Americká federální vláda se rozhoduje, zda využije blockchain!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Výzkumná organizace Data Foundation a IT firma Booz Allen Hamilton publikovaly zprávu s pěti navrhovanými otázkami, které mají vést federální vládu Spojených států k rozhodnutí ohledně iniciativy okolo blockchainu.

Jejich výzkum byl publikován 10. června ve zprávě „Bringing Blockchain Into Government: A Path Forward for Creating Effective Federal Blockchain Initiatives“ (Přivést blockchain do vlády: Cesta vpřed pro vytvoření efektivních federálních blockchainových iniciativ).

Otázky, které mohou rozhodnout

Zpráva obsahuje pět otázek, které si federální organizace pokládá, aby mohla rozhodnout,  zda má řešení blockchainu smysl:

1. Nabízí blockchain skutečný přínos pro bezpečnost informací, důvěru nebo transparentnost?

2. Může být blockchain prakticky a efektivně aplikován?

3. Jaký druh blockchainu je nejvhodnější?

4. Jsou náklady na používání blockchainu v poměru k ziskům z informací přínosné?

5. Splňuje aplikace platné zákony o sdílení údajů a důvěrnosti?

Při tvorbě těchto kritérií organizace zkoumaly sedm případů využití blockchainu na federální úrovni, které dopadly úspěšně.

Ve zprávě se zmínili o několika projektech založených na blockchainu napříč různými agenturami, jako jsou Správa potravin a léčiv (FDA), Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb, Ministerstvo financí a Ministerstvo obrany.

Zpráva také uvádí, že programy jsou v různých fázích úspěchu a rozvoje. Výzkumní pracovníci došli k závěru, že „… si nejsou jistí, zda blockchain nakonec ve vládě uspěje, teprve se uvidí. Prozatím by ale mělo být využití blockchainu pro vládní programy a operace vítaným krokem.“

Jak již dříve uvedl Cointelegraph, FDA spustila v únoru pilotní program využívající technologii blockchainu pro sledování zásobovacích řetězců s léčivy.

Závěr

Tento přístup vypadá tedy velmi racionálně. Je dobře, že chtějí dát blockchainu šanci. Samozřejmě používat ho za každou cenu nedává smysl. Pokud si tedy najdou nějaké případy využití, které budou pro vládu prospěšné, nebudou se bránit jeho využití.

Co číst dál?

Burza CBOE přestane nabízet Bitcoin futures!

Zdroj: 
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: