Samsung údajně začal vyrábět čipy pro těžbu Bitcoinů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Společnost Samsung, nadnárodní jihokorejský technologický konglomerát, údajně navrhuje a vyrábí čipy pro těžbu Bitcoinů (BTC). 

Jak uvádí CryptoDaily, generální ředitel společnosti Samsung Foundries China minulý měsíc odhalil, že společnost navrhla 2nm a 5nmčipy pro těžbu BTC. Podle interních dokumentů na nich Samsung pracuje od začátku loňského roku.

Společnost Samsung prohlášení podpořila a oznámila strategické partnerství se MicroBT, třetím největším projektantem Bitcoin ASICů.

Samsung ve světě kryptoměn

Příchod tohoto technologického giganta do odvětví těžby Bitcoinů by ve skutečnosti neměl být žádným překvapením. Jedná se přeci o druhou největší společnost na světě, která vyrábí polovodiče.

Samsung je zároveň velkým zastáncem kryptoměn. Aktuálně vydává nový smartphone Galaxy S10 s podporou ukládání privátních klíčů pro krypto peněženky. Jak již bylo uvedeno dříve, telefon podporuje protokoly Ethereum (ETH), ERC-20 a tokeny ERC-721. Kromě toho se také šušká, že vyvíjí vlastní kryptoměnu, která bude založena na platformě Ethereum. Zatím jde ale jen o spekulace…

Je očividné, že je Samsung zcela otevřen inovacím ze světa technologií blockchainu a kryptoměn. Před nedávnem jsme se mohli přesvědčit, že ani Apple nespí, co se kryptografie týče.

Co číst dál?

Experti varují: Bitcoin může letos prorazit 20 000 USD, ale je extrémně náchylný ke kolapsu

Zdroj: investinblockchain.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře