Podle návrhu zákona dostanete v Indii 10 let vězení za držení kryptoměn

0
(0)

Indičtí zákonodárci přišli s návrhem zákona, který by z vlastnictví Bitcoinu i dalších kryptoměn udělal v Indii ilegální činnosti. Navíc je sazba k tomuto trestnému činu dosti vysoká. Obviněný by si totiž mohl odsedět až deset let za mřížemi.

To by přímo nahrávalo plánu Indie vypustit do oběhu vlastní, státem podporovanou kryptoměnu – digitální Rupii.

10 let za mřížemi kvůli Bitcoinu

Lidé, jakkoli spojení s Bitcoinem nebo systémem kryptoměn obecně, by se dopouštěli trestného činu. V návrhu zákona se píše o desetiletém trestu odnětí svobody pro osoby, které „těží, vytvářejí, vlastní, prodávají, převádějí, vydávají nebo obchodují v kryptoměnách – přímo, nebo nepřímo“.

Každý, kdo by se dopustil takových trestných činů, by podléhal sazbám, a to podle návrhu zákona, který zprostředkoval server BloombergQuint. Trest by měl být přepočítáván podle rozsahu zapojení dané osoby do kryptosvěta a velikosti jejich výdělků z kryptoměn. Podle zákona budou soudy při rozesílání trestů brát v potaz následující čtyři kritéria:

  • typ zavinění obviněného,
  • skutečný a zamýšlený zisk, způsobené ztráty,
  • zda byl přestupek páchán opakovaně,
  • poškození, které přestupek systému způsobil.

Ještě horší je, že případné pokuty, které soudy uloží, by měly být třikrát vyšší než samotný zisk jednotlivce.

Ze serveru BloombergQuint:

„Trest uložený obviněnému musí podle zákona být buď třikrát vyšší než ztráta způsobená systému, nebo trojnásobek zisků jednotlivce. Podle toho, co je vyšší. Pokud ztrátu nebo zisk nelze z nějakého důvodu určit, může vláda uložit i maximální možnou pokutu.“

Na likvidaci kryptoúspor máte 90 dní

Podle navrhovaného zákona by se každý vlastník kryptoměn musel ohlásit. Poté by dostal 90 dní na to, aby se vlastněných kryptoměn zbavil.

Návrh také chce novelizovat zákon z roku 2002 o předcházení praní špinavých peněz. Do budoucna by tak měl zahrnovat i činnosti související s kryptoměnami a blockchainem.

Ideální čas na digitalizaci Rupie

Pod tento zákon by samozřejmě nespadala vlastní navrhovaná měna vlády – Digital Rupee, v překladu digitální rupie. Nečelila by tak přísným pravidlům jako Bitcoin, Ethereum a zbytek party.

Návrh zákona uvádí, že ústřední vláda bude konzultovat spuštění digitální rupie s Indickou rezervní bankou (RBI). Pokud by byla nová virtuální měna schválena, znamenalo by to obrovský obrat u této banky. Dosud se totiž zaměřovala hlavně na blockchain a Bitcoin spolu s dalšími digitálními měnami.

Závěr

O zákazu kryptoměn se v Indii již nějakou dobu mluví. Indická vláda totiž sleduje vzrůstající vliv, který má neregulovatelný Bitcoin na tamní ekonomiku. Vládní dozorce začátkem letošního roku dokonce nazval Bitcoin Ponziho schématem. Podle jeho názoru by měl být zcela odstraněn z tamějšího ekonomického života.

Co číst dále?

Bitcoin je nejméně volatilní ze všech top kryptoměn – Bitcoin Cash zase nejvíce

Zdroj:
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Skoč mi na Cara

Lidi jsou a vždy byli odjakživa svině chamtivé toužící po bohatství a moci !

AlexandrVeliky11

Michael.. Kopni se do čela a dokaž mě, že mám Bitcoin

spot_img