Burza CBOE přestane nabízet Bitcoin futures!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

CBOE přestane 19. června obchodovat se smlouvami Bitcoin futures. Její rival, burza CME, na druhou stranu zaznamenala rekordní nárůst.

CBOE drží prvenství. Vydržela však jen rok a půl

Chicago Board Options Exchange, zkráceně CBOE, byla první americkou burzou, která začala obchodovat s Bitcoin futures. Burza oznámila zahájení jejich prodeje v Prosinci roku 2017, tedy před rokem a půl. Tehdejší prezident a výkonný ředitel Cboe Global Markets Chric Concannon prohlásil, že deriváty způsobí ve světě financí revoluci.

V průběhu příštích deseti let se domníváme, že trh kryptoměn, pokud jde o aktiva a měny, kterých se dotýkají, bude explodovat“, prohlásil tehdejší prezident Cboe Global Markets Chric Concannon.

Nyní s nimi však chce přestat, což burza oznámila již v březnu. Poslední obchod s Bitcoin futures by tedy měl proběhnout 19. června. S vypršením poslední smlouvy bude obchodování s deriváty kryptoměn oficiálně uzavřeno. Podle CBOE to však neznamená, že by na krypto úplně zanevřeli. Reagují údajně pouze na to, že kryptoměnový trh zažívá od roku 2017, kdy CBOE Bitcoin futures uvedla, zpomalení.

Podle nedávné e-mailové zprávy Suzanne Cosgrove, mluvčí CBOE, neplánuje burza v současné době přidávat nové kontrakty Bitcoin futures:

CBOE nadále hodnotí svůj přístup s ohledem na to, jak plánuje pokračovat v nabídce digitálních derivátů určených k obchodování, ale v tuto chvíli nemáme nic nového“, zní ve zprávě mluvčí Suzanne Cosgrove.

Druhá v pořadí, první v číslech

Burzu CBOE v minulém roce hned poté, co oznámila, že bude nabízet Bitcoin futures, následovala další velká burza a to Chicago Mercantile Exchange. Tentokrát však CME, zdá se, CBOE následovat nebude a tak Bitcoin futures stále v jejich nabídce zůstává. Důvodem bude nejspíš to, že burze se na poli bitcoinových smluv daří daleko více. Jejich průměrný měsíční objem prodaných bitcoinových smluv je téměř čtyřikrát větší, než u CBOE.

Navíc CME v poslední době zaznamenala velký nárůst prodeje Bitcoin futures. Dokázala totiž uzavřít smlouvy dosahující hodnoty 90 miliónů dolarů, což přesahuje denní objem burzy CBOE. Kromě toho se burze CME povedlo za jediný den, a to 13. května, uzavřít celkem 33 700 bitcoinových smluv, dosahující hodnoty více než jedné miliardy dolarů, což je pro burzu rekordní objem.

Důvod, proč CME dosahuje v oblasti bitcoinových smluv lepších výsledků oproti CBOE, může tkvít v komplexnější a přesnější metodě oceňování aktiv. Zatímco CBOE spoléhala při oceňování pouze na výpis z burzy Gemini, CME shromažďovala data z několika zdrojů a trhů, což vedlo k nárůstu důvěry klientů.

Co číst dál

Překročení 10 000 USD vymrští cenu BTC až na 40 000 USD, věří Tom Lee

Zdroj: coinspeaker.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře