Basic Attention Token (BAT)

0
(0)

Zprávy a souhrny

12.07.20 Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Basic Attention Token (BAT) je decentralizovaná digitální reklamní open source platforma založená na bázi Etherea, kterou vytvořil spoluzakladatel Mozilly a Firefoxu Brendan Eich. Hlavním zaměřením tohoto projektu je inzerování reklam na blockchainové platformě, která umožňuje pomocí prohlížeče Brave sledovat aktivitu uživatelů a podle toho odměňovat návštěvníka i tvůrce obsahu BAT tokeny.

Historie BAT

Společnost Basic Attention Token vkročila na pole kryptoměn prostřednictím ICO relativně nedávno. 31. května 2017 nabídla svůj ERC20 token v celkovém množství 1 miliardy dolarů. Na jeho prodeji se tvůrcům podařilo nasbírat slušných 36 milionů dolarů. Jak bylo zmíněno v úvodu, za projektem stojí především Brendan Eich, který se od roku 1998 spolupodílel na vývoji Mozilly a Firefoxu. V početném týmu je také Brian Bondy, v minulosti také působící v Mozzile a poté v Evernote. Dalším členem týmu je například Yan Zhu, jenž pracovala pro Yahoo, či Ankur Nandwani, který dělal pro Coinbase.

Tip redakce: Přečtěte si náš článek o Populous – blockchain P2P platforma s prodejem faktur na počkání

Co je Basic Attention Token (BAT)?

Na začátku je důležité říct, že platforma se skládá z vícero komponentů:

  • digitální burza – místo, kde si inzerenti mohou zaplatit za reklamní prostor
  • analytické dashboardy
  • porovnávací algoritmy
  • systémy na měření aktivity cílové skupiny

Celý systém je postavený na tom, že si inzerenti budou za BAT tokeny kupovat reklamní prostor, přičemž vlastníci – tvůrci daného obsahu (stejně jako adresáti) získají příjmy z reklamy. Na dosáhnutí tohoto cíle developeři vyvinuli výkonný open-source webový prohlížeč Brave. Ten je dostupný jak pro Windows, tak pro Android, iOS, macOS a Linux. Jeho hlavní úlohou je integrovat platformu BAT následujícími způsoby:

Reklamy BAT

Uživatelům, kteří se rozhodnou využívat BAT reklamy, se budou zobrazovat cílené nabídky na základě vybraných kritérií, za které následně obdrží odměnu v této měně. V současnosti činí odměna 70 % z celkového výnosu dané reklamy.

​​Reklamy z ekosystému BAT sa budou uživatelům zobrazovat v separátních záložkách. Vzhledem k tomu, že jejich přizpůsobování a tedy i výběr preferovaného obsahu se odehrává na straně klienta, BAT chrání soukromí uživatelů a současně dosahuje lepšího zacílení reklamy.

Brave Payments

Brave Payments je program, který umožňuje uživatelům podporovat vybrané tvůrce obsahu měsíčními příspěvky v BAT. V předvoleném nastavení rozděluje měsíční příspěvky mezi zvolené webové stránky a kanály na základě času, který adresáti stráví sledováním určeného obsahu.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Výhody Basic Attention Tokenu

BAT představuje zásadní přehodnocení způsobu, jakým se cílí reklamy v digitálním prostoru. Současný model je závislý na sledování třetí stranou (na zprostředkovateli), jenž monitoruje určité skripty a cookies. BAT díky zacílení reklam, které si vybírá sám klient, tuto potřebu odstraňuje a používáním prohlížeče Brave nevyžaduje absolutně žádné monitorování ani shromažďování údajů o jeho uživatelích.

Poskytování reklam tímto způsobem přináší tedy mnoho výhod týkajících se ochrany osobních údajů, nebo údajů z historie navštívených stránek.

Tip redakce: Přečtěte si náš článek o KuCoin – uživatelsky příjemná multiburza

BAT zároveň nabízí zlepšené přizpůsobení reklamy. Prohlížeč Brave disponuje souborem uživatelských údajů a signálů tvořených URL adresami, hledanými klíčovými slovy a historií prohlížení. Na základě toho dokáže platforma ve spojitosti s prohlížečem určit, zda uživatel, na kterého je reklama zaměřená, ji skutečně viděl.

Závěr

BAT spolu s Brave představuje zajímavý koncept, kde inzerent dosáhne vskutku dobře zacílené reklamy, tvůrce obsahu je odměněný na základě sledovanosti svého produktu a adresát, tedy uživatel, je odměňován za svojí aktivitu. Při tom všem zaručili developeři pro koncového uživatele anonymitu, čímž dosáhli, že soukromá data z prohlížeče Brave se nedostanou do rukou nepovolaným osobám.

Vzhledem k tomu, že tvůrci tohoto projektu začínali své úspěšné kariéry v de facto konkurenčním prostředí (Mozilla, Firefox, Yahoo), má jejich produkt dobrý předpoklad pro další rozvoj a růst.

Souhrn:

Název: Basic Attention Token
Kód měny: BAT
Vznik: 2017
Celková nabídka: 1,5 miliardy BAT
V oběhu: 1 miliarda BAT
Možnost uložení v hardware peněžence: ano – Trezor, Nano Ledger S jako ERC20 token

Kde nakoupit:
Bancor Network
BigONE
Binance
Bittrex
Cobinhood
Ethfinex
Gate.io
Huobi
ChaoEX
Koinex
Liqui
Livecoin
Mercatox
Paradex
Radar Relay
Upbit

Kontakty:
Oficiální web: basicattentiontoken.org
Facebook: www.facebook.com/attentiontoken/
Twitter: twitter.com/attentiontoken
Reddit: www.reddit.com/r/BATProject/

Zdroje:
basicattentiontoken.org
cryptoslate.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře