Libra se příliš podobá E-coinu ze seriálu Mr. Robot

0
mr. robot

Oznámení Facebooku o vlastní kryptoměně Libra spustilo vlnu kontroverze. Zastánci kryptoměn rychle poukázali na fakt, že Libra má jistou podobnost s E-Corpem z amerického seriálu Mr. Robot.

Evil Corp jako Facebook

V ukázce ze seriálu vidíme, jak výkonný ředitel společnosti E-Corp, Philip Price, tlačí na ministra financí Spojených států amerických. Snaží se o zavedení nové digitální měny místo dolaru. Zavedení E-coinu by pak mohlo konkurovat kryptoměnám jako je Bitcoin. Musíme zdůraznit, že celá společnost je v seriálu vyobrazena jako zlý konglomerát sahající do každé domácnosti.

V porovnání s Facebookem se děje to samé. Libra se snaží budit důvěru u veřejnosti. Šéf vývoje Libry, David Marcus, nedávno svědčil před Kongresem, aby potlačil obavy. Vysvětlil, jak Facebook plánuje uskutečnit svou vizi. Libra však byla kritizována řadou senátorů, z nichž někteří ji dokonce označily za „nebezpečnou“.

Facebook tvrdí, že na rozdíl od stávajících digitálních měn bude Libra představovat „peníze podporované vládou“. Dále tvrdí, že měna pomůže zlepšit začlenění bank po celém světě a zároveň sníží transakční poplatky a čekací dobu.

E-coin jako Libra

V ukázce ze seriálu můžeme také vidět, jak Philip Price říká ministru financí, že „běžná hotovost rychle mizí,“ a vybízí ho, aby se rychle přizpůsobil. Projekt Libra má podporu 28 dalších zakládajících členů, kteří investovali 10 milionů dolarů.

Zatímco Libra byla ohlášena minulý měsíc, zavedení kryptoměny není naplánováno dříve, než před rokem 2020. Stejně jako fiktivní E-Coin bude každý token Libra oceněn přesně na 1 USD.

Závěr

Seriál Mr. Robot nabízí zajímavý výlet do podsvětí hackerů, nových technologií a digitálních měn. I přesto, že zatím nevíme, jaký je konkrétní záměr Facebooku, jisté paralely se seriálovým E-corpem zde najít můžeme. Pokud jsou mezi vámi fanoušci tohoto seriálu, podělte se o váš názor.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře