Facebook chce představit svou platební kryptoměnu v roce 2020 – obejde banky?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Sociálně mediální gigant Facebook plánuje spustit vlastní kryptoměnu sloužící k platbám. Jmenuje se „Globalcoin“ a v roce 2020 by měla poprvé spatřit světlo světa.

BBC uvádí, že testy digitální měny jsou plánovány na konec roku 2019. Globalcoin je údajně pouze pracovním názvem a nebylo potvrzeno, že si zachová stejné jméno, jakmile bude připraven pro veřejnost.

Mohlo by vás zajímat: Tajemná kryptoměna od Facebooku – Co všechno o ní víme (EN)

Jednání s představiteli důležitých institucí již probíhají

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se dle BBC minulý měsíc setkal s guvernérem Bank of England, Markem Carneym. Měli spolu projednat vyhlídky a rizika spojená s Globalcoinem.

Kromě toho firma údajně konzultovala projekt s úředníky ministerstva financí Spojených států amerických. Jednali spolu o operativních a regulačních záležitostech – zejména probírali postupy kontroly totožnosti a možná rizika spojená s praním špinavých peněz. Probíhají také diskuse s globálním poskytovatelem platebních služeb Western Union.

Podaří se Facebooku obejít bankovní sítě?

Globalcoin chce údajně úplně obejít bankovní sítě, aby mohli odstranit finanční překážky a snížit náklady uživatelů. Jak toho chtějí docílit ale zatím není jasné. Z logiky věci by přicházelo na mysl, že banky přece jen budou potřebovat. Plánují spíše jen odstranit některé drahé procesy, které byly doposud nezbytné.

Závěr

Jistě to bude zajímavý projekt a těšíme se na to, co se jim podaří vlastně vymyslet. Jakmile objevíme další úniky informací, ihned vás budeme informovat.

Co číst dále?

Telegram by měl spustit TON ve třetím kvartálu 2019! Má být extrémně rychlý

Zdroj:
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: