Zvyšují centrální banky cenu Bitcoinu?

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Hlavní korespondentka Financial Times pro mezinárodní finance se sídlem v Hongkongu, Henny Sender, tvrdí, že centrální banky mohou mít poněkud ironicky lví podíl na zvyšující se ceně Bitcoinu (BTC).

Nikkei Asian Review

Své myšlenky uvedla 21. srpna 2019 ve svém nejnovějším sloupku pro Nikkei Asian Review. V tomto sloupku uvedla, že centrální banky svou činností zvyšují uznání kryptoměn a pasují je do role bezpečného aktiva.

Události posledních měsíců

foto
zdroj: en.wikipedia.org

V červenci 2019 předseda Fedu (Federální rezervní systém-centrální bankovní systém USA) Jerome Powell poprvé po více než deseti letech snížil úrokové sazby a pokračoval tak v „holubičím“ tónu, který stanovila Evropská centrální banka.

 

 

 

5. srpna 2019 pak čínská měna klesla pod hranici 7 juanů za americký dolar. Vládní dluhopisy jsou dlouhodobě sužovány volatilitou a nízkými výnosy.

Další „holubičí“ oznámení očekávají analytici i od Federálního rezervního systému USA na setkání centrálního bankovnictví v Jackson Hole ve Wyomingu koncem tohoto týdne.

Henny Sender

A právě v souvislosti s těmito událostmi Henny Sender tvrdí, že centrální banky ve vyspělých ekonomikách mění svými kroky Bitcoin ze spekulativního nástroje na solidní investici, která může pomoci zajistit velká makro rizika.

foto
zdroj: marketoracle.co.uk

Sender citovala zprávu společnosti Grayscale   Investments: „Bitcoin má potenciál se dobře chovat nejen během běžných hospodářských cyklů, ale i v případech krizí likvidity, zejména těch, které se týkají devalvace měny. Má charakteristiky držitele hodnoty podobné reálným aktivům, jako je zlato.“

 

Bez povšimnutí Sender neponechala ani zvyšující se korelaci Bitcoinu s drahými kovy (zlatem), čímž dochází u Bitcoinu k upevňování pojmenování „digitální zlato.“ Jen během posledních třech měsíců se korelace mezi aktivy (zlato-BTC) téměř zdvojnásobila.

Delphi Digital

Tato společnost zabývající se výzkumem digitálních aktiv zveřejnila počátkem měsíce zprávu, ve které tvrdí, že měnové uvolňování centrálních bank a zvyšující se riziko devalvace fiat měn pravděpodobně katalyzují cenu Bitcoinu i fyzického zlata.

Závěr

Jak je vidět, Bitcoin se stále častěji dostává na jednání významných finančních institucí a na přední stránky tisku. Tyto skutečnosti a zejména pozitivní zprávy ohledně tohoto aktiva mohou být pro Bitcoin „raketovým palivem.“ Tak jen doufejme, že tato raketa vyletí co nejvýše.

Co číst dále?

Charlie Munger: Trump není primárně zodpovědný za ekonomický úspěch USA

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hovad

Bohužel lidi jsou hloupí (ovce co poslouchá svého vůdce stáda) , ted se Bitcoinu většina ovcí spíš směje a myslí si o těch co do Bitcoinu investovali jací to jsou hlupáci když investují do něčeho o čem si myslí že je podvod nesmysl a žádnou budoucnost to nemá a nikdy mít nebude nazývají to pyramidou či letadlem , ponzy schéma .Nejsměšnější na tom všem je to že ty takzvané ovce to pochopí až bude pozdě na investice do digitálního zlata a ne nadarmo se říká že chytří lidi jsou většinou bohatí a hloupí mají holé řitě ……Je pravda že všichni bohatí být nemůžeme někdo musí pro ty pracháče taky pracovat a trošku jim závidět a litovat toho že nevyužili svojí šanci kterou dostal každý z nás .Když si vezmete každý mohl být dnes dolarovým milionářem či dokonce miliardářem kdyby nebyl tak blbý , na rozdíl od loterie kde se jedná o štěstí tak tady stačilo aby vás zaujal btc hned od začátku a byl by jste jen pouhý fanoušek co si skladuje nějaké čísla v nějaké peněžence a nechal to 10 let ležet , Bitcoiny byli zdarma stačilo pár dni těžby či prodat někomu pizzu za bezvýznamné bitcoiny .

Rob

Pokud jste bohatý, pak vaše teorie tak úplně nesedí… To si vážně myslíte, že každý na světě má stejnou výchozí pozici jako vy? Můžu popoběhnout sto metrů, ale jedině v případě, že nejsem uvězněn v místě, kde se běhat nedá. Stejně tak každý má jiné zájmy a o nějaký blockchain se prostě vůbec nezajímá. A pokud by měl nastat scénář, kdy si právě tito lidé (vy je nazýváte “ovce”) uvědomí, že došlo k adopci čehokoliv, co způsobilo jejich chudobu, tak to vám teprve ztuhne úsměv. To opravdu nebude úsměvné. A nakonec: Plno bohatých lidí má svůj majetek různě poděděný atd. Nebo z kriminální činnosti. Faktem zůstává, že mnoho bohatých lidí má v hlavě spíše nas…o.

spot_img