FED chystá nový platební systém – strašák pro kryptoměny?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Americký Federální rezervní systém (FED) plánuje posílit platební infrastrukturu v zemi. Pomocí by měla být nová služba plateb, která funguje v reálném čase.

Rada guvernérů americké organizace FED se dne 5. srpna rozhodla požádat Federální rezervní banky, aby vyvinuly novou mezibankovní zúčtovací službu v reálném čase. Tento nový platební systém s názvem FedNow by měl podpořit proces rychlejších plateb v USA a modernizovat stávající systém. Spuštění se však chystá až v roce 2023 až 2024.

Díky FedNow budou převody finančních prostředků fungovat nepřetržitě, tedy i o víkendech. Spotřebitelé budou moci pružněji pracovat se svými penězi a provádět platby citlivé na čas s větším klidem. Služba by měla být dostupná pro podniky i širokou veřejnost.

V této souvislosti FED aktuálně žádá komentáře k možnému designu a funkčnosti nové služby. Guvernér rady Lael Brainard v komentáři k této otázce uvedl:

„Každý si zaslouží stejnou možnost provádět a přijímat platby okamžitě a bezpečně a každá banka si zaslouží stejnou příležitost nabídnout tuto službu své komunitě. FedNow umožní bankám všech velikostí v každé komunitě v celé zemi poskytovat svým zákazníkům platby v reálném čase.“

Co na to veřejnost?

Někteří členové kryptokomunity plány Fedu moc nedocenili. Anthony Pompliano, spoluzakladatel společnosti pro správu krypto aktiv Morgan Creek Digital Assets, tweetoval:

„Bitcoin je již dostupný.“

Jiní vložili do svých reakcí trochu více taktu. Gabor Gurbacs, ředitel strategie digitálních aktiv ve společnosti MV Index Solutions, dceřiné společnosti investiční správy VanEck, tweetoval:

„Skvělé, že FED zaujímá perspektivní a inteligentní postoj k inovacím v oblasti digitálních aktiv a plateb. Doporučuji zvážit výhody Bitcoinu, funkčnost, spolehlivost a důvěryhodnost.“

Ať už jsou odezvy jakékoliv, některé kryptospolečnosti byly vybrány, aby k projektu nějakým způsobem přispěly. Například Ripple Labs byla v červnu zvolena do řídicího výboru FEDu pro rychlejší platby. Jejich cílem bude nyní vybudovat „rychlou, bezpečnou a všudypřítomnou platební síť v USA.“

Poprvé od krize…

FED šokoval již v minulém týdnu, kdy poprvé od roku 2008 snížil úrokové sazby. Podle některých odborníků toto rozhodnutí částečně zapříčinilo i růst hodnoty Bitcoinu (BTC). Spoluzakladatel fondu Global Advisors Tom Lee uvedl:

„Bitcoin se pro investory stále více stává makro zajištěním proti věcem, které by se mohly pokazit. Snížení sazeb zvyšuje likviditu. Likvidita tlačí peníze do všech těchto rizikových aktiv, a také je chrání, což pomáhá Bitcoinu.“

Závěr

Aktuální dění ze světa nám opět předvádí, jak dokážou rozhodnutí mocných organizací ovlivňovat hodnoty kryptoměn. Ať už se jedná o procesy finanční či politické, úmyslné či neúmyslné, krypta se dotýká spousta segmentů a dokáží ho výrazně ovlivňovat.

Co číst dále?

Obchodní válka s Čínou eskaluje – jak na situaci vydělat?

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img