Volume na tradičních trzích stále vysoké – Bitcoin Futures na CME v dubnu na historickém maximu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

V posledních týdnech celkem podrobně sledujeme skutečné volume na trhu s Bitcoinem. Zatímco většina kryptosvěta funguje na statistikách od CMC, my jsme se rozhodli zahájit přechod na konzervativnější statistiky od společnosti BitWise. Podle jejich výzkumu je přibližně 95 % celkového volume Bitcoinu vymyšlené.

Podrobnější informace naleznete v tomto článku.

Volume na tradičních trzích s kryptoměnami dnes dosahuje ~ $ 625 milionů, což je méně, než na začátku dubna. Obchodní aktivita na bitcoinových párech klesá. Pravděpodobně kvůli tomu, že před pár dny byla kvůli aprílové pumpě abnormálně vysoká.

Volume na trzích s Bitcoin Futures raketově vystřelilo

Aktivita obchodníků na regulovaných trzích Bitcoin Futures kontrakty však neustále roste. V březnu se běžně držela na padesáti milionech dolarů. Koncem minulého měsíce však volume najednou vzrostlo na sto milionů.

cme xbt-usd - volume

A dnes? Dnes jsme na historickém maximu. Volume na burze CME se pohybuje kolem 242,6 $ milionů (včera to bylo více než půl miliardy). To je 5–10× více, než je běžné. Volume na CBOE dnes dosahuje 7,2 $ milionů. Výrazně méně než na CME, ale stále je to docela slušné. Podobnou obchodní aktivitu jsme dnes zaznamenali i na Poloniexe.

Závěr

V poslední době pozorujeme zajímavý trend. Větší množství obchodníků se přesouvá z tradičních trhů na regulované burzy jako CME a CBOE. Důvodů je hned několik. Tyto burzy nabízejí vyšší bezpečnost, lepší finanční nástroje, lepší likviditu a v neposlední řadě i možnost obchodovat s dalšími aktivy, jako jsou akcie, komodity nebo forexové páry.

Generace traderů, kteří začínali v časech hypu (2017–2018) už vyspívá a zajímá se i o ostatní trhy, které v menší míře řídí manipulace a více tam funguje klasická technická analýza.

Sledujte dnes Kryptomagazín. Máme pro vás totiž přichystán návod k obchodování Bitcoin Futures na CME. Podobný návod ve srovnatelné kvalitě jsme neviděli nikde na internetu, půjde tedy o unikát. Přihlaste se k odběru notifikací (návod najdete zde), ať vám neunikne naše kryptozpravodajství.

Co číst dál?

Toto je hlavní důvod aprílové mega pumpy Bitcoinu – Známe viníka!?!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře