Dvě kryptoměny s lepší technologií než Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Ačkoliv podíl Bitcoinu (BTC) na trhu nebyl nikdy větší, přesto na základě hodnocení ratingové agentury Weiss Rating existují nejméně dvě kryptoměny s lepší technologií než má samotný král Bitcoin.

Weiss Rating

Ratingová společnost zaslala svým platícím členům hodnocení celkem tří kryptoměn s údajně lepší technologií než Bitcoin. Portálu Descrypt.co se následně podařilo zjistit, že dvě z těchto kryptoměn jsou Fantom a Cardano.

Juan Villaverde

foto
zdroj: hmp.weissratings.com

Juan Villaverde je editorem společnosti Weiss Rating. Analýze kryptoměn se věnuje od roku 2012. Do projektu přinesl kromě svých technických dovedností i encyklopedické znalosti o kryptoměnách a o jejich ekosystému. V současné době vede tým analytiků a počítačových programátorů společnosti Weiss Rating.

 

 

Juan Villaverde k tomuto hodnocení ze strany Weiss Rating uvedl:

„Náš názor je, že existuje několik distribuovaných knih (mincí), které mají vyspělejší technologii než Bitcoin. To ovšem nemusí nutně vést k tomu, aby byly lepší než Bitcoin samotný.“

Villaverde dále vysvětlil, že ratingy společnosti hodnotí kryptoměny podle čtyřech základních faktorů – technologie, adopce, rizika a odměny. A zatímco Bitcoin vede a ostatní kryptoměny převyšuje z hlediska adopce, jiné distribuované knihy si zase naopak zaslouží vyšší technologické skóre.

Fantom (FTM)    logo, fantom

Tato kryptoměna využívá proof-of-stake algoritmus a byzantine-fault-tolerant (Byzantská odolnost proti chybám – zajištění toho, aby se počítače v decentralizované síti mohly shodovat na stejných datech).

Jak k projektu říká Villaverde:

„Fantom propaguje nový způsob, jak dosáhnout konsensu v distribuované síti.“

Weiss Rating k projektu uvádí:

„Projekt vyzařuje novou stopu, která by mohla podstatně změnit způsob, jakým budou distribuované knihy vedeny v budoucnosti.“

Přednosti Fantom

Kryptoměna Fantom vyniká zejména dvěma faktory. Tím prvním je konečnost transakcí. Zatímco u jiných krytoměn je malá pravděpodobnost, že se transakce obrátí, ale žádná z transakcí není nikdy nezvratně konečná, pro Fantom toto neplatí. Jakmile Fantom transakci schválí, je tato konečná a nezvratná.

Druhým faktorem je to, že umožňuje provádět více simultánních transakcí, zatímco na ostatních blockchainech (jako je např. Bitcoin) lze najednou zapsat pouze jeden nový blok.

Recenze Weiss Rating k tomu uvádí:

„Ve společnosti Fantom může několik nových transakcí psát současně více validátorů. To mu dává potenciál pro ohromnou rychlost zpracování,“ a následně dodává:

„Společnost Fantom je také navržena tak, aby snadno zvládla inteligentní smlouvy ve stylu Ethereum, ale bez jakýchkoliv překážek a dalších omezení, která Ethereum stále trápí.“

Tato technologie, i když je velmi slibná je stále do značné míry experimentální a existuje zde jedna oblast, ve které je projekt zranitelný. Tím je nízké přijetí a tomu odpovídající nízký tržní strop (market cap), což zvyšuje jeho zranitelnost vůči útoku.

Cardano (ADA)    logo, cardano

Cardano je považováno za kryptoměnu třetí generace a jejím cílem je chránit soukromí uživatelů a zároveň umožňovat regulaci. Cardano rovněž funguje na proof-of-stake algoritmu.

Podle recenze projektu patří Cardano k nejsložitějším kryptoměnám vůbec a co ho nejvíce odlišuje od ostatních projektů je to, jakým způsobem je vyvíjen. Tým předkládá seriózní konferenční příspěvky a nechá je recenzovat. Nahrává podrobná videa o tom, jak mají být nové funkce implementovány a jasně odhaluje veškeré problémy. Na projektu pracuje špičkový tým matematiků, inženýrů a počítačových vědců, čemuž se nerovná žádný jiný krypto projekt.

Recenze na závěr poukazuje na tři nejdůležitější výzvy pro projekt. Účetní kniha provádí v současné době pouze 3 000 transakcí denně. S rychlostí 250 transakcí za sekundu patří k pomalejším účetním dokladům a síť je plně centralizovaná. Zakládající společnost ovládá všechny uzly, takže se zatím ani nemůže nazývat distribuovanou knihou.

Jak uvedl ke Cardanu Juan Villaverde:

„Cardano na nás vždy působilo vysokou kvalitou všech prvků, které přispívají k robustní hlavní knize na bázi blockchainu založenou na důkazu.“

Závěr

I když se zdá být bitcoinová technologie ve srovnání s technologií těchto projektů prehistorická, Bitcoin si stále udržuje své výsadní postavení krále kryptoměn. A podle mého názoru tomu bude ještě hodně dlouho. A jaký názor na věc máte vy, vážení čtenáři?

Co číst dále?

Bitcoin nebude nikdy za 50 000 USD!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: