Google si posvítí na ICO reklamy

0
(0)

Poté, co se Facebook oficiálně vyjádřil, že zablokuje ICO reklamy, na sebe dlouho nenechal čekat ani Google. Podle neoficiálních zpráv ze strany několika ICO, si Google posvítil na zobrazování ICO reklam na svých platformách. To by mělo být mnohem přísnější než dosud.

Neoficiální stanovisko

I přesto, že Google nevydal žádné oficiální stanovisko, několik ze začínajících ICO zaznamenalo výrazný pokles v reklamních kampaních na platformách Googlu. Jedna z anonymních marketingových firem, která se specializuje na ICO, nedávno zveřejnila zajímavý průzkum pro Finance Magnates.

ICO společnosti údajně měly zaznamenávat výraznou redukci v počtu kliků na reklamy. Společnost se rovněž vyjádřila, že tento propad se udál přesně v období, kdy Google začal limitovat akceptování reklam spojovaných s kryptoměnami.

Zákonodárci Google podporují

Jason Roy, předseda Canada’s Binary Options Task Force, se minulý měsíc vyjádřil, že souhlasí s rozhodnutím Facebooku o zablokování ICO reklam. Stejně nabádal jiné firmy v čele se společností Google, o níž se vyjádřil, že by měla zaujmout stejné stanovisko jako Facebook.

Roy se v oficiálním prohlášení vyjádřil takto:

„Stejně jako FBI, tak i Canada’s Binary Options Task Force Facebooku jasně vysvětlili naše hlavní obavy ohledně ICO projektů. Myslíme si, že tyto reklamy mohou navádět lidi k investování do projektů, které jsou podvodné. Se společností Google jsme vedli podobné diskuse a čekáme, že zareaguje stejně jako Faceboook. Doufám, že se Google brzy oficiálně vyjádří ohledně ICO a kryptoměn.“

Roy, který rovněž patří mezi vyšetřovatelů pro Manitoba Securities Commission později dodal:

„Na trhu s ICO momentálně nastal jakýsi výbuch, kdy se denně přidávají nové ICO a různé tokeny. V některých případech tým za ICO vysbírá obrovské množství peněz i přesto, že nemá žádný produkt.“

Závěr

Pokud by se k Facebooku přidal i Google, s reklamami na ICO byste se setkali jen velmi sporadicky. Otázka ale je, zda by takové prohlášení pohnulo s kryptotrhem nebo s cenou například Bitcoinu nebo Etherea.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img