Brexit a dopad na cenu Bitcoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...

[Večerní souhrn článků] • Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo tři osoby z útoku na Twitter • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Generální ředitel známé blockchainové firmy CommerceBlock Nicholas Gregory předpovídá, že rychle se blížící Brexit může zásadně posunout místo Bitcoinu v globální ekonomice. Celou tuhle situace přednesla 9. srpna nezávislá agentura. 

Brexit a nepokoje na trhu

Mnoho analytiků si myslí, že Brexit bude mít za následek zásadní posun cen bitcoinů a v roce 2019 zaznamená rekordní maxima.

Hlavní nepokoje způsobil ve chvíli, kdy Libra citelně ztratila svoji hodnotu. V okamžiku, kdy byl jmenován Boris Johnson (který výrazně k Brexitu přispívá, pozn. redakce) předsedou vlády, nepokoje rostou. Jak sám Johnson řekl,  Spojené království buď „odejde, nebo zemře.“ Evropskou unii hodlá opustit 31. října 2019.

Názor Gregoryho

Gregorymu se celá situace nelíbí. Myslí si, že odchod Británie z Evropské unie způsobí nepokoje napříč dvěma hlavními fiat měnami. Může také vést ke krizi identity pro celý globální systém. Hlavně z důvodu nepředvídatelnosti a zranitelnosti globálních fiat měn.

Objevují se také názory, že celá situace s Brexitem způsobí únik kapitálu do Bitcoinu, což způsobí dramatické navýšení cen.

Nejistota a populismus

Gregory dokonce věří, že postavení Bitcoinu v globální ekonomice se může zásadně změnit. Mohou za to obavy ze Svazu britského průmyslu. Celý Brexit by byl jakýmsi  „zakopnutím do ekonomického chaosu.“

Závěr

Celá situace by se mohla řešit správnou regulací. Jak již dříve uvedl Nigel Green, generální ředitel finančního poradního gigantu deVere, přátelská regulace vůči kryptoměnám by mohla být v Británii záchranným lanem pro post-Brexit. Co si o tom myslíte vy? Napište nám svůj názor do komentářů.

Co číst dále?

Nová petice žádá Ripple o zastavení prodeje XRP

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře