Willy Woo o nákupu Bitcoinu

0
buy, Bitcoin

Pokud máte každou noc divoké sny a straší vás takřka každodenní výkyvy této kryptoměny, jejíž cena se může během pár dní změnit i o desítky procent, obraťte se s důvěrou na nový technický ukazatel ceny Bitcoinu (BTC) s názvem Bitcoin Difficulty Ribbon, který vám velmi přesně ukáže, kdy je ten pravý čas na nákup tohoto aktiva.

Bitcoin Difficulty Ribbon

Tento ukazatel a jeho úspěšnost zkoumá známý analytik bitcoinových řetězců Willy Woo, který svůj projekt představuje na svých twitterových stránkách, kde jej sleduje 106 000 uživatelů. Z tohoto logaritmického bitcoinového grafu můžete z dlouhodobého hlediska vyčíst tu nejlepší příležitost k nákupu Bitcoinu.

Na svém twitterovém účtu Willy Woo uvádí:

Představujeme Bitcoin Difficulty Ribbon. Pokud dojde ke zúžení jednotlivých křivek nebo k jejich zápornému převrácení, jedná se o nejlepší čas na nákup BTC. Křivky se skládají z jednoduchých klouzavých průměrů obtížnosti těžby (mining difficulty), takže zde můžeme snadno vidět rychlost změny obtížnosti.

graf

Ideální čas pro nákup Bitcoinu?

Na dalším grafu nám Willy Woo ukazuje, kdy nastala ideální doba pro nákup Bitcoinu. V tomto případě jde o období, kdy se jednotlivé linie tohoto ukazatele výrazně přiblížili k sobě a nebo když se nejhlubší z nich převrátila záporně ( když se silná tmavá čára dostala nad linie slabší), což zhruba představuje období od prosince 2018 do dubna 2019.

graf

Ke grafu Willy Woo následně uvádí:

Tento ukazatel hovoří o dopadu těžby na cenu Bitcoinu. S těžbou nových mincí prodávají horníci část svých vytěžených mincí, aby zaplatili výrobní náklady. To vytváří medvědí cenový tlak.

Nejslabší horníci prodávají více svých mincí, aby zůstali funkční. Když se to stane neudržitelným, kapitulují, hashovací síla sítě klesá a snižuje se i její obtížnost (ribbon compression). Ve hře tak zůstávají pouze silní, kteří prodávají méně, čímž ponechávají více prostoru pro vzestupnou cenovou akci.

Obvykle to vidíme na konci medvědího cyklu poté, co horníci kapitulovali. Nedostatek tlaku na prodej horníků umožňuje, aby se cena stabilizovala a poté stoupala; klasické akumulační dno.

Samozřejmě ani tato kapitulace horníků není stoprocentní zárukou toho, že poté přijde automaticky cenový růst. Cena se řídí tradičními zákony trhu, kdy poptávka musí překonat nabídku nových mincí. Tento ukazatel zobrazuje pouze ideální časy, kdy je prodejní tlak horníků na nejnižší úrovni.

Souvislost s halvingem

Willy Woo rovněž upozorňuje na skutečnost, že s podobnou kapitulací horníků se setkáváme během poloviční blokové odměny (halvingu), kterou u Bitcoinu očekáváme v květnu 2020. Po snížení blokové odměny na polovinu slabší horníci kapitulují, neboť kvůli poklesu příjmů již nedosáhnou ziskovosti. Tato skutečnost pak vede k menšímu prodeji Bitcoinů na trhu a tím rostou šance na zvýšení jeho ceny.

graf

Závěr

V závěru dnešního článku si povšimněte, jak se býčí trh v roce 2019 nápadně podobá tomu z roku 2012. Je zde patrná těžká kapitulace těžby (spodní linie se záporně převrací a dostává se nad linie slabší), která vede ke kratšímu akumulačnímu pásmu před cenovým poklesem. Strukturálně se tento býčí trh podobá více roku 2012 než roku 2016. Proto další halving Bitcoinu v květnu 2020 může nabídnout novou příležitost k nákupu.

graf

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Co číst dále?

Nová petice žádá Ripple o zastavení prodeje XRP

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na