Experti varují: Bitcoin může letos prorazit 20 000 USD, ale je extrémně náchylný ke kolapsu

18
Bitcoin růst pád

Bitcoin by podle expertů mohl letos prorazit hranici 20 000 USD, ale stále zůstává extrémně náchylný k masivnímu kolapsu. 

Oživení zájmu díky velkým firmám a bankám

Kryptoměna, která oslavila v lednu své 10. narozeniny, má za sebou špatný rok 2018, nicméně v tomto roce se díky zájmu globálních bank a velkých technologických společností, které investují do vývoje vlastních kryptoměn, obnovil zájem investorů i o Bitcoiny. Podle expertů by i díky tomuto zájmu mohla cena Bitcoinu opět stoupnout k hranici až 20 000 USD.

Tip: K tématu si můžete přečíst více zde: Facebook vyvíjí vlastní kryptoměnu

Analytici se shodují na možném dalším růstu

Simon Peters, analytik globální investiční platformy eToro, řekl „Společnosti jako Facebook a JP Morgan experimentují s vlastními kryptoměnami a velké firmy jako je AT&T a Whole Foods, které nyní přijímají BTC, mají své vlastní nadšené investory … Mohl by to být začátek dalšího prudkého vzestupu.“

Marie Tatibouet, hlavní marketingová ředitelka Gate.io, popsala rok 2018 jako „rok reflexe“ pro Bitcoin, letos se už několik velkých zemí snaží zrychlit zavedení regulací pro kryptoměny: „Došlo také k určitému pozitivnímu posunu v oblasti regulace, kdy se země jako Francie, Jižní Korea nebo EU snaží prosadit regulace“.

Některé země to pojaly snad až příliš radikálně, například Indie – podle návrhu nového zákona až 10 let vězení za držení kryptoměn.

Regulace a geopolitická situace nahrávají kryptoměnám

Regulace kryptoměn je stále nejednotná a je to jeden z hlavních faktorů volatility Bitcoinu. Jakmile budou stanoveny předpisy, dojde pravděpodobně k větší stabilizaci situace.

Odborníci také přisuzovali vzestup tomu, co je obvykle považováno za velmi negativní politickou a finanční situaci.

Richard Snow, odborník na finanční trhy společnosti DailyFX, řekl, že eskalace v obchodní válce mezi USA a Čínou, stejně jako následné oslabení čínského jüanu, donutilo investory se obrátit i ke kryptoměnám.

Investoři také poukazují na země, jako je Turecko, Argentina a Čína, které jsou uzavřené ekonomiky a které v důsledku geopolitického neklidu trpěly divokými výkyvy, kde se obyvatelé vrhli na Bitociny, aby dostali své peníze z země.

Závěr

Už i v mainstreamových médiích se začínají objevovat informace o možném dalším raketovém růstu kryptoměn. Pokud k němu opravdu dojde, mohlo by to znamenat velkou příležitost pro všechny, kdo budou sledovat situaci a budou připravení. A jaký je váš názor? Myslíte, že je reálné proražení 20 000 tento rok?

Co číst dál

[Analýza] Shrnutí situace na Bitcoinu od IX – kam se vydáme tentokrát?

Zdroj: Express.co.uk

 

18
Komentujte

avatar
6 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
LukasVáclavPetrDenisaSalam Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Václav
Host
Václav

To je pořád ta samá…. Už konečně taky tu o Červené Karkůlce….

Druxx
Host
Druxx

Zase jen kecy jak natáhnout do bitcoinu víc lidí. Už konečně pochopte že na bitcoinu zbohatli ti co koupili v roce 2010 za pár centů. Aby udělal takové procenta musel by stát 1 btc miliardy a to je každému jasné že se nikdy nestane. Jedině vychytat nový altcoin v počátku, za levno nakoupit a čekat na výstřel ceny. Jenže teď když už je přes 2200 různých coinů, z toho 95% shitcoinu, už to jde velice těžko odhadnout zvlášť když většina z nich je na stejné brdo..

Salam
Host
Salam

Druxx Ty zas pochop je Bitcoinu je jen 21 milionu a na světě 7.5 miliardy lidí a bude jich čím dál víc , co s toho plyne ? Bitconu stačí velmi málo aby dokázal velké věci stačí pomalu růst a lidi opět zbystří zrak k bitcoinu .Retail investoři nekupuji Bitcoin dole ale nahoře .

Salam
Host
Salam

Na víc podívej se na tržní kapitalizaci celkového marketkapu to jasně ukazuje že trh je teprv na začátku éra kryptoměn ještě není v plném proudu , podívej se na tržní market akcii který dosahuje v desítkách bilionu dolarů market kryptoměn nemá ani čtvrt bilionu dolarů , protože chybí regulace trhu až tohle všechno nastane pak už bude pozdě nakupovat Bitcoin .

E15
Host
E15

Lidí je sice 7,5 mld, ale počet potenciálních uživatelů btc nebude vyšší než třetina (tedy asi jako uživatelů FB), tedy cca 2,5 mld. Takže to máme cca 100 lidí na 1 BTC. Když uvážíme, že každý z nich si do BTC uloží v průměru 1000 USD, tak jsme na 100000 USD/BTC. A bude to už příští rok! To byla Analýza zdarma!
Dělám si samozřejmě srandu – vůbec totiž netuším, která bije 🙂 (stejně jako prakticky všichni ostatní 😉 )

E15
Host
E15

20000 USD v r. 2019 je více než pravděpodobný scénář. Otázka je, co těch 50000 USD?

Petr
Host
Petr

To je k smíchu tady se řeší cifry jeden obchodník vedle druhého. Tohle je krypto svět není důvod udělat 20k proboha . V prosinci stalo btc 3,5k dnes stojí 8k pokud nebudu brát nejnižší a nejvyšší kótování tak jsem na 150% . Další z top 10 krypta udělalo 100 200 A některé i 300% . Za 7 měsíců. !!!!!!!! Co na světě vám udělá takové zhodnocení za půl roku. I kdyby zůstal na 8k do konce roku z hlediska obchodního zúročení za rok je to zlatý důl. O tom že se tady houpa ostatní krypto o 20% nahoru dolů nikdo… Číst vice »

pan.karel
Host
pan.karel

Jo souhlasim,predikce cen jsou jen kecy na nalakani neznalych lidi.Nekdy na konci roku 2017 byly predikce BTC ze pujde na 100k USD a vsichni kupovali bitcoin.Pritom stacilo tenkrat koupit jakykoli shitcoin a mohli jste mit za mesic 15-20ti nasobek.

Salam
Host
Salam

Sorry jako ale v tom případě by btc nedávalo smysl a nikam by se v podstatě neposouvalo a zůstalo by to jen jako hračka traderů kterým právě vůbec nesejde na ceně , pro tradery by bylo nejlepší kdyby bitcoin se pohyboval v dostupných částkách jako maximálně od 100 usd do 1K .A to není jen o bitcoinu v tom případě by krypto jako mass adopce vůbec nedávala smysl .Proč by někdo měl nakupovat kryptoměny proč by se měl zajímat o technologii když každému jde jen o zisk a spekulaci a z vysoko ti sere na technologii k čemu by ti… Číst vice »

Petr
Host
Petr

Salám ty jsi fajny upřímně 😅😉👍

Podívej na trx ten od listopadu udělal 10krat 50% v průměru a to jedu 2/3 jen po propadech nákupy ,30% zisky max . Ted už do toho nelezu max na 0,24 .
Ale jeden diskutující tady je na tron expert možná by mohl hodit nějaký poznatek.
Tohle byla má myšlenka, nepotřebuju btc na20 ani 50k. Chápeš.?

Petr
Host
Petr

Navíc ta myšlenka byla o tom že kdejaký (profesionální ) analytik se dokola drží jen BTC a nebo z rulety vytaženeho shitcoinu typu WAN chainu udělá o tom pulhodinovou o ničem vypovídající přednášku. A predikuje nesmyslný růst. Místo toho aby se věnovali top 10ce po propadech . To je věc co mi tady chybí . Tady by se na top 10 krypta od listopadu nikdo nepletl a všichni by bodovali u hejlu. Misto toho tady věštime z koule predikce do jaké výše nám vyleze btc.

Václav
Host
Václav

Poznatek z TRON. Velice pozitivní. Jelikož jsem nakupoval za 0,016. Když se TRON dotkl hranice 0,035 a pak spadl. Což bylo někdy v listopadu minuleho roku. Psal jsem, že se na tu hranici opět vrátí. On nejen, že se vrátil, ale před pár dny ji překonal kdy šel přes hranici 0,041. Dle mého nazoru TRON, už nekoupíš pod hranicí 0,028. Dnes bylo spuštěno testování sítě SunNetwork. Ta by měla zvýšit rychlost transakcía a přinese neomezenou možnost škálovaní pro Tron MainNet. Což přinese více možností pro vývoj #DApps a celého ekosystému TRON. Jinak TRON je jednoznačně nejrychleji se rozvijející kryptoekosystém ze… Číst vice »

Václav
Host
Václav

Uvědomuje…..

Seater
Host
Seater

….. a kde je Deniso ve tvem clanku neco o tomze je nachylny ke kolapsu? V nadpisu o tom pises a pak uz nic. Co si o tom ma ctenar myslet? Dle meho nazoru je to nesmysl a jen straseni lidi 😀

Lukas
Host
Lukas

až to dosáhne toho maxima, které nikdo neznáme, tak bude nejspíš následovat velký pád a vybrání zisků… co bude pak, nikdo neví… doufám, že to půjde pak zase nahoru ať se nám ten kolotoč stále točí a svezeme se s velrybama…