Do blockchainu GlobalCoinu nahlédnete za poplatek 10 milionů dolarů

0
(0)

Zprávy a souhrny

12.07.20 Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Facebook chce svou virtuální měnu GlobalCoin představit ještě tento měsíc. Tato kryptoměna by měla být závislá na ceně dolaru. V poslední době se však okolo GlobalCoinu objevily nepěkné spekulace.

Podle serveru The Information má Facebook vytvořit nezávislou nadaci, která bude GlobalCoin spravovat. Tento stablecoin by mohl sloužit jako platidlo v rozvojových zemích s méně stabilními lokálními měnami.

Mince má být zavedena skrz aplikace WhatsApp, Messenger a Instagram. Zaměstnanci Facebooku pak budou mít možnost dostávat výplatu v této měně.

Privilegium za 10 milionů dolarů

Pro výsadu nahlédnutí dovnitř sítě si však Facebook účtuje sumu 10 milionů dolarů.

Zní to přinejmenším zajímavě. Představte si firemní měnu, která je z většiny pod kontrolou Facebooku (ačkoli přes nezávislou nadaci). Navíc do sítě nemáte možnost nahlédnout. Teda aspoň pokud za toto privilegium nechcete platit 10 milionů dolarů.

Kdo a proč by to dělal? Na to zatím neexistuje odpověď. Je dost dobře možné, že nikdo nebude chtít být uzlem GlobalCoinu a tato síť bude mít pouze jednoho účastníka – a to samotný Facebook. Potom akorát můžeme doufat v ultra dobré zabezpečení serverů.

Z výše psaného však většina informací pochází z neznámého zdroje. Tyto spekulace vyplývají z celkového hype okolo spuštění facebookové měny. Podle možných situací nastíněných výše se však můžeme dočkat úplného opaku blockchainu.

Kryptoměny jsou neřiditelné

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se k cenám kryptoměn vyjádřil takto: „Šifrování a kryptoměny ubírají moc centralizovaným systémům a vrací ji zpět do rukou lidu. Avšak přicházejí s rizikem, že jsou těžko řiditelné.“

Tento nedostatek kontroly je však základním kamenem kryptoměn. Přece byste nechtěli, aby si Zuckerberg spustil databázi a mohl editovat zůstatky podle libosti.

Všechno to zatím znělo jako příběh Tetheru. S rozdílem, že široká veřejnost nemá možnost nahlédnout do sítě blockchainu. Navíc může být GlobalCoin lehce měnitelný a mohlo by se upravovat jeho množství na vašem účtu.

Závěr

Podle dosavadních zvěstí tedy v červnu vyjde databáze, do které uvidíte za 10 milionů dolarů. Na místě jsou taky obavy o ochranu GlobalCoinů uživatelů. Pokud by se však nějaký útok stal a byly by odcizeny tyto tokeny, aspoň může Zuckerberg lupičům z účtů jejich odcizené tokeny vymazat… No, teď už se jen nechme překvapit, s čím na nás Facebook nakonec přijde.

Co číst dál?

Čínské velryby používají Tether k investování do BTC

Zdroj:
trustnodes.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře