[NÁVOD] Jak používat brokera Icmarkets + Jak obchodovat Bitcoin Futures

0
(0)

Tento článek je součástí série o obchodování Bitcoin Futures na burze CME. Článek o tom, co jsou Bitcoin Futures a jaké jsou jejich výhody/nevýhody naleznete zde. Návod k používání burzy CME najdete zde.

Registrace na Icmarkets

Prvním krokem bude přejít na hlavní stránku Icmarkets.com. Zde máte na výběr, zdali rovnou založíte účet nebo přejdete do zkušební verze. My si rovnou založíme účet.

icmarkets

Na další stránce na vás vyskočí klasické vyplnění personálních informací, takže pochopitelně vše vyplňte, jak se sluší a patří. Pokud chcete, v horní části stránky máte možnost přepnout do českého jazyka. (Pozor na výběr Czechia, bude to hlásit hodnota neplatná. Napište Czech republic.)

icmarkets, obchodování, bitcoin, futures

Nastavení obchodního účtu – výběr obchodní platformy

V dalším kroku je na vás, jakou chcete používat obchodní platformu. Na výběr máte tyto 3:

My si pro dnešek zvolíme platformu CTrader. Přejděte na tuto stránku a zvolte stáhnout platformu zde. Následně nainstalujte desktopovou aplikaci platformy do svého počítače.

icmarkets, obchodování, bitcoin, futures, ctrader

V tento moment byste měli mít zprovozněnou platformu CTrader. Vraťte se k registraci na Icmarkets a výběrem CTradera dokončete celý proces.

icmarkets, obchodování, bitcoin, futures

Nakonec se tedy dostanete do vašeho prvního nastavení účtu. Zde máte na výběr vložení osobních dokumentů a samotné financování vašeho účtu.

icmarkets, obchodování, bitcoin, futuresV horní liště si vyberte, zdali chcete otevřít rovnou live obchodní účet nebo demo účet na zkoušku. My si prozatím otevřeme demo účet.

V nastavení demo účtu vybereme jako požadovanou platformu cTrader. Měnu zvolíme například EUR. Leverage na 1:500 a první vklad 1000. Stiskněte proceed.

Nyní by vám měl na adresu použitou k registraci přijít email s detaily pro login k vašemu demo účtu. Během přihlašování se do aplikace cTrader tedy použijte tyto údaje. Můžete se přihlásit i pomocí Google účtu.

icmarkets, obchodování, bitcoin, futuresicmarkets, obchodování, bitcoin, futuresPo úspěšném přihlášení do aplikace cTrader už můžete nahlédnout přímo na obchodování s BTC CDFs. Najdete je tak, že v horní liště kliknete na „Finder“ a jednoduše napíšete BTC.icmarkets, obchodování, bitcoin, futuresZde již uvidíte nabídku samotného příkazu k obchodu. Na ten se dostanete stiskem F9 nebo kliknutím na „create new order“.

icmarkets, obchodování, bitcoin, futuresTypy příkazů – Limit, stop limit, market a stop

Vykonání konečného příkazu je kritickým krokem každého vašeho CDFs futures obchodu.

Podívejme se tedy trochu blíže na veškeré typy příkazů, které budete moci volit: Market, Limit, Stop limit a Stop.

icmarkets, obchodování, bitcoin, futures

Limit příkaz

…vám umožňuje nastavit vlastní rozpětí ceny, za kterou chcete nakoupit nebo prodat. Limit příkaz nikdy nebude vyplněn za horší cenu, než jakou jste nabídli, nicméně může být vyplněn za cenu lepší v případě, že vašemu příkazu přijde do cesty lepší nabídka.

Například, pokud je na momentálním trhu nabídka o hodnotě 12 a vy jako obchodník zadáte nabídku o hodnotě 15, váš finální příkaz bude vyplněn všemi nabídkami od 12, přes 13 a 14 až po 15.

Market

…příkaz je typem, který vezme dohromady všechny nejlepší nabídky na trhu. To znamená, že vaše platforma sesbírá a vyplní všechny nabídky či poptávky, které jsou momentálně nejbližší vámi zvolenému příkazu. Market příkazy se vyplní okamžitě, avšak pouze v případě, že je daný trh dostatečně likvidní. Dávejte si pozor na to, jaké rozpětí se mezi momentálními nabídkami a poptávkami na trhu nachází. Může se vám lehce stát, že na trhu s velkým rozpětím cen prodáte na nižší ceně, než jste původně chtěli nebo naopak koupíte zbytečně draho.

Stop příkazy

…slouží pochopitelně k ochranně proti příliš velkým ztrátám. Jsou jich však dva typy – protekční stop příkaz a stop limit. Stop limit bude do logu příkazů zapsán jako výše zmíněný limit příkaz a protekční stop jako market příkaz. Jejich jednotlivé funkce jsou tedy rozdílné stejně tak, jako je rozdílný market příkaz od limit příkazu.

Čtěte dále

Jak používat burzu Waves DEX [NÁVOD]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img