Samsung rozšíří své blockchainové aktivity v Indii, Spojených státech a Evropě

0
mapa

Samsung SDS navázal spolupráci s indickým IT gigantem Tech Mahindrou, který se snaží vstoupit na zahraniční trhy s blockchainem.

SDS, systémová integrační skupina korejského technologického gigantu Samsung, údajně plánuje rozšířit využití své blockchainové platformy Nexledger v Indii, Spojených státech a Evropě.

Podle smlouvy budou obě společnosti údajně hledat nové obchodní příležitosti v regionu. Samsung SDS bude spolupracovat s Tech Mahindra na dalších aktualizacích Nexledgeru.

Nexledger, bezpečnostní blockchainová platforma spuštěná v roce 2017, našla své využití v oblasti financí, výroby, logistiky a mnoha dalších. Toto řešení bylo například vyzkoušeno také korejskou celní správou v rámci celních služeb souvisejících s vývozní logistikou. Do testu se zapojilo osmdesát osm různých organizací, včetně veřejných agentur či dopravních a pojišťovacích společností.

Tip redakce: Evropská Unie se rozhodla podpořit blockchain a zakládá sdružení!

Společnost Samsung nedávno oznámila, že po úspěšném testu společnosti Hyperledger Fabric uvedla na trh vlastní technologii blockchainového akcelerátoru – Nexledger Accelerator. Řešení údajně zlepšuje rychlost zpracování transakcí.

V březnu mateřská společnost Mahindra údajně proškolila 70 % svých zaměstnanců na nové technologie, včetně blockchainu, AI, internetu věcí a kybernetické bezpečnosti.

Mahindra dříve použila také blockchainové technologie od IBM k vytvoření řešení pro diskontování faktur (poskytnutí financování klientovi odkupem jeho pohledávky) mezi automobilovým odvětvím a jeho dodavateli.

IBM si například v poslední době nechala patentovat také využití blockchainu pro autonomní automobily.

Co číst dále?

Bitcoin Futures – Co to je, jaké jsou jejich výhody a kde je můžu obchodovat?

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na