[NÁVOD] Jak obchodovat Bitcoin Futures na CME

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Coinbase drží téměř 1 milion BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Tom Lee stále věří, že 2020 bude pro BTC dobrý rok • Musk: Krypto bude mostem mezi legálními a nelegálními platbami...

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Večerní souhrn článků] • Apple iCloud je aplikace pro sledování – tvrdí šéf Telegramu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Toto je pokračování našeho článku o finančním nástroji Bitcoin Futures na CME. Věříme, že každý správný obchodník s kryptoměnami by je měl používat. Více o BTC Futures, jejich výhodách a nevýhodách se dozvíte zde:

(návod pokračuje pod odkazem)

Bitcoin Futures – Co to je, jaké jsou jejich výhody a kde je můžu obchodovat?

CME Group jako startovní bod

Základ veškeré dění začíná na stránkách CME Group. CME Group navíc poskytuje listinu dostupných makléřů, tedy prostředníků a poskytovatelů likvidity pro blokové obchody.

První otázkou pro všechny, kteří se do futures trhů chystají pustit, by měla být: jaká je vaše hlavní motivace? Chcete spekulovat o ceně Bitcoinu nebo chránit své profity proti cenovým propadům?

Výběr burzy se někomu možná bude zprvu zdát jako nevýznamný, avšak vždy je dobrou praktikou volit takovou burzu, která poskytuje co největší množství futures kontraktů. Takovou burzu můžete považovat za dostatečně likvidní, a proto se taky bavíme o CME.

Kromě likvidity si investoři burzy vybírají také na základě velikosti poskytovaných kontraktů a požadavků na marži, takže na to bychom měli pamatovat také.

CME Bitcoin Futures: Začínáme

Teď, když už znáte základy obchodování s Bitcoin futures, je načase pustit se do práce a vytvořit si účet na CME Group.

Ještě, než se pustíte do samotné registrace, na vás vyskočí pár základních bodů:

 • „Víte, jak fungují futures?“ Tento bod byste po prostudování tohoto návodu měli mít alespoň povrchově zvládnutý. Samozřejmě učební proces obchodování jde mnohem hlouběji a jeho rozborem bychom mohli popsat klidně celou knihu
 • „Vyberte si trh, na kterém chcete obchodovat“ Počítáme, že se chcete zaměřit na Bitcoin futures
 • „Zkonstruujte si základní obchodní plán“ V krátkosti: něž se pustíte do prvního obchodu, měli byste mít pod palcem 5 základních kroků: 1. Vás obchodní cíl 2. Metodologii zvolenou pro váš plán 3. Poctivý risk management využívaný během plánu 4. Obchodní strategie 5. Vytvoření obchodního zápisníku
 • „Praktikujte na obchodním simulátoru“ CME poskytuje obchodní simulátor pro ty, kteří nechtějí do trhu prozatím vstoupit „naostro“
 • „Najděte si svého makléře a začněte obchodovat“ CME poskytuje listinu dostupných makléřů, ze kterých si můžete vybrat svého zprostředkovatele.

Registrace na CME Group

Na samotnou registraci na CME můžete přejít zde, kde klikněte na „Create Account“.

cme group, registrace, návod, kryptomagazin

Vyplňte informace o sobě, odsouhlaste podmínky služby, potvrďte ověřovací email a můžete přejít do svého nově vytvořeného účtu.

cme group, kryptomagazin, návod, burzy, kryptoměny Začátky a hledání makléře

Úkolem celé futures burzy je být místem, které přijímá, zobrazuje a zpracovává obchodní nabídky jednotlivých stran, čímž se vytváří celý „market“. Během celého procesu je burza zodpovědná za poskytování rychlých a přesných exekucí jednotlivých příkazů všech zúčastněných stran.

Zprostředkovatelé obchodů v celém procesu hrají důležitou roli, jelikož jsou pojítkem mezi obchodníkem a samotnou futures burzou.

cme group, kryptomagazín, návod, burza. bitcoin futures

Zprostředkovatelé (makléři) mají mnoho funkcí, přičemž mezi ty nejvýznamnější patří:

 • Poskytování funkčního softwaru pro vykonávání obchodů, zadávání příkazů
 • Starání se o vklady a výběry klientů
 • Propojení obchodníků se samotnou futures burzou

Jednotliví obchodníci k hlavní futures burze nemají přístup. Právě proto si musíte najít svého brokera/makléře/zprostředkovatele. Ti vás spojí s hlavní burzou (CME) a zajistí vše potřebné k vykonání vašeho příkazu.

Při výběru svého brokera byste se měli zabývat třemi základními faktory: poskytovanou technologií, cenou a obchodními oprávněními.

My doporučujeme lcmarkets – návod na použití najdete zde:

[NÁVOD] Jak používat brokera lcmarkets + Jak obchodovat Bitcoin Futures

Technologie

V minulosti bylo třeba zvednout telefon, vytočit makléře a vysvětlit mu svůj požadovaný příkaz k obchodu. Nyní již naštěstí žijeme v moderní elektronické době, kdy nám vše potřebné k vykonání příkazu leží na dosah pár kliků. Technologie nám tak poskytuje v podstatě to samé, co mají pod rukama samotní makléři a institucionální hráči.

Technologie poskytované danými brokery nám umožňují vykonávat příkazy, analyzovat jednotlivé i agregované obchody a nastavovat automatizované příkazy.

Během vybírání svého brokera se nejdříve sami sebe zeptejte, co vyžadujete. Komplexní nebo spíše jednoduchý systém vhodný pro začátečníky? Vaše volba.

Cena

Každý broker má samozřejmě nastavené poplatky za služby. Ty se týkají většinou tří základních věcí: provize, poplatky za službu a poplatky za poskytování dat.

Provize jsou poplatky, které brokerovi zaplatíte vždy, když zadáte nový příkaz. Provize se skládají ze dvou částí – ty, které zaplatíte brokerovi a ty, které patří hlavní burze.

Poplatky za službu se někdy týkají například měsíčních plateb za poskytování obchodního softwaru. Poplatek se také často liší a záleží na velikosti vašeho účtu, objemu a počtu vašich obchodů.

Poplatky za poskytován dat jsou posledním typem poplatků, které jsou na některých broker platformách vyžadovány za poskytování cen v reálném čase, historických dat a grafů daných komodit. Na některých platformách jsou tyto poplatky započteny do prvních dvou zmíněných cen.

Obchodní oprávnění

Jednotlivé broker platformy budou mít různá omezení, požadavky a výhody. Ty byste si měli rozhodně pořádně prozkoumat a rozhodnout se, co vám vyhovuje nejlépe.

Mezi hlavní body zde patří:

 • Požadovaná velikost vkladu
 • Požadavky na marži
 • Obchodování přes noc, časová omezení
 • Rozmanitost přístupných kontraktů

Požadovaná velikost prvotního vkladu se liší broker od brokera a je už jen na vás, kolik chcete vložit.

Požadavky na marži rozebíráme více v článku, kde porovnáváme CME a CBOE. Marži určuje u daných typů futures samotná burza. V případě CME a Bitcoin futures se jedná o marži 35 %.

Obchodování přes noc u různých brokerů obnáší různé požadavky, například vyšší minimální vklad za účelem povolení nočních obchodů.

Nyní je čas najít si makléře. Makléřů poskytujících Bitcoin futures je celá řada, my si jako příklad vezměme třeba Icmarkets.

U svého brokera opět otevřete vlastní účet a postupujte podle daných kroků.

Závěr

V příštím díle našeho seriálu o obchodování s Bitcoin Futures se podíváme konkrétně na používání broker platformy Icmarkets.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Nejnovější články

[Shrnutí] Skončilo Světové ekonomické fórum v Davosu – IPO Ripple do 12 měsíců a další novinky

Včera skončil 50. ročník Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu. Co dalšího přinesly poslední dva dny tohoto setkání předních...

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Coinbase drží téměř 1 milion BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete...

24.01.20 Technická analýza [ETH a BCH]: Bitcoin Cash DUMP z 400 na 300 USD. ETH “jen” 13% propad

Bitcoin Cash přišel o 100 USD na své hodnotě a zisk z roku 2020 snížil v topu na 99,96% na momentálních 53% během pár...

Stane se rok 2020 rokem privacy coinů?

Většina lidí považuje každou kryptotransakci za anonymní, ale není tomu tak. Například veškeré transakce Bitcoinu jsou zaznamenávány na blockchainu. Existují však takové mince, které...

Jak je na tom kryptoměnová komunita v České republice a na Slovensku?

Komunita v ČR a SR okolo kryptoměn roste, ale stále by na tom mohla být lépe. Největší část downtrendu už máme jistě za sebou,...

Doporučujeme

Japonský bývalý centrální bankéř: Libra nás pobídla, abychom brali CBDC vážně

Bývalý šéf plateb a vypořádání v Bank of Japan (BOJ) říká, že Libra od Facebooku po celém světě burcuje centrální banky, aby se vážně...

[Polední zprávy] • Vodafone opouští Asociaci Libra • Americká SEC dala k soudu další ICO • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Trhy dnes spíše stagnují a...

Je Bitcoin odpovědí na Trumpovu štedrost vůči bankám, které mají daňové úlevy na své extrémní zisky?

Bankám se daří, loni zažily rok mimořádně bohatých zisků a těší se z daňových úlev, které jim v USA servíruje prezident Trump. Extrémní zisk a...

[Hot news] Bitcoinové futures CME zdvojnásobily svůj obchodovaný objem

Dle údajů zveřejněných společností CME Group objem bitcoinových futures výrázně vzrostl za poslední týden, od uvedení na trh. CME Group nabízí bitconové futures v...