Londýn se stává Fintech rájem – svědčí mu oddalování Brexitu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Nedávná studie ukazuje, že Londýn se stal evropským lídrem ve Fintech unicorn startupech, kdy každý měsíc byla za poslední rok vytvořena jedna unicorn společnost (tzv. jednorožec). To staví UK za USA a Čínu jako třetí nejlepší zemi v této oblasti.

Zmíněná zpráva bude oficiálně uvedena na akci „London Tech week“, jež se koná tento týden od 10. do 14. června. London Tech Week je každoroční událost, na které se setkávají podnikatelé z celého světa, aby diskutovali o budoucnosti i současnosti stále se rozvíjejících technologií. Je také nazývána světovým centrem pro techniku ​​a inovace.

Aktuálně má Spojené království celkem 72 unicorn společností (soukromá společnost, která má hodnotu více než 1 miliardu USD), což řadí Británii na dobře zasloužené třetí místo pro tento typ začínajících podniků. Londýnu z toho patří 45 společností, což je nejvíce v Evropě. Nejbližším soupeřem je Berlín s 10 firmami, dále Paříž a Stockholm s 9.

Londýn dokonce předběhl i San Francisco

V současné době, 18 ze 45 unicorn firem v Londýně jsou FinTech firmy, San Francisco jich má 15.

Mezi londýnské FinTech společnosti patří zvučná jména jako Revolut, Monzo, Metro Bank, MoneySuperMarket a Funding Circle.

Zajímavostí je také to, že Londýn má asi 75 dalších společností, které „mají našlápnuto stát se unicorny,“ tvrdí výzkum.

„Od roku 2012 vyprodukovalo Spojené království tolik unicorn společností (jednorožců), kolik Izrael, Německo, Nizozemsko a Švédsko dohromady,“ dodává výzkum.

Spojené království je i lídrem v oblasti investic do rizikového kapitálu

Zdá se, že Spojené království je také evropským lídrem v oblasti investic do rizikového kapitálu. V první polovině roku 2019 je v očekávání rekordních 5 miliard dolarů. Theresa May, premiérka Spojeného království, na London Tech Week oznámí více než 1,2 miliardy dolarů v nových investicích od 13 technologických společností.

I když se zdá, že Spojené království je na přímé cestě k digitalizaci se spoustou úspěchů, stále zůstávají pokorní a neusínají na vavřínech. Vždy požadují zlepšení digitálních dovedností napříč všemi věkovými skupinami. Do digitálního odvětví najímají více mladých zaměstnanců a zejména žen.

Závěr

Zdá se, že neustále odkládání Brexitu dovoluje firmám se stále rozvíjet. Tvrdý Brexit by takovéto možnosti nemusel totiž dále poskytovat.

Co číst dál?

Samsung údajně začal vyrábět čipy pro těžbu Bitcoinů

Zdroj:
coinspeaker.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře