Závislost Libry na vládách a centrálních bankách je její největší slabina – tvrdí ředitel eToro

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zakladatel a generální ředitel obchodní platformy eToro, Yoni Assia, uvedl nedávno na svém blogu, že největší problém Libry je její závislost na vládách a centrálních bankách po celém světě.

Největší slabina

Neustále se rozvíjející trh kryptoměn upoutal pozornost nemálo významných technologických gigantů, mezi něž patří například Facebook, Amazon nebo třeba Telegram. Jedním z nejkontroverznějších projektů však nadále zůstává Libra od Facebooku díky své obří uživatelské základně. Libra už si i vysloužila v USA několik kongresových slyšení.

Libra se podobá ETH

Yoni Assia dodává, že vstup kryptoměny Libra mu připomíná vstup Etherea na trh. Domnívá se tak, že tyto dvě kryptoměny mají jistou podobnost. V jednom rozhovoru řekl:

“Libra vypadá jako stabilní měna, bohužel je závislá na vládách a centrálních bankách po celém světě. To je její největší slabina.”

Yoni Assia dále uvedl, že Libra by se mohla jednoduše stát mostem mezi tradičním finančním systémem a kryptoměnami. Facebook by tak mohl dostat kryptoodvětví do podvědomí více lidem po celém světě.

Facebook a soukromí je také problém

Jako poslední se zaměřil na ochranu soukromí. Uvedl, že Facebook není příliš orientovaný na soukromí uživatelů. Poznamenal, že úplná anonymita by vydláždila cestu k nezákonným činnostem, proto musí existovat rovnováha mezi vládou a kryptoměnami, aby lidé byli chráněni.

Názor na Libru u nás

Česká kryptokomunita má spíše opatrný přístup k plánované kryptoměně od Facebooku. Mezi časté výtky patří právě nedostatečná ochrana soukromí a dat uživatelů a pak také v budoucnu možnost jednoduše odstřihnout uživatele od jeho prostředků, vložených do Libry, pokud dojde k “porušení zásad komunity”. Více se dozvíte v článku Libra v Paralelní Polis. 

Závěr

Vstup Libry na trh je plánován na rok 2020. Nemůžeme odhadnout, jaký vliv bude mít na celý kryptoprůmysl, a zda splní své závazky, popsané spíše stručně a vágně ve whitepaperu. Nicméně minimálně i před svým spuštěním dokázala velmi rozhýbat jak kryptoprůmysl a zacvičit s cenami kryptoměn, tak regulátory a veřejnost, kteří se najednou začali o Libru a tím i o kryptoměny vůbec daleko více zajímat.

Co číst dále

[Zprávy] • Bitcoin posiluje díky ETF • Burger King v Německu přijímá platby v BTC • a další události dne

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fero Lakatoshi

No tak slabina,jak se to vezme ze,pokud se to ma opravdu pouzivat k platebnimu styku tak je dobre ze to nekdo bude regulovat.Takhle to bude pouzitelnejsi nez nejaka radoby decentralizovana kryptomena.

spot_img