Těžba kryptoměn (mining) – Jak na ní profitovat, když nechci vlastnit zařízení?

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

O těžbě kryptoměn jsi už určitě slyšel třeba ze zpráv o její udržitelnosti ve vztahu k životnímu prostředí a spotřebě energie. Nebo třeba o tom, jak politik těží ve svém státním bytě. Těžba je však v první řadě neoddělitelnou součástí funkčnosti některých kryptoměn, bez které by prostě nemohly fungovat. A co víc, těžba kryptoměn je jedinečnou příležitostí, jak si vybudovat zajímavý pasivní příjem a jak se podílet na rozvoji celého krypto světa.

Chci vědět, jaké spolehlivé možnosti pasivního příjmu svět kryptoměn nabízí

Těžení kryptoměn představuje proces, při kterém jsou ověřovány transakce a následně přidávány na blockchain. Jde o jakousi soutěž, ve které mezi sebou těžaři soupeří v tom, kdo jako první vyřeší komplexní matematické problémy s využitím kryptografické hash funkce asociované s novým blokem, jež obsahuje nová data transakcí. Tyto problémy samozřejmě neřeší těžař sám, ale využívá k tomu výkonný hardware.

Bohužel už však dnes určitě neplatí, že stačí mít trošku výkonnější počítač a můžeš začít výdělečně těžit kryptoměny u sebe doma. Nároky se za poslední roky výrazně zvedly, a to nejen na výpočetní výkon samotný, ale v konkurenci ostatních těžařů je nutné splnit několik dalších bodů. Je nutné mít opravdu výhodné ceny energií, unikátní know-how a v ideálním případě i např. výhodné ceny hardwaru, znalosti tradingu (aneb vědět, kdy prodat) a mnoho dalšího.

I z těchto důvodů začaly být víc a víc oblíbené různé pochybné způsoby těžby, jako je třeba cloud mining. U toho nevlastníte žádný hardware, ale jen si pronajímáte výkon od společnosti, která by jej měla zajišťovat. Bohužel se však s cloud miningem spojují podobná rizika jako u investicí do ICOs apod. Hlavní riziko zde jasně představuje podvod. Je nutné si uvědomit, že ve většině případů cloud miningu společnost ani nevlastní dostatečné množství hardwaru a vyplácet klienty je schopna jen na základě pochybných byznys modelů, které nejsou dlouhodobě udržitelné.

O cloud miningu a mining polech jsme pro Tebe připravili vlastní video, které najdeš zde.

Jakým způsobem se tedy účastnit těžby i bez nutnosti obrovských investic a bez větších znalostí?

Ještě než se podíváme na produkt samotný, zamysli se nad tím, jak fungují klasické finanční instrumenty. Najdeš tam období, kdy jsou extrémně ziskové a začíná se o ně zajímat víc a víc lidí. Tím pádem jejich cena samozřejmě roste, čímž se stávají nákladnějšími a nákladnějšími.

Naopak v době, kdy je jejich ziskovost na minimu, dají se pořídit doslova za hubičku. A to je přesně čas, kdy do nich vstupují ti nejchytřejší investoři, jejich ziskovost je pak nejvyšší. Těžba pak určitě není výjimkou a i zde existují lepší a horší období. My za lepší období jasně považujeme ta, která se podobají tomu současnému. Dobře, výtěžnost je minimální (za poslední 3 měsíce jsme klientům generovaly “jen” přibližně 1-3 % čistého zisku).

To je ale přesně ten čas, kdy je nejlepší začít! Ceny hardwaru jsou v současnosti na polovinách až třetinách ceny, která byla v době vysoké výtěžnosti, jako byl například přelom 2017/2018. Proto máš v současnosti obrovskou příležitost s těžbou začít s výrazně nižšími náklady v době, kdy vstupují tzv. smart money. Zajímavou statistikou je pak přímo ta z našich vlastních zkušeností. Pokud bys nakoupil hardware až při hypu v lednu 2018, kdy byly jeho ceny na maximech, Tvé zisky by představovaly jen přibližně polovinu toho, jaké zisky si odnesli ti, co nakoupili v cenách podobných těm současným.

A teď konečně k tomu, jak můžeš těžit s námi a co Ti můžeme nabídnout.

Těžíme už od roku 2013 a naše průměrné zhodnocení za těchto 6 let je 6 % měsíčně. A to úplně bez spekulace! To znamená, že toto zhodnocení představuje čísla, pokud bychom vše, co daný den vytěžíme, hned ten den i směnili. Hlavní výhodou našeho týmu je pak kromě jeho profesionality i to, že je těžba opravdu baví, a tak neustále zkouší a testují nové možnosti těžby. Díky jejich obrovským zkušenostem a nadšení je pro nás dokonce možné tuto příležitost sdílet i s naší komunitou.

Určitě sis všiml zpráv o tom, jak velké společnosti vypínaly své těžební stroje. Musíme se pochlubit, že jsme jedněmi z mála (minimálně na českém a slovenském trhu), kteří na konci roku 2018 nejen že neprodali své stroje, ale ani jsme těžbu nevypli. Ba naopak, nakupovali jsme od těch, kteří hardware prodávali v krásných slevách a stále generovali našim klientům zajímavé zisky!

Pojďme se podívat na pár hlavních výhod, proč těžit zrovna s námi a na co si dát u konkurence pozor?

V první řadě máme vše reálně podloženo. Naše těžební haly jsou umístěny po České republice a při převzetí tvých superpočítačů se do nich sám můžeš přijít podívat. Navíc s námi veškerý svůj hardware vlastníš Ty, což je obrovským rozdílem oproti pochybnému cloud miningu. Těžební hardware tedy bude tvým majetkem, který za Tebe pouze budeme spravovat. Pokud sleduješ těžební společnosti, schválně si zkus zjistit, za jakou cenu Ti hardware nabídnou. Schválně si porovnej ceny třeba s Alzou. Nejspíš se sám podivíš, co si jsou schopné tyto společnosti dovolit. Setkali jsme se dokonce s nesmyslnými přirážkami okolo 30-50 %. My si na hardwaru žádnou přirážku brát nepotřebujeme, ba naopak.

A o jakém hardwaru mluvíme?

Těžit je možné např. na grafických kartách, nebo na přímo upravených těžebních zařízení s názvem ASIC. My v současnosti těžíme na grafických kartách, které po využití v miningu mohou najít využití i v jiných oblastech.

Co ale z těžby máme my?

Na trhu je obvyklé, že si klient odnese jen okolo 50 %, v nejlepším případě k 70 % z toho, co se vytěží. U nás Ti můžeme slíbit, že Ti zůstane celých 70 % z vytěženého. Zajistíme Ti kompletní správu Tvého hardwaru a zajištění všech věcí spojených s těžbou. Připravíme pro Tebe výhodné ceny hardwaru i elektřiny a získáš možnost využít unikátního know-how naší těžařské laboratoře. A to zdaleka není vše. Přímo ve smlouvě je zahrnuto, že pokud se někdy stane, že nepokryjeme náklady spojené s těžbou, daná ztráta jde za námi! Tobě tedy stačí s námi nakoupit výkonný hardware, o zbytek se Ti už postaráme. Kvůli velkému zájmu jsme stanovili minimální hranici pro vstup na 200 000 Kč.

A teď poslední věc, která Tě už třeba v průběhu čtení napadla….

Jak je možné, že ostatní vypínají své stroje a my stále ziskově těžíme?

Těžba jednoduše není jen o výkonu hardwaru a ceně energií. Je to zejména o unikátním know-how! My víme, co přesně je nejvýhodnější v konkrétní den těžit. Díky těmto informacím pravidelně přepínáme právě na tyto nejvýnosnější kryptoměny, čímž maximalizujeme naše zisky. A neúspěch jedné kryptoměny nás vůbec nerozhází, protože víme, že na další vyděláme více!

Chci taky těžit a vybudovat si krásný pasivní příjem na revoluční technologii!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hate

Musite furt delat reklamu posranymu Crypto Kingdom? :-/

samslav84

Sˇu naší partneri a majú kvalitné produkty. Problémy ktoré mali pred rokom a pol sú zažehnané. Neodporučili by sme shit.

CryptoAdd

Jde o to, že máte být objektivní, čtu Vás magazín už dlouho, ale poslední dobou co příspěvek to propagace Cryptocoryne kingdomu….podat o tom zprávu je vporadku, propagace něco jinýho….tak jim dejte všechny úspory a čtenářům dejte něco kvalitnějšího…díky ..

samslav84

Beriem na vedomie. Ďakujem za feedback.
Každopádne, ak nechcete mining od CK, tak vás nikto nenúti. Články sú to dobré, odkaz na CK im neuberá na kvalite. Kto chce, ten ponuku využije. Kto nie, môže bez problémov začať ťažiť sám, alebo sa aspoň niečo zaujímavé naučí. Ja na tom naozaj nevidím problém.

miner007

jen 30% provize, to zní jako super kšeft 😀

samslav84

30% firme, 70% vám. Výmenou za veľmi lacnú elektrickú energiu a troje optimalizované na ťažbu tak, ako by to normálny človek nikdy nezoptimalizoval. Navyše, nula starostí a záruka nahradenia peňazí v prípade výpadkov. Podľa mňa dosť dobrá ponuka. Preto sa to nebojím dať na Kryptomagazin. Ale ak sa vám nepáči, tak to nechajte. Nikoho nenútime 🙂

spot_img