Nejlepší způsob, jak začít s kryptoměnami – vyvarujte se začátečnických chyb!

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Kryptoměny v roce 2019 předvádějí krásné rallye. Světové média hlásí, že Bitcoin je zpět a do trhu vstupuje hodně nováčků. Pokud jste se doposud příliš o kryptoměny nezajímali, vězte, že je nejlepší čas začít! Vítejte a přečtěte si důsledně tento článek. Jeho cílem je ukázat cestu ke kryptoměnám, kterou považujeme za vhodnou pro drtivou většinu lidí. Pomůže vám vyhnout se nejčastějším začátečnickým chybám.

Začněme tedy otázkou, na kterou byste měli znát odpověď.

Proč jste se začali zajímat o kryptoměny?

Většina lidí tak činí kvůli vidině snadného zisku a to je naprosto v pořádku. Na kryptoměnách se skutečně dá pohádkově zbohatnout. V roce 2017 se množství začátečníků popálilo, protože do Bitcoinu dali peníze těsně před tím, než začal padat. Nyní je však situace opačná. Krypto se odrazilo ode dna a pomalu stoupá.

Může vás zajímat: 3 způsoby, jak zbohatnout na kryptoměnách – který z nich je nejlepší?

Podívejme se na tento graf měnového páru BTC / USD. Vidíte na něm cenu Bitcoinu v posledních dvou letech tak, jak se obchodoval na burze Bitstamp:

1D BTC / USD - Bitstamú
1D BTC / USD – Bitstamp

Bitcoin nám nyní udělal docela pěkné procenta a je dost možné, že v nejbližších týdnech opět trochu klesne. Každopádně, v následujících měsících a letech očekáváme spíše růst, který by mohl v konečném důsledku vyústit v další bublinu tak, jak se to stalo v roce 2017.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na stránce KMcap.eu

Zatím však máme čas. Pokud chcete začít, dejte do kryptoměn sto, možná dvě stě dolarů. Vyzkoušejte si, jak se vlastně obchoduje na burze, založte nebo si kupte kvalitní kryptoměnovou peněženku (my doporučujeme Trezor T) a v první řadě začněte studovat. Krypto je velmi náročné a rozhodně nejde o něco, co by se dalo pochopit za den. Na kryptomagazinu najdete obrovské množství zajímavých informací. Sledujte novinky, studujte a dejte nám like na facebooku. Získáte tak nepřetržitý proud informací, které v budoucnu stonásobně zúročíte.

Pokud chcete vydělávat na burze, určitě doporučujeme si nechat poradit od profesionálů. Na stránce Trading11.com najdete množství technických analýz a postřehů k trhu – info. které vám pomůže správně se rozhodnout kdy nakoupit a kdy prodat. Chcete-li skutečně něco vydělat, nespoléhejte na štěstí. Pokud budete brát burzu jako loterii, zaručeně proděláte a po čase se na to vykašlete, tak jako mnozí před vámi.

(Článek pokračuje pod odkazem)

Co všechno se dá dělat s kryptoměnami?

Pokud se o kryptoměny budete dlouhodobě zajímat, po čase si začnete klást otázku, co konkrétně se s nimi dá reálně dělat? Každý tvrdí, že právě krypto je “next big thing”  – finanční a technologická revoluce. Že Bitcoin ovládne svět. Ale kde jsou nějaké reálné produkty?

Máme pro vás skvělou zprávu! Krypto je rozvíjející se trh, který zatím čeká na svůj první, skutečně velký boom. Kryptoměny, to nejsou pouze čísla na burze. Ve skutečnosti jde o pravděpodobně největší příležitost dnešní doby, která je navíc otevřena všem. Laťka pro vstup do tohoto byznysu je neuvěřitelně nízko, podobně, jako tomu bylo v případě internetu v první polovině devadesátých let.

Já osobně jsem založil tuto stránku poté, co jsem se týden reálně zajímal o kryptoměny a všiml jsem si, že v Česku ani na Slovensku neexistuje žádný dobrý kryptoměnový web. Díky tomu, že jsem v minulosti hodně psal na různé stránky a tři roky jsem studoval informatiku na Karlově Univerzitě jsem se do toho rychle dostal a dnes na naše stránky chodí více než 100 000 lidí měsíčně.

Je jen na vás, co vymyslíte. Pokud to bude dávat smysl, pravděpodobně na tom zbohatnete. Zde je pár způsobů, jak se kryptoměny a blockchain reálně využívají:
  • globální decentralizovaná platební síť s vlastní virtuální měnou (Bitcoin)
  • anonymní platby přes internet (MoneroZcash)
  • globální decentralizovaný počítač (Ethereum)
  • decentralizovaná herní platforma (TRON)
  • decentralizovaná reklamní síť, která vyplácí část zisku lidem (BAT  –  Brave browser)
  • decentralizovaná kryptoměna se stabilní hodnotou (Dai)
  • decentralizovaná sociální síť (Steem)
  • decentralizovaná burza (IDAX, Waves DEXBinance DEX)
A tady je pár nápadů, nad kterými nějakou dobu přemýšlím:
  • hra typu Travian s herní měnou obchodovatelnou na burze (zn. dobudete někomu město a reálně na tom vyděláte)
  • hra s krypto-tématikou s herní měnou sloužící na in-app nákupy obchodovatelnou na burze
  • kasa, která by byla levnější než to, co se běžně prodává do obchodů, restaurací a jiných provozů, která by uměla přijímat kryptoměny
  • něco jako Heuréka ale s tím, že lidé by mohli platit v kryptoměně – e-shopu by následně přišly fiat peníze a vy byste si strhli procento

Máte další nápady? Napište je do komentářů! Chcete se do něčeho pustit a reálně si vybudovat byznys v krypto-sektoru? Skvělé! Ozvěte se nám a můžeme se o tom pobavit, poradit, pomoci si …

Těžba kryptoměn

Mnoho lidí začíná s kryptoměnami tak, že chtějí těžit. To v dnešní době nedoporučujeme. Konkurence v tomto odvětví je enormně vysoká a aby se vám těžba reálné vyplatila, musíte mít přístup k levné elektřině, levnějším komponentům a hlavně budete muset maximálně vyladit hardware i software.

Existuje milion různých vylepšení, díky kterým je možné vytěžit podstatně více, než se základními nastaveními. Domníváme se, že časy, kdy se těžilo doma, jsou již nenávratně pryč. Možná až přijde další velký hype vznikne krátké okno, kdy bude možné profitabilní těžit, ale většina lidí na to nakonec i tak doplatí.

Pokud máte zájem o těžbu, využijte služby profesionálů. Existují dvě možnosti, které doporučujeme:

  • Housing – firma vám postaví mining Rigy, které vám následně zapojí, bude se o ně starat a vezmete si část profitu
  • Cloud mining – u profesionálů si objednáte těžební výkon na určité období

Chcete-li dát nějaké peníze do miningu, přečtěte si tento článek:

Těžba kryptoměn (mining) – Jak na ní profitovat, když nechci vlastnit zařízení?

Nebo ještě tento:

Mining je mrtvý – pravda nebo mýtus? A jak těžba kryptoměn funguje?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mikuláš

Vyjímečně musím s Kryptomagazínem nesouhlasit 🙂
A sice s tímto:

“Domníváme se, že časy, kdy se těžilo doma, jsou již nenávratně pryč.”

Nikoliv, nejsou. Absolutní středobod celé těžby je cena elektřiny. Pokud je sehnána, je vše ostatní již relativně jednoduché – komponenty se dají sehnat dnes v pohodě a postavit a vyladit rig dokáže trochu schopnější jedinec také. Byť to bude pár dní trvat.
Naopak si myslím že celá problematika okolo principu těžby člověka hodně o kryptu naučí.

Potenciální problém vidím jen u laické veřejnosti bez elektrotechnického vzdělání v napájení rigů. Některé sestavy jsou napájeny vskutku bizarně :-), ale to je spíš jen moje profesionální deformace revizního technika.

Takže: těžbě zdar !!!

Lukas

tezba nerentabilni, nakupni ceny kryptos pro vstup uz jsou docela nahore…

Cryptominer

Tak pokud mas výhodný tarif neni co řešit. Zprasenych rigu jsem videl mraky. To nemluvim o tom, ze Pepa a Franta tomu rozumí jako koza náklaďáku. Neco postaví a pak jim to.zere travu kolem. Přijdou na zo, ze se to nevyplati a rigu se zbaví. Pak to koupi další jouda, ktery umi zapnout pc. Prijde na to, ze rig nejede padá apod. Pak pise o rady kde se da. Napaji gtx 1070 ti kabelazi sata a divi se proc se mu to zapeka. Nebo rx.580 default bios spotřeba apod. Neni to pro každého. Musi to dotyčného bavit.

spot_img