Basic Attention Token (BAT)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Basic Attention Token (BAT) je decentralizovaná digitální reklamní open source platforma založená na bázi Etherea, kterou vytvořil spoluzakladatel Mozilly a Firefoxu Brendan Eich. Hlavním zaměřením tohoto projektu je inzerování reklam na blockchainové platformě, která umožňuje pomocí prohlížeče Brave sledovat aktivitu uživatelů a podle toho odměňovat návštěvníka i tvůrce obsahu BAT tokeny.

Historie BAT

Společnost Basic Attention Token vkročila na pole kryptoměn prostřednictím ICO relativně nedávno. 31. května 2017 nabídla svůj ERC20 token v celkovém množství 1 miliardy dolarů. Na jeho prodeji se tvůrcům podařilo nasbírat slušných 36 milionů dolarů. Jak bylo zmíněno v úvodu, za projektem stojí především Brendan Eich, který se od roku 1998 spolupodílel na vývoji Mozilly a Firefoxu. V početném týmu je také Brian Bondy, v minulosti také působící v Mozzile a poté v Evernote. Dalším členem týmu je například Yan Zhu, jenž pracovala pro Yahoo, či Ankur Nandwani, který dělal pro Coinbase.

Tip redakce: Přečtěte si náš článek o Populous – blockchain P2P platforma s prodejem faktur na počkání

Co je Basic Attention Token (BAT)?

Na začátku je důležité říct, že platforma se skládá z vícero komponentů:

  • digitální burza – místo, kde si inzerenti mohou zaplatit za reklamní prostor
  • analytické dashboardy
  • porovnávací algoritmy
  • systémy na měření aktivity cílové skupiny

Celý systém je postavený na tom, že si inzerenti budou za BAT tokeny kupovat reklamní prostor, přičemž vlastníci – tvůrci daného obsahu (stejně jako adresáti) získají příjmy z reklamy. Na dosáhnutí tohoto cíle developeři vyvinuli výkonný open-source webový prohlížeč Brave. Ten je dostupný jak pro Windows, tak pro Android, iOS, macOS a Linux. Jeho hlavní úlohou je integrovat platformu BAT následujícími způsoby:

Reklamy BAT

Uživatelům, kteří se rozhodnou využívat BAT reklamy, se budou zobrazovat cílené nabídky na základě vybraných kritérií, za které následně obdrží odměnu v této měně. V současnosti činí odměna 70 % z celkového výnosu dané reklamy.

​​Reklamy z ekosystému BAT sa budou uživatelům zobrazovat v separátních záložkách. Vzhledem k tomu, že jejich přizpůsobování a tedy i výběr preferovaného obsahu se odehrává na straně klienta, BAT chrání soukromí uživatelů a současně dosahuje lepšího zacílení reklamy.

Brave Payments

Brave Payments je program, který umožňuje uživatelům podporovat vybrané tvůrce obsahu měsíčními příspěvky v BAT. V předvoleném nastavení rozděluje měsíční příspěvky mezi zvolené webové stránky a kanály na základě času, který adresáti stráví sledováním určeného obsahu.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Výhody Basic Attention Tokenu

BAT představuje zásadní přehodnocení způsobu, jakým se cílí reklamy v digitálním prostoru. Současný model je závislý na sledování třetí stranou (na zprostředkovateli), jenž monitoruje určité skripty a cookies. BAT díky zacílení reklam, které si vybírá sám klient, tuto potřebu odstraňuje a používáním prohlížeče Brave nevyžaduje absolutně žádné monitorování ani shromažďování údajů o jeho uživatelích.

Poskytování reklam tímto způsobem přináší tedy mnoho výhod týkajících se ochrany osobních údajů, nebo údajů z historie navštívených stránek.

Tip redakce: Přečtěte si náš článek o KuCoin – uživatelsky příjemná multiburza

BAT zároveň nabízí zlepšené přizpůsobení reklamy. Prohlížeč Brave disponuje souborem uživatelských údajů a signálů tvořených URL adresami, hledanými klíčovými slovy a historií prohlížení. Na základě toho dokáže platforma ve spojitosti s prohlížečem určit, zda uživatel, na kterého je reklama zaměřená, ji skutečně viděl.

Závěr

BAT spolu s Brave představuje zajímavý koncept, kde inzerent dosáhne vskutku dobře zacílené reklamy, tvůrce obsahu je odměněný na základě sledovanosti svého produktu a adresát, tedy uživatel, je odměňován za svojí aktivitu. Při tom všem zaručili developeři pro koncového uživatele anonymitu, čímž dosáhli, že soukromá data z prohlížeče Brave se nedostanou do rukou nepovolaným osobám.

Vzhledem k tomu, že tvůrci tohoto projektu začínali své úspěšné kariéry v de facto konkurenčním prostředí (Mozilla, Firefox, Yahoo), má jejich produkt dobrý předpoklad pro další rozvoj a růst.

Souhrn:

Název: Basic Attention Token
Kód měny: BAT
Vznik: 2017
Celková nabídka: 1,5 miliardy BAT
V oběhu: 1 miliarda BAT
Možnost uložení v hardware peněžence: ano – Trezor, Nano Ledger S jako ERC20 token

Kde nakoupit:
Bancor Network
BigONE
Binance
Bittrex
Cobinhood
Ethfinex
Gate.io
Huobi
ChaoEX
Koinex
Liqui
Livecoin
Mercatox
Paradex
Radar Relay
Upbit

Kontakty:
Oficiální web: basicattentiontoken.org
Facebook: www.facebook.com/attentiontoken/
Twitter: twitter.com/attentiontoken
Reddit: www.reddit.com/r/BATProject/

Zdroje:
basicattentiontoken.org
cryptoslate.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: