KuCoin – uživatelsky příjemná multiburza

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Čínský multiexchange KuCoin disponuje velmi pestrým výběrem altcoinů, který se každým dnem rozšiřuje o nové, vč. párů vůči Bitcoinu, Etherealu, NEO, USDT, Kucoin Shares a Bitcoin Cash, což je nabídka, jenž se jen tak nenajde.

Burza byla založena v září 2017 a trvalo jí jen pár měsíců, než získala 2 miliony uživatelů, takže dnešní objem obchodování je již velmi zajímavý.

Stránka je velmi jednoduchá, v střízlivém designu, a při registraci a prvním použití vás nečeká žádné komplikované studium systému. Rozčlenění je přehledné, ovládání intuitivní a stránka s obchodním rozhraním jednotlivých měn poskytuje všechny důležité nástroje pro limit i market order bez toho, aniž by běžnému uživateli práci nějak komplikovala.

Návod na použití burzy KuCoin

Při prvním použití vás čeká jednoduchá registrace přes potvrzovací e-mail a nastavení Google 2-FA Authenticator, jenž funguje dokonce dvoustupňově – zadání číselného kódu se vyžaduje nejdříve při samotném přihlášení a podruhé při vstupu do obchodního rozhraní kterékoliv měny.

Autentifikace není potřebná

KYC Authentication, čili potvrzení identity a poskytnutí osobních údajů, je sice možné, ale pokud to neuděláte, nečekají vás žádná omezení ani limity. V obou případech, s absolvovanou KYC i bez ní, obchodujete úplně stejně.

Obrovský výběr altcoinů

Pod záložkou “Home” vidíte nejnovější přidané altcoiny a probíhající bonusové akce, většinou v tradičně čínském křiklavém designu, přes které se proklikem dostanete k detailnějším podrobnostem na News.Kucoin, což je jakýsi interní blog s novinkami a důležitými sděleními.

Níže si můžete prohlédnout výběr některých místních altcoinů s jednoduchým grafem, aktuální cenou a procenty ztráty, či zisku.

Pod tím se nachází další seznam s nejnovějšími přidanými měnami a případným promem, dále lišta s informací o celkovém objemu obchodování za posledních 24 hodin v BTC a USD a blok s obvyklými informacemi o společnosti, poplatcích, kontaktech, obchodních podmínkách atd.

Funkcionalita burzy KuCoin

Klikem na záložku “Markets” se vám zobrazí seznam obchodovaných kryptoměn, přehledně uspořádaných do možných párů. Tento seznam máte možnost upravovat podle svých potřeb, zobrazit pouze coiny vámi označené jako “Favorites” nebo zobrazit jen ty, které na KuCoinu držíte, a to vše použitím svislé lišty vlevo.

Kliknutím na kterékoliv menu se dostanete do podrobného obchodního rozhraní, také můžete pro koupi, či prodej za “market” cenu využít záložku “Fast trading”.

Výběr kryptoměn a historie transakcí

Záložka “Assets” skrývá informaci o vašem zůstatku, podrobný přehled držených coinů a možnost depozitu či výběru. Ty probíhají standardně a potřebné informace, jako jsou adresy, QR kód a transakční poplatky, jsou přehledné a jasné.

Při výběru (withdraw) vás systém znovu vyzve k zadání kódu G2-FA a navíc musíte odkliknout potvrzení přes e-mail, takže o bezpečnost je zde zdá se dost dobře postaráno.

V menu vlevo si můžete prohlédnout historii vašeho obchodování, referral bonusy, reward history (týká se měny NEO), open orders nebo opět zvolit depozit či výběr.

Pod záložkou “Account” obhospodařujete nastavení jako KYC, heslo, G2-FA a API klíče.

Záložkami “News” a “Help” se dostanete k novinkám a vysvětlení.

Záložka “Discover” je KuCoiňácké unikum a najdete zde dva odkazy – “KuCoin bonus” a “Vote for coin”.

Pod tím druhým se můžete spolupodílet na chodu burzy a hlasovat pro mince, které byste chtěli vidět v nabídce.

Vlastní token KuCoin Shares (KCS)

“KuCoin bonus” vyžaduje samostatné vysvětlení. Tato burza totiž podobně jako např. Binance, provozuje vlastní token s názvem “Kucoin Shares” (KCS), jehož držitelé získávají benefity – nižší poplatky při obchodování a samotný “KuCoin bonus”, což je 50% z celkových poplatků vybraných burzou a přerozdělených denně všem, kteří drží min. 6 KCS, a to poměrně podle objemu obchodování. Výšku bonusu si můžete vypočítat například zde.

Jak obchodovat na burze KuCoin

Trade screen, tedy samotné obchodní rozhraní, obsahuje pět pod oken, kterým dominuje různě nastavitelný graf s vývojem ceny, okno s aktuální nabídkou a poptávkou a uskutečněnými obchody, graf s vývojem poptávky a nabídky, okno s přehledem vašich objednávek a samozřejmě to nejdůležitější – okno “Buy & Sell “. V něm si volíte počet kupovaných, nebo prodávaných coinů, buď  přímým vepsáným počtem, nebo jednoduchou posuvnou lištou.

Při přímém kliku na “Buy” nebo “Sell” pak nakoupíte, nebo prodáte za “market price”. Druhou možností je zadat sem vlastní cenu a po kliku na “Buy” nebo “Sell” bude vaše objednávka (limit order) zařazena do pořadí v “Active orders”.

Poplatek za uskutečněný obchod je 0,1% z částky transakce.

Poplatky za výběr jsou uvedeny u každého coinu zvlášť v sekci “Withdraw”.

Depozit je samozřejmě zdarma.

KuCoin je vcelku spolehlivý, rychlý a bezpečný nástroj pro kryptoobchody. Je velmi vhodný zejména pro ty, kteří s podobnými platformami nemají příliš velké zkušenosti, ale také pro zkušené tradery, hledající nové nebo jinde se nevyskytující coiny a tokeny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: