10 korporací, které chtějí vydat vlastní kryptoměny

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Se stále větší popularitou kryptoměn roste i počet podniků, které chtějí vlastní digitální měny. Podíváme se na 10 společností, které neměly s kroptoměnami nic společného, ale vstoupily do tohoto odvětví.

Facebook

Facebook připravuje vlastní digitální měnu, Libra. Projekt, který je spoluzakládaný společností Facebook a Calibra. Očekává se, že Libru využijí miliardy lidí. Cílem je použít měnu na pomoc miliardám dospělým bez přístupu k bankovním účtům.

JPMorgan Chase

Bankovní společnost oznámila, že její vývojáři již vytvořili coin známý jako JPMCoin . Tento digitální token bude použit pro velké firmy, které používají mezinárodní platby nebo jako služba pro transakce s cennými papíry.

Walmart

Největší řetězec s potravinami na světě, plánuje vydat vlastní kryptoměnu. Měna by měla být stablecoin, podporovaným fiatem, pravděpodobně fixován na americký dolar. Hlavní cíl je urychlit a snížit náklady na transakce a učinit z coinu užitečný nástroj pro platby za potraviny.

AirAsia

Letecká společnost rovněž potvrdila ochotu prozkoumat odvětví kryptoměn s úmyslem využít vlastní měnu: BigCoin. Generální ředitel uvedl, že AirAsia plánuje prozkoumat nové trhy, počínaje spuštěním kryptoměny pro zlepšení ekosystému v letecké společnosti.

Mitsubishi UFJ (finanční sektor)

Guvernér banky Mitsubishi UFJ odhalil touhu banky vydat vlastní digitální měnu před koncem tohoto roku. Očekává se, že zákazníci si stáhnou aplikaci banky. Uživatelé si budou moci stáhnout aplikaci a používat měnu k provádění plateb na místech, jako jsou restaurace, obchody a jiné obchody.

Arias Intel Corp.

Arias Intel Corp. je technologická společnost se zájmem o mobilní hry a multimédia. Minulý rok společnost oznámila, že vyvíjí vlastní kryptoměnu, kterou by bylo možné použít jako standardní prostředek výměny. Uživatelé tak mohou používat digitální měnu k financování smart kontraktů. Navíc ji budou moci použít k nákupu zboží a služeb.

Amazon

U maloobchodního giganta, Amazonu, již probíhá proces vytváření vlastní digitální měny. Nová kryptoměna by měla pomoci s platbami za více než 12 milionů produktů po celém světě. Předpokládá se, že rychlost zpracování by měla být více než 600 transakcí za sekundu.

Tencent

Asijský podnik, který spustil svou minci QQ coin, se nazývá Tencent. Tato společnost vlastní v Číně oblíbenou chatovací platformu WeChat s přibližně 1 miliardou uživatelů denně. Cílem je uživatelům usnadnit online platby za své služby a hry.

Google

Google nemohl zaostat za konkurencí a připojil se k podnikům, které uvažují o vlastní kryptoměně. Bylo oznámeno, že společnost měla v úmyslu zkontaktovat spolutvůrce ETH Vitalika Buterina s žádostí o pomoc s jejich projektem, fungujícím na blockchainu. Tento technologický gigant tak může postupně připravovat půdu pro svou digitální měnu.

Rakuten

Japonský Amazon”, jak se mu přezdívá, oznámil také vlastní digitální měnu Rakuten Coin. Dle generálního ředitele společnosti se musí ustanovit datum vydání kryptoměny. Měla by sloužit pro lepší online nakupování a snížení nákladů transakcí.

Závěr

Společnosti mají za cíl ušetřit náklady a zlepšit ekosystém pro platby. Zároveň je zde patrný trend, že velké firmy by rády ušetřily na nemalých transakčních poplatcích, které nyní musí platit velkým karetním společnostem typu Visa, MasterCard nebo Diners. Otázkou tedy zůstává, jak se k tomu tyto společnosti postaví.

Co číst dále

Technická analýza: akcie čínské společnosti Alibaba – ve hře je klesající triangl

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img