Experti varují: Bitcoin může letos prorazit 20 000 USD, ale je extrémně náchylný ke kolapsu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Bitcoin by podle expertů mohl letos prorazit hranici 20 000 USD, ale stále zůstává extrémně náchylný k masivnímu kolapsu. 

Oživení zájmu díky velkým firmám a bankám

Kryptoměna, která oslavila v lednu své 10. narozeniny, má za sebou špatný rok 2018, nicméně v tomto roce se díky zájmu globálních bank a velkých technologických společností, které investují do vývoje vlastních kryptoměn, obnovil zájem investorů i o Bitcoiny. Podle expertů by i díky tomuto zájmu mohla cena Bitcoinu opět stoupnout k hranici až 20 000 USD.

Tip: K tématu si můžete přečíst více zde: Facebook vyvíjí vlastní kryptoměnu

Analytici se shodují na možném dalším růstu

Simon Peters, analytik globální investiční platformy eToro, řekl „Společnosti jako Facebook a JP Morgan experimentují s vlastními kryptoměnami a velké firmy jako je AT&T a Whole Foods, které nyní přijímají BTC, mají své vlastní nadšené investory … Mohl by to být začátek dalšího prudkého vzestupu.“

Marie Tatibouet, hlavní marketingová ředitelka Gate.io, popsala rok 2018 jako „rok reflexe“ pro Bitcoin, letos se už několik velkých zemí snaží zrychlit zavedení regulací pro kryptoměny: „Došlo také k určitému pozitivnímu posunu v oblasti regulace, kdy se země jako Francie, Jižní Korea nebo EU snaží prosadit regulace“.

Některé země to pojaly snad až příliš radikálně, například Indie – podle návrhu nového zákona až 10 let vězení za držení kryptoměn.

Regulace a geopolitická situace nahrávají kryptoměnám

Regulace kryptoměn je stále nejednotná a je to jeden z hlavních faktorů volatility Bitcoinu. Jakmile budou stanoveny předpisy, dojde pravděpodobně k větší stabilizaci situace.

Odborníci také přisuzovali vzestup tomu, co je obvykle považováno za velmi negativní politickou a finanční situaci.

Richard Snow, odborník na finanční trhy společnosti DailyFX, řekl, že eskalace v obchodní válce mezi USA a Čínou, stejně jako následné oslabení čínského jüanu, donutilo investory se obrátit i ke kryptoměnám.

Investoři také poukazují na země, jako je Turecko, Argentina a Čína, které jsou uzavřené ekonomiky a které v důsledku geopolitického neklidu trpěly divokými výkyvy, kde se obyvatelé vrhli na Bitociny, aby dostali své peníze z země.

Závěr

Už i v mainstreamových médiích se začínají objevovat informace o možném dalším raketovém růstu kryptoměn. Pokud k němu opravdu dojde, mohlo by to znamenat velkou příležitost pro všechny, kdo budou sledovat situaci a budou připravení. A jaký je váš názor? Myslíte, že je reálné proražení 20 000 tento rok?

Co číst dál

[Analýza] Shrnutí situace na Bitcoinu od IX – kam se vydáme tentokrát?

Zdroj: Express.co.uk

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

18 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře