Samsung údajně začal vyrábět čipy pro těžbu Bitcoinů

0
Samsung mining chip

Společnost Samsung, nadnárodní jihokorejský technologický konglomerát, údajně navrhuje a vyrábí čipy pro těžbu Bitcoinů (BTC). 

Jak uvádí CryptoDaily, generální ředitel společnosti Samsung Foundries China minulý měsíc odhalil, že společnost navrhla 2nm a 5nmčipy pro těžbu BTC. Podle interních dokumentů na nich Samsung pracuje od začátku loňského roku.

Společnost Samsung prohlášení podpořila a oznámila strategické partnerství se MicroBT, třetím největším projektantem Bitcoin ASICů.

Samsung ve světě kryptoměn

Příchod tohoto technologického giganta do odvětví těžby Bitcoinů by ve skutečnosti neměl být žádným překvapením. Jedná se přeci o druhou největší společnost na světě, která vyrábí polovodiče.

Samsung je zároveň velkým zastáncem kryptoměn. Aktuálně vydává nový smartphone Galaxy S10 s podporou ukládání privátních klíčů pro krypto peněženky. Jak již bylo uvedeno dříve, telefon podporuje protokoly Ethereum (ETH), ERC-20 a tokeny ERC-721. Kromě toho se také šušká, že vyvíjí vlastní kryptoměnu, která bude založena na platformě Ethereum. Zatím jde ale jen o spekulace…

Je očividné, že je Samsung zcela otevřen inovacím ze světa technologií blockchainu a kryptoměn. Před nedávnem jsme se mohli přesvědčit, že ani Apple nespí, co se kryptografie týče.

Co číst dál?

Experti varují: Bitcoin může letos prorazit 20 000 USD, ale je extrémně náchylný ke kolapsu

Zdroj: investinblockchain.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na