Překročení 10 000 USD vymrští cenu BTC až na 40 000 USD, věří Tom Lee

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...

Thomas Lee očekává, že FOMO zafunguje, jakmile cena Bitcoinu překročí 10000 dolarů. Když trh stoupá, lidé začnou být chamtiví a vzniká FOMO efekt. Kromě toho, následující událost půlení Bitcoinu (halving) by mohlo přinést tlak na celé odvětví kryptoměn a následný růst.

Během posledního týdne se největší světová kryptoměna Bitcoin ustálila kolem 8000 USD. Po masivním růstu od začátku dubna 2019 se Bitcoin snaží nastavit svou základnu kolem úrovně 8000 USD.

Několik analytiků a investorů očekává růst k 10000 USD. Bitcoin se však v současné době nachází lehce pod úrovní 8000 USD. Ale zakladatel Fundstrat Global Advisors Thomas Lee je optimistický a věří, že cena BTC půjde brzy přes 10 000 USD.

Bitcoin čeká divoká cesta od 10 000 USD

Lee poznamenává, že pokud Bitcoin opět překročí 10 000 USD, jeho cena vystřelí ve velmi krátké době na 20 000 USD. Odtud bude FOMO navyšovat svou cenu o dalších 200 % až 400 %. Lee řekl:

„Pokud se Bitcoinu podaří dostat na 10 000 USD, je velmi pravděpodobné, že během pěti měsíců dosáhne 40 000 USD.“

Zatímco mluví o současných cenách Bitcoinu, Lee uvádí historická data: „Bitcoin je na úrovni, kde je jen velmi málo lidi ve ztrátě.“ Lee dále dodal, že:

„Každý si to uvědomí, podívejte se na hranici 10 000 dolarů. Hodnota Bitcoinu se pravděpodobně vrátí na své historické maximum, což je dvojnásobek. Myslím si, že vznikne FOMO efekt, jakmile Bitcoin zmíněnou hranici pokoří.“

Během propadu kryptoměn v 2018 ztratil Bitcoin téměř 80 % své hodnoty ze svého historického maxima. V důsledku toho se odstartovala panika. Lee poznemanal, že propad zasáhl i běžné akcie. Dodává však, že Bitcoin si tak trochu hraje vlastní ligu.

„Wall Street – je jedna z nejznámější adres na planetě. Myslím si, že bude zájem investovat do kryptoměn i na tomto magickém místě. Velikost blockchainu nebo celého obchodu s kryptoměnami nenechá investory chladné. Wall Street najednou řekne: „Hele, já se nestarám, jestli rozumím tomu, co přesně kryptoměny jsou, ale jestli můžu vydělat spoustu peněz, tak půjdu a udělám to. “

Půlení Bitcoinu zvedne cenu (halving)

Několik analytiků předpovědělo, že v polovině roku 2020 můžeme očekávat, půlení Bitcoinu, takzvaný halving. Půlení Bitcoinu znamená, že odměny za vytěžené bloky se sníží na polovinu z 12,5 BTC na 6,25 BTC. Těžaři tedy dostanou méně, co to udělá s cenou? No…

Analytici předpovídají, že by to mohla být vstupní úroveň pro další investory. Před půlením se očekávají velké nákupy. Někteří odborníci se domnívají, že Bitcoin pravděpodobně překoná svou dosavadní nejvyšší hodnotu (ATH) 20 000 USD ještě před halvingem.

Závěr

Bitcoin se již kolem hodnoty 8000 USD ustálil. Potenciál pro růst tu ale je. Pokud Bitcoin překročí hranici 10 000 USD, vystřelí se cena na 20 000 USD nebo až na astronomických 40 000 USD jak věří Tom Lee? Nebo investoři čekají až na půlení Bitcoinu?

Co číst dál?

Londýn se stává Fintech rájem – svědčí mu oddalování Brexitu?

zdroj: coinspeaker.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře