[NÁVOD] Jak obchodovat Bitcoin Futures na CME

0
(0)

Zprávy a souhrny

Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Toto je pokračování našeho článku o finančním nástroji Bitcoin Futures na CME. Věříme, že každý správný obchodník s kryptoměnami by je měl používat. Více o BTC Futures, jejich výhodách a nevýhodách se dozvíte zde:

(návod pokračuje pod odkazem)

Bitcoin Futures – Co to je, jaké jsou jejich výhody a kde je můžu obchodovat?

CME Group jako startovní bod

Základ veškeré dění začíná na stránkách CME Group. CME Group navíc poskytuje listinu dostupných makléřů, tedy prostředníků a poskytovatelů likvidity pro blokové obchody.

První otázkou pro všechny, kteří se do futures trhů chystají pustit, by měla být: jaká je vaše hlavní motivace? Chcete spekulovat o ceně Bitcoinu nebo chránit své profity proti cenovým propadům?

Výběr burzy se někomu možná bude zprvu zdát jako nevýznamný, avšak vždy je dobrou praktikou volit takovou burzu, která poskytuje co největší množství futures kontraktů. Takovou burzu můžete považovat za dostatečně likvidní, a proto se taky bavíme o CME.

Kromě likvidity si investoři burzy vybírají také na základě velikosti poskytovaných kontraktů a požadavků na marži, takže na to bychom měli pamatovat také.

CME Bitcoin Futures: Začínáme

Teď, když už znáte základy obchodování s Bitcoin futures, je načase pustit se do práce a vytvořit si účet na CME Group.

Ještě, než se pustíte do samotné registrace, na vás vyskočí pár základních bodů:

 • „Víte, jak fungují futures?“ Tento bod byste po prostudování tohoto návodu měli mít alespoň povrchově zvládnutý. Samozřejmě učební proces obchodování jde mnohem hlouběji a jeho rozborem bychom mohli popsat klidně celou knihu
 • „Vyberte si trh, na kterém chcete obchodovat“ Počítáme, že se chcete zaměřit na Bitcoin futures
 • „Zkonstruujte si základní obchodní plán“ V krátkosti: něž se pustíte do prvního obchodu, měli byste mít pod palcem 5 základních kroků: 1. Vás obchodní cíl 2. Metodologii zvolenou pro váš plán 3. Poctivý risk management využívaný během plánu 4. Obchodní strategie 5. Vytvoření obchodního zápisníku
 • „Praktikujte na obchodním simulátoru“ CME poskytuje obchodní simulátor pro ty, kteří nechtějí do trhu prozatím vstoupit „naostro“
 • „Najděte si svého makléře a začněte obchodovat“ CME poskytuje listinu dostupných makléřů, ze kterých si můžete vybrat svého zprostředkovatele.

Registrace na CME Group

Na samotnou registraci na CME můžete přejít zde, kde klikněte na „Create Account“.

cme group, registrace, návod, kryptomagazin

Vyplňte informace o sobě, odsouhlaste podmínky služby, potvrďte ověřovací email a můžete přejít do svého nově vytvořeného účtu.

cme group, kryptomagazin, návod, burzy, kryptoměny Začátky a hledání makléře

Úkolem celé futures burzy je být místem, které přijímá, zobrazuje a zpracovává obchodní nabídky jednotlivých stran, čímž se vytváří celý „market“. Během celého procesu je burza zodpovědná za poskytování rychlých a přesných exekucí jednotlivých příkazů všech zúčastněných stran.

Zprostředkovatelé obchodů v celém procesu hrají důležitou roli, jelikož jsou pojítkem mezi obchodníkem a samotnou futures burzou.

cme group, kryptomagazín, návod, burza. bitcoin futures

Zprostředkovatelé (makléři) mají mnoho funkcí, přičemž mezi ty nejvýznamnější patří:

 • Poskytování funkčního softwaru pro vykonávání obchodů, zadávání příkazů
 • Starání se o vklady a výběry klientů
 • Propojení obchodníků se samotnou futures burzou

Jednotliví obchodníci k hlavní futures burze nemají přístup. Právě proto si musíte najít svého brokera/makléře/zprostředkovatele. Ti vás spojí s hlavní burzou (CME) a zajistí vše potřebné k vykonání vašeho příkazu.

Při výběru svého brokera byste se měli zabývat třemi základními faktory: poskytovanou technologií, cenou a obchodními oprávněními.

My doporučujeme lcmarkets – návod na použití najdete zde:

[NÁVOD] Jak používat brokera lcmarkets + Jak obchodovat Bitcoin Futures

Technologie

V minulosti bylo třeba zvednout telefon, vytočit makléře a vysvětlit mu svůj požadovaný příkaz k obchodu. Nyní již naštěstí žijeme v moderní elektronické době, kdy nám vše potřebné k vykonání příkazu leží na dosah pár kliků. Technologie nám tak poskytuje v podstatě to samé, co mají pod rukama samotní makléři a institucionální hráči.

Technologie poskytované danými brokery nám umožňují vykonávat příkazy, analyzovat jednotlivé i agregované obchody a nastavovat automatizované příkazy.

Během vybírání svého brokera se nejdříve sami sebe zeptejte, co vyžadujete. Komplexní nebo spíše jednoduchý systém vhodný pro začátečníky? Vaše volba.

Cena

Každý broker má samozřejmě nastavené poplatky za služby. Ty se týkají většinou tří základních věcí: provize, poplatky za službu a poplatky za poskytování dat.

Provize jsou poplatky, které brokerovi zaplatíte vždy, když zadáte nový příkaz. Provize se skládají ze dvou částí – ty, které zaplatíte brokerovi a ty, které patří hlavní burze.

Poplatky za službu se někdy týkají například měsíčních plateb za poskytování obchodního softwaru. Poplatek se také často liší a záleží na velikosti vašeho účtu, objemu a počtu vašich obchodů.

Poplatky za poskytován dat jsou posledním typem poplatků, které jsou na některých broker platformách vyžadovány za poskytování cen v reálném čase, historických dat a grafů daných komodit. Na některých platformách jsou tyto poplatky započteny do prvních dvou zmíněných cen.

Obchodní oprávnění

Jednotlivé broker platformy budou mít různá omezení, požadavky a výhody. Ty byste si měli rozhodně pořádně prozkoumat a rozhodnout se, co vám vyhovuje nejlépe.

Mezi hlavní body zde patří:

 • Požadovaná velikost vkladu
 • Požadavky na marži
 • Obchodování přes noc, časová omezení
 • Rozmanitost přístupných kontraktů

Požadovaná velikost prvotního vkladu se liší broker od brokera a je už jen na vás, kolik chcete vložit.

Požadavky na marži rozebíráme více v článku, kde porovnáváme CME a CBOE. Marži určuje u daných typů futures samotná burza. V případě CME a Bitcoin futures se jedná o marži 35 %.

Obchodování přes noc u různých brokerů obnáší různé požadavky, například vyšší minimální vklad za účelem povolení nočních obchodů.

Nyní je čas najít si makléře. Makléřů poskytujících Bitcoin futures je celá řada, my si jako příklad vezměme třeba Icmarkets.

U svého brokera opět otevřete vlastní účet a postupujte podle daných kroků.

Závěr

V příštím díle našeho seriálu o obchodování s Bitcoin Futures se podíváme konkrétně na používání broker platformy Icmarkets.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře