Švýcarská Dukascopy bank bude spolupracovat s krypto směnárnou Bitstamp

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Evropská směnárna kryptoměn Bitstamp oznámila partnerství s významnou online bankou Swiss Dukascopy.

Bitcoiny na účtu v bance

Bitstamp bude provádět bitcoinové transakce jménem Dukascopy Bank. Stávajícím zákazníkům banky tak nově umožní posílat Bitcoiny na účet, převést je na americké dolary a obchodovat na Swiss FX trhu. Nebude také problém převést své prostředky zpět na BTC a zaslat je do své krypto peněženky. Bitstamp věří, že nové partnerství zaplní mezeru mezi kryptoměnami a tradičními financemi.

bitstamp-ducascopy-partnership

V říjnu 2018 získala společnost Bitstamp belgická investiční skupina NXMH, která je pro změnu vlastněna jihokorejskou mediální společností NXC Corp. Krátce po akvizici burza Bitstamp oznámila, že jde o „globální expanzi“.

Ve Švýcarsku se rodí infrastruktura

Švýcarsko je jednou obrovskou bankou. Tento stát vždy prosperoval a „seděl na penězích“. Nyní to vypadá, že zde nepotečou proudem jen peníze ale i kryptoměny.

Příkladem toho je i Falcon Private Bank, ta již umožňuje přímé odesílání i ukládání kryptoměn. Od ledna v této bance můžete operovat s kryptoměnami jako Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin.

O této události ve Falcon Private Bank jsme psali v článku níže.

Švýcarská banka spouští krypto peněženku s možností směny na peníze

To, že se nejedná o výjimku, potvrzuje i další počin, kdy velká švýcarská investiční banka Vontobel, zavedla řešení pro ukládání kryptoměn (custody service). To umožní korporacím i menším investorům nakoupit kryptoměny do svého portfólia a banka se jim postará o bezpečnost i převody.

Ani Vontobel jsme nepřehlédli a napsali o něm níže:

Obrovská švýcarská banka začíná spravovat kryptoměny

Závěr

Švýcarsko vidí v kryptoměnách ohromný potenciál a dá se očekávat, že jakmile postaví potřebné pilíře, nebude už jen FIAT, ale také i krypto velmoc.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: