Návrh na vytvoření VanEck Bitcoin ETF burza CBOE stáhla

0
(0)

Zprávy a souhrny

Týdenní přehled zpráv: Kryptoměny, Defi, Regulace, Firmy, Burzy, Banky

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Jednoznačně největší naděj na vytvoření regulovaných BTC ETF – VanEck SolidX Bitcoin ETF – pravděpodobně světlo světa jen tak brzy nespatří. Podle nejnovějších zpráv totiž společnost CBOE návrh na vytvoření tohoto fondu stáhla.

Podle dokumentu, který dnes SEC zveřejnila, společnost CBOE tento svůj návrh včera stáhla. Vznesení finálního verdiktu od SEC, který měl přijít koncem února, se už tedy asi nedočkáme.

Jaké jsou důvody stažení návrhu?

V dokumentu není žádné vysvětlení, proč se CBOE rozhodla návrh stáhnout. Ve schvalovacím procesu byl již více než 200 dní a dá se očekávat, že případné další schvalování určitě nebude trvat kratší dobu.

Podle spekulací se tak CBOE rozhodla z důvodu, že by agentura SEC všechno i tak zamítla. Zdá se, že na plně regulované BTC deriváty si ještě nějaký ten čas počkáme. I kryptoburza Bakkt má problémy se spuštěním svých BTC Futures. Více se dočtete v tomto článku:

(Text pokračuje pod odkazem)

[Krátká zpráva] Burza Bakkt hledá lidi – Trumpův shutdown oddaluje její spuštění

Odpověď Bitcoinu na sebe nenechala dlouho čekat

Tato informace teprve proniká na veřejnost, ale Bitcoin už reaguje menším výprodejem. Jeho hodnota se oproti včerejšku snížila o cca 1,5 % a všimněte si výraznějšího propadu v posledních hodinách:

30 min BTC/USD - Bitfinex
30 min BTC/USD – Bitfinex

 

 

 

 

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře