[NÁVOD] Trezor T setup – Jak aktivovat svůj nový Trezor T

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Všechny trhy po nepovedené debatě Trumpa s Bidenem v rudé • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin a globální akcie klesly...

[Večerní souhrn článků] • Investoři přesunuli miliony dolarů z Coinbase • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Koupili jste si / Chcete si koupit nový Trezor T na bezpečné uchovávání kryptoměn jako Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin… ale nejste si jistí, zda ho budete umět správně aktivovat? V tomto článku najdete detailní návod na Trezor T setup. Krok po kroku vás provedeme celým procesem.

Velmi podobně funguje i aktivace zařízení Trezor One. Můžete klidně použít tento návod.

Zvažujete koupi Trezoru?

Trezor Bridge

1. Připojte svůj Trezor k počítači. Počítač může fungovat na systému Windows, Mac OS nebo Linux. Následně jděte na stránku trezor.io/start a zvolte typ zařízení.

0 trezor setup navod2. Následně si musíte stáhnout software, pomocí kterého se budete připojovat na svou peněženku. Po stažení Trezor Bridge nainstalujte na svůj počítač.

3. Až vám vyskočí kontextové okno s nápisem „Please disconnect TREZOR“, tak odpojte Trezor od počítače.

Trezor Bridge není klasická oknová aplikace. Pokud ji otevřete, nečekejte, že se vám něco objeví. Po nainstalování tohoto programu budete dále komunikovat se svým Trezorem přes adresu wallet/trezor.io (základní peněženka), případně beta-wallet/trezor.io (více funkcí, ale nemusí být 100% odladěné).

Instalace firmwaru

Všechna zařízení Trezor jsou prodávána bez firmwaru. Musíte si ho tedy v rámci aktivace stáhnout a nainstalovat. Důvodem je, že lidé často aktualizace softwaru ignorují a firma Satoshi Labs takto docílila toho, že každý nový zákazník vždy dostane ten nejnovější a nejlepší firmware.

1. Připojte své zařízení a klikněte na tlačítko „install firmware“. Na displeji Trezoru by se měla objevit takováto obrazovka. Zároveň můžete progres sledovat i na počítači.

trezor t firmware installationVytvoření peněženky

Po nainstalování firmwaru si konečně můžete vytvořit svou kryptoměnovou peněženku! Pokud již nějaký Trezor máte a chcete použít peněženku z něj, tuto sekci a sekci „zálohování peněženky“ přeskočte.

1. Nyní by se vám na počítači měla zobrazit stránka, která vypadá asi takto. Zároveň se změní i obrazovka na vašem Trezoru. Klikněte na tlačítko „Create now“.trezor t2. Následně musíte i na Trezoru potvrdit, že chcete vytvořit novou peněženku.

trezor t creating wallet

Zálohování peněženky

1. Skvělé! Peněženka je hotová! Nyní je načase zálohovat si seed. Pomocí tohoto seedu si v případě ztráty zařízení můžete peněženku obnovit a o své kryptoměny tak nepřijdete.

trezor t backup

Trezor T seed je ve formě 12 slov, která si můžete opsat na kartičku (najdete ji v krabičce) nebo na nějaký papír. Tento papír si následně bezpečně uschovejte. Seed nikomu neukazujte a NIKDY si ho neuchovávejte v elektronické podobě (text, fotografie, video) v počítači, mobilu, tabletu, cloudu…
Absolutně byste tím zničili bezpečnost, kterou vám peněženka Trezor T poskytuje.

2. Nakonec musíte potvrdit, že jste si seed opsali a máte ho správně. Trezor vás požádá, abyste do něj zpětně zadali náhodná slova.

trezor t PIN kód

1. Nyní je na řadě vytvoření PIN kódu. Vymyslete si silný PIN, rozhodně nepoužívejte 0000 ani 1234! Nepoužívejte ani data nebo čísla, která jsou s vámi nějakým způsobem spojena. V ideálním případě si vymyslete úplně náhodné číslo (např. losováním).

trezor t pin kod2. Následně PIN kód zadejte do Trezoru.

HOTOVO!!!

A máte hotovo. Nyní můžete svůj Trezor bez obav používat.

Co číst dál?

[UNBOXING] Trezor T – Příslušenství a bezpečnostní prvky

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře