Binance spustila zkušební verzi decentralizované burzy DEX

6

Největší burza na poli kryptoměn, Binance, spustila testovací verzi své decentralizované kryptoplatformy.

Společnost oznámila, že nová burza, nazvaná Binance DEX, je nyní k dispozici i pro veřejnost. Můžete si tak celou platformu vyzkoušet, tvořit portfolia apod.

Binance také odhalila Blockchain Explorer pro testnet. Jmenuje se Binance Chain, ten je propojen s DEX proto, aby investoři mohli vystupovat jako jednotlivé uzly a měli své vlastní soukromé klíče ke kryptoměnám.

Od finální implementace tedy nejsme daleko. Nicméně Binance nechce ostrou verzi decentralizované směnárny vypustit dříve, než obdrží zpětnou vazbu od komunity.

Díky Binance DEX přinášíme novou rovnováhu mezi bezpečností, svobodou a jednoduchostí používání. máte tedy větší odpovědnost a lepší kontrolu nad svými osobními zdroji. 

– řekl spoluzakladatel Binance a generální ředitel Changpeng Zhao.

Binance DEX se již povedlo do platformy integrovat Trust Wallet a výrobce hardwarových portfolií Ledger.

Binance poprvé oznámila plán rozvíjet vlastní decentralizovanou kryptoburzu v březnu roku 2018.

Zhao se také chlubil, že Binance Chain má „téměř okamžitou finalizaci transakcí“ a je schopen obsloužit stejný objem transakcí, jaký je dnes na Binance.com.

6
Komentujte

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Vladimír DědekFilckaMeckySalam Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Salam
Host
Salam

Decentralizované burzy jsou budoucnost kryptoměn čím víc takových burz bude tím líp pro všechny !

Vladimír Dědek
Host

Mám hloupý dotaz – jaká je motivace pro uživatele (kromě bezpečnosti) jít z binance na decentralizovaný binance? Nebo je to o tom, že binance přejde na decentralizovanou platformu?

Mecky
Host
Mecky

Jediná hlavní výhoda je právě ta bezpečnost, tím, že už nepotřebujete prostředníka (burzu) které pošlete své peníze a ta je drží na svých účtech dokud je nesměníte a nevyzvednete zpět. Prostě rovnou zaplatíte přímo druhé straně, burza je pouze garantem, nabízející svou platformu, aby vše proběhlo tak jak má (za menší poplatek) a tím máte zajištěno, že za vaše peníze dostanete to co jste si objednal bez rizika toho, že někdo hackne burzu a s ní i vaše prostředky. Prostředky jsou uchovávány v kryptopeněžence majitele až do samotného provedení transakce.

Vladimír Dědek
Host

Díky za vysvětlení.

Filcka
Host
Filcka

binance bude mít dva systémy burz jedna centralizovaná (což je současná binance) a druhá částečně decentralizovaná (což je ta zkušební verze).Decentralizovaná burza má výhodu v tom že ti nikdo nemá šanci nic zabavit tvé krypto je jen ve tvých rukou burza nemá šanci ti do toho nějak zasahovat , rozdíl v centralizaci je ten že hrozí krach a přijdeš o všechny kryptoměny co máš na burze u decentralizované to nehrozí , tam přijdeš o krypto jen svojí vlastní hloupostí , samozřejmně je bezpečnější než centralizované burzy a pro hackery je ji těžší prolomit a vybílit jak centralizovanou kde většinou selže… Číst vice »

Vladimír Dědek
Host

Chápu, díky.