Wall Street by se mohla začít zajímat o Bitcoin – tvrdí stratég JPMorgan

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

„Stabilita, kterou v současnosti pozorujeme na trhu kryptoměn, je to, co přiměje institucionální investory, aby se v budoucnu zapojili,“ řekl Nikolaos Panigirtzoglou – marketingový stratég JPMorgan.

Panigirtzoglou předpovídá, že společnosti budou znovu přemýšlet o kryptoměnách, protože stabilita trhu roste a technologie blockchain je stále důležitější. Dodal, že znovuzrození Bitcoinu může trvat mnoho let, protože regulátoři jsou dost pomalí.

Mnozí předpovídali, že zvýšená aktivita institucionálních investorů na Wall Street by přinesla do trhu velmi potřebný kapitál. V červnu 2018 zakladatel kryptoměny Cardano (ADA) Charles Hoskinson uvedl, že vstup Wall Street do kryptoodvětví přinese desítky miliard dolarů.

Některé zprávy z konce loňského roku však naznačují, že Wall Street odložila své plány, protože trh ještě nenalezl své dno. Na konci prosince agentura Bloomberg uvedla, že velké finanční firmy, jako bankovní gigant Goldman Sachs, nadnárodní finanční společnosti Morgan Stanley a Citigroup, odkládají své kryptoprojekty do blízké budoucnosti.

Zakladatel a ředitel Twitteru, Jack Dorsey, zůstává ohledně budoucnosti Bitcoinu optimistický. Údajně  je jedinou kryptoměnou, kterou má. Dorsey uvedl, že Bitcoin má „skvělou značku“ a že „Bitcoin je robustní, Bitcoin je principiální, Bitcoin je odvozen z online ideálů“. Dorsey dokonce tvrdí, že Bitcoin by se mohl stát společnou měnou.

„Svět nakonec bude mít jednu měnu, internet bude mít jednu měnu. Osobně si myslím, že to bude Bitcoin.“

Důkazy, že to velké firmy myslí s BTC vážně, najdete níže. Švýcaři by tak mohli získat pěkný náskok…

Švýcarská Dukascopy bank bude spolupracovat s krypto směnárnou Bitstamp

Zdroj:
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře