Facebook může inspirovat Google, Apple či Amazon k vytvoření kryptoměny

0
(0)

Zprávy a souhrny

12.07.20 Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Facebook je připraven oficiálně představit svou kryptoměnu 18. června. Další technologičtí giganti si toho jsou bezpochyby vědomi. Jak na to mohou reagovat?

Sociální síť Facebook se připravuje na velký vstup do světa blockchainu. A přestože se o „kryptoměně“ již nějaký čas mluví, oficiálně bude představena až 18. června. V současné době známe jen několik konkrétních podrobností o této virtuální měně.

GlobalCoin, s možným názvem „Libra“, bude stablecoinem integrovaným do platformy Facebooku. S největší pravděpodobností ho tak najdete i na WhatsAppu nebo Instagramu. Spustí se se 100 uzly, z nichž každý stojí 10 milionů dolarů. Jenom lidé nebo společnosti, kteří zaplatí tuto částku, budou moct nahlížet do nitra sítě.

Byla také založena nová společnost, která bude mít speciálně na starost monitoring a řízení projektu. Je vidět, že se Facebook nebojí a jde do toho naplno. Jak na to zareaguje konkurence?

Rivalové jsou všímaví

Společnosti Amazon, Google ani Apple se k digitální měně Facebooku formálně nevyjádřily. Můžete se však vsadit, že postup Facebooku bedlivě sledují.

Všichni tito technologičtí giganti v posledních letech významně investovali do blockchainu. Amazon má například svou vlastní platformu Amazon Managed Blockchain, která umožňuje vytvářet podniky postavené na Amazon Web Services.

Google použil blockchain pro cloud computing. Informoval o tom server Bloomberg. Od minulého roku se však společnost o projektu nezmínila.

A pak je tady Apple. Ten se od dvou dříve zmíněných společností přístupem velmi liší. Tato společnost se totiž ukázala být alergická na blockchainové projekty a tohoto trhu se zatím straní. Minulý týden vydala společnost aplikaci „CryptoKit“, která je však (ke zklamání mnohých) zaměřena spíše na kryptografii než na digitální aktiva.

Další společnosti, jako například Samsung, do toho jdou naplno. Jejich vlajková loď, Samsung Galaxy S10, totiž má být do budoucna kompatibilní s kryptopeněženkami a uživatelům nabídne ochranu digitálních prostředků.

Giganti budou chtít z rostoucího kryptoprůmyslu vytěžit co nejvíce půjde. A zatím to vypadá, že Facebook využije své kvalitně vybudované základy a vyšvihne se tak v tomto pomyslném závodě na první příčku.

Facebook jde do rizika

Již dávno se objevila kontroverze ohledně facebookového modelu příjmu založeného čistě na reklamách. Facebook se teď snaží vytvořit si nový zdroj příjmů. Doufá, že mu kryptoměna umožní vstoupit do sektoru e-reklam, nebo ze společnosti částečně vytvoří také portál na převod plateb.

Ze strany Facebooku jde o zjevný risk. Již v minulosti totiž vyzkoušel nápad s „Facebook kredity“, což se ukázalo jako obří propadák.

Závěr

Je jasné, že Facebook pociťuje nepříjemný tlak ze strany regulátorů i veřejnosti. I to je pravděpodobně důvod, proč se vrhá do světa kryptoměn. Pro společnost je to běh na dlouhou trať, avšak doufá, že ji to zachrání před současnými rostoucími spory. A možná půjde ostatním gigantům příkladem, a ti si také vytvoří své kryptoměny.

Co číst dál?

Lesk a bída kryptoměn – vše co o nich potřebujete vědět

Zdroj:
beincrypto.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře