Bitcoin může znovu raketově vyletět, uvádí největší britský deník The Sun

7
noviny stánek bulvár

The Sun, nejpopulárnější tištěné médium v UK, překvapil dnes ráno článkem, ve kterém uvedl informace o Bitcoinech. 85% veškerých Bitcoinů je vytěžených a neznámé procento je nenávratně ztraceno. Článek citoval virální tweet jednoho z populárních kryptotraderů přezdívaného Rhythm, který řekl, že tento právě nedostatek nových BTC vykopne ceny opět vzhůru.

Deník v článku také poukázal na nejnovější analýzu Bitcoinu, takzvané stock-to-flow ratio.

Předchozí analýzy ukázaly, že hodnota BTC roste s jeho úbytkem v čase. Kryptoanalytik PlanB spočítal, že do března 2020 by se mohla hodnota měny zvýšit až desetkrát na cca 82 000 Liber.

Ostatní analýzy jsou méně optimistické a argumentují další kryptobublinou, kterou údajně krmí oznámení společnosti Facebook o spuštění své kryptoměny s názvem Libra v roce 2020.

Stejně jako zlato

Graf Stock to flow se často používá k předpovědi ceny zlata. Při aplikaci na Bitcoin se ukazuje, že zmenšování nabídky může opravdu vést k dalšímu runu a býčímu trhu, který může cenu BTC přivést až na hranici jednoho milionu dolarů během následující dekády.

 

Tento ukazatel získal svou váhu u veřejnosti, když ho uvedl žurnalista Joe Kernen ve svém pořadu Squawk Box, při ranním vysílání CNBC.

Závěr

Kryptoměny získávají mezi veřejností čím dál větší prostor a nejsilnější hráči na mediálním trhu si to nemohou nechat ujít. Navíc známá poučka říká, že pokud o Bitcoinu mluví už i vaše kadeřnice a barman, bude se poptávka zvyšovat. A takovéto články v mainstreamových médiích jako je The Sun, tomu určitě ještě napomohou. Spolu s masovou medializací (vzpomeňte na rok 2017) je opravdu možné, že BTC dosáhne v následujících letech astronomických hodnot. 

Co číst dále

04.08.19 Technická analýza BTC/USD Jak bude vypadat Bitcoin a co si myslí Zhao (SEO Binance) o altcoinseason?

7
Komentujte

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
E15Zee PrimeHovenVienna PinndaJose Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Libor
Host
Libor

no a nerika se spis, kdyz uz o necem mluvi i kadernice, uklizecka, tak je bublina pred prasknutim a radeji vzit nohy na ramena dokud je cas?

Vienna Pinnda
Host
Vienna Pinnda

Libor
nikdo tě do ničeho nenutí klidně vezmi nohy na ramena a uteč dokud se dá , prodej Bitcoin a čekej dokud bublina nepraskne je to každého věc jsou to tvoje prachy , lepší si kup altcoin stejně do pár let bude bitcoin jen pro určitou sortu lidí protože málo kdo si ho bude moci dovolit a budeš rád jestli budeš vlastnit nějaké satoshi .

Zee Prime
Host
Zee Prime

BTC nikdy nedosáhne ceny milion dolarů. Z naprosto jednoduchého důvodu: Pro obsluhu světového HDP by stačilo, aby měl cenu kolem 660.000$. A těžko asi čekat, že celá světová ekonomika pojede jen na jedné měně, že…

E15
Host
E15

Tato úvaha má dva háčky:
1. Nikdo pořádně neví, kolik reálně je nyní bitcoinů k dispozici. Myslím, že hlavně na začátku, když byl bitcoin za pár centů, byly ztráty značné (viz. TBBT – Stuart formátuje flashku 🙂 )
2. Bere se v úvahu BTC jako prostředek směny a ne jako uchovatel hodnoty ala zlato (na tento hodlovací účel je potřeba taky něco odečíst)

Jinak ale souhlasím, že 1 mil dolarů je blbost, jako reálné maximum vidím 200tis.