Překročení 10 000 USD vymrští cenu BTC až na 40 000 USD, věří Tom Lee

0
(0)

Thomas Lee očekává, že FOMO zafunguje, jakmile cena Bitcoinu překročí 10000 dolarů. Když trh stoupá, lidé začnou být chamtiví a vzniká FOMO efekt. Kromě toho, následující událost půlení Bitcoinu (halving) by mohlo přinést tlak na celé odvětví kryptoměn a následný růst.

Během posledního týdne se největší světová kryptoměna Bitcoin ustálila kolem 8000 USD. Po masivním růstu od začátku dubna 2019 se Bitcoin snaží nastavit svou základnu kolem úrovně 8000 USD.

Několik analytiků a investorů očekává růst k 10000 USD. Bitcoin se však v současné době nachází lehce pod úrovní 8000 USD. Ale zakladatel Fundstrat Global Advisors Thomas Lee je optimistický a věří, že cena BTC půjde brzy přes 10 000 USD.

Bitcoin čeká divoká cesta od 10 000 USD

Lee poznamenává, že pokud Bitcoin opět překročí 10 000 USD, jeho cena vystřelí ve velmi krátké době na 20 000 USD. Odtud bude FOMO navyšovat svou cenu o dalších 200 % až 400 %. Lee řekl:

“Pokud se Bitcoinu podaří dostat na 10 000 USD, je velmi pravděpodobné, že během pěti měsíců dosáhne 40 000 USD.”

Zatímco mluví o současných cenách Bitcoinu, Lee uvádí historická data: „Bitcoin je na úrovni, kde je jen velmi málo lidi ve ztrátě.“ Lee dále dodal, že:

„Každý si to uvědomí, podívejte se na hranici 10 000 dolarů. Hodnota Bitcoinu se pravděpodobně vrátí na své historické maximum, což je dvojnásobek. Myslím si, že vznikne FOMO efekt, jakmile Bitcoin zmíněnou hranici pokoří.”

Během propadu kryptoměn v 2018 ztratil Bitcoin téměř 80 % své hodnoty ze svého historického maxima. V důsledku toho se odstartovala panika. Lee poznemanal, že propad zasáhl i běžné akcie. Dodává však, že Bitcoin si tak trochu hraje vlastní ligu.

„Wall Street – je jedna z nejznámější adres na planetě. Myslím si, že bude zájem investovat do kryptoměn i na tomto magickém místě. Velikost blockchainu nebo celého obchodu s kryptoměnami nenechá investory chladné. Wall Street najednou řekne: „Hele, já se nestarám, jestli rozumím tomu, co přesně kryptoměny jsou, ale jestli můžu vydělat spoustu peněz, tak půjdu a udělám to. “

Půlení Bitcoinu zvedne cenu (halving)

Několik analytiků předpovědělo, že v polovině roku 2020 můžeme očekávat, půlení Bitcoinu, takzvaný halving. Půlení Bitcoinu znamená, že odměny za vytěžené bloky se sníží na polovinu z 12,5 BTC na 6,25 BTC. Těžaři tedy dostanou méně, co to udělá s cenou? No…

Analytici předpovídají, že by to mohla být vstupní úroveň pro další investory. Před půlením se očekávají velké nákupy. Někteří odborníci se domnívají, že Bitcoin pravděpodobně překoná svou dosavadní nejvyšší hodnotu (ATH) 20 000 USD ještě před halvingem.

Závěr

Bitcoin se již kolem hodnoty 8000 USD ustálil. Potenciál pro růst tu ale je. Pokud Bitcoin překročí hranici 10 000 USD, vystřelí se cena na 20 000 USD nebo až na astronomických 40 000 USD jak věří Tom Lee? Nebo investoři čekají až na půlení Bitcoinu?

Co číst dál?

Londýn se stává Fintech rájem – svědčí mu oddalování Brexitu?

zdroj: coinspeaker.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pan.karel

Tomuhle panovi uz tezko bude nekdo neco verit.

Dariusz Matuszyński

To ano, občas se dost sekne, nicméně nemyslím si, že by to tentokrát bylo nemožné…

Rob

S tím souhlasím. Lee do toho jde dost po hlavě… A přitom kdysi dávno sliboval, že svých prognóz zanechá. Halving je naproti tomu téměř fyzikální fakt. Zvýšení ceny, kterému by se Bitcoin neměl vyhnout, ať to bude jakkoliv dlouho trvat. Ledaže by úplně všichni mineři prodali svůj nově natěžený bez-transakční Bitcoin ve ztrátě.. Faktem zůstává, že zvýšení prodejní ceny v důsledku půlení odměn pro horníky je otázkou času, ve které hraje roli jen to, jak dlouho budou prodávat ti, co zakoupili dříve Bitcoin za fiat, než se těžaři dostanou ke slovu. Další úlohu bude hrát fakt, zda se na to bude trh chtít připravovat předběžným zvyšováním cen, ikdyž k tomu racionální důvod prozatím není (což je pravděpodobné). Že se cena vyšplhá, je jistota. Ať už před nebo po halvingu (viz. výše). A může horníky to bolet míň nebo víc, podle toho, kolik jih bude na trhu, což lze odvodit ze světového hashrate.

Rob

Doufám, že až vyjde najevo, že jsem měl ve všech tvrzeních zde pravdu, tak si mínusy opravíte na plusy. Bohužel takhle to vypadá, jako kdybych pravdu neměl. Tedy ne, že by na tom nějak zásadně záleželo. Akorát to může někoho zmást. ?

Kokršpaněl

Díky halvingu věřím že BTC na horu půjde když ne tento rok tak příští rok půjde určitě je otázkou jak dlouho tu cenu na vysoké úrovni Bitcoin udrží (doufám že co nejdéle a nepřijde nějaká brutální korekce jinak by to bylo opět v prdeli protože Bitcoin by stáhl opět všechno sebou a opět by se ztratil zájem o krypto a to snad nikdo nechce).

Pedro

A na kterou horu půjde?? Jen abych věděl…

Begy

a já předpovídám 60tis 😀
https://www.tradingview.com/x/YIs4lo9s/

Rob

“Několik analytiků předpovědělo, že v polovině roku 2020 můžeme očekávat, půlení Bitcoinu, takzvaný halving”? ?? Dobrej joke!! Halving donutí zvýšení cen nabídky těch, co prodávají vytěžený Bitcoin za národní měny (minimálně k úhradě vlastního provozu). Investoři zvýšení cen na nabídce logicky pocítí poté, co nastane halving, ale je pravděpodobné, že trh se na to bude předem připravovat. A horníků je zase víc než dříve. Ti, co prostě jen nakoupili dříve, s povděkem přijmou situaci na miningu za svou a Bitcoin bude zkrátka celkově dražší. Je to tak.

Rob

Stejně tak by se mohlo stát, že trh na to zareaguje později, pokud by horníků oproti již existujícím investorům bylo přeci jen málo. Potom budou mineři muset čekat ve ztrátě, až si to ostatní obchodníci vyřídí, a pak nastolí cenu za “nový Bitcoin” (rozumněj nově vytěžený bez transakcí). To je ovšem horší scénář pro horníky, který netrvá dlouho, pokud nezavládne panika směrem DOWN a nezůstane minerů jen pár (a také investorů – HODLERŮ). Takhle to holt Bitcoin vyrovnává. Čísla hashrate však napovídají, že minerů je dost, tudíž tato skupina vlastníků BTC (dokonce panenských BTC) bude značně ovlivňovat trh. ?

Rob

Ty mínusy, co jsem tady schytal, svědčí o tom, že lidé mechanismu deflačních měn ještě nerozumí. Předpokládám, že málokdo z nich považuje hashrate za indikátor. Přitom je ze všech nejdůležitější (pokud jde o měnu, která se těží), neboť se z něj dá vyčíst, jak se trh při halvingu zachová. A šijte do mě, bratři! ? Reakce těchto lidí je v podstatě dobrá zpráva. ?

Lukas

jednu lehkou zleva a jednu zprava, by tento lulinek mel dostat… zadne nasili, jen tak aby to zlehka plesklo

spot_img