastně jedno, dokud nazýváni věcí pravými jmény zůstane jen nedoporučené a ne rovnou trestné. Vždyť je to měna! Globální měna!! Ale aktiva nakonec taky… Vlastně proč ne. ?

Rob

Já dal předtím omylem odpověď. Jinak ale ano, váš návrh bych samozřejmě podpořil.

spot_img