Bitcoin je nejméně volatilní ze všech top kryptoměn – Bitcoin Cash zase nejvíce

1
bitcoin-vs.-bitcoin-cash-bcash-flippering

Volatilita má být jeden z největších problémů kryptoměn v čele s Bitcoinem. Samozřejmě, pokud se podíváme na aktiva jako například dluhopisy, tak je jasné, že Bitcoin je volatilní (ale také mnohem výnosnější). Musí to však být primárně míněno v negativním slova smyslu? Další otázkou je například i to, jak jsou na tom s volatilitou ostatní kryptoměny v porovnání s Bitcoinem. A právě o tom bude dnešní článek.

Bitcoin a Bitcoin Cash – velký rozdíl

Nejnovější průzkum se podíval na to, jak jsou na tom kryptoměny s volatilitou. Porovnávalo se však pouze v časovém horizontu jednoho roku. Možná trošku překvapivě nejméně volatilní ze všech kryptoměn byl právě Bitcoin. Naopak nejvíce volatility bylo zaznamenané u jeho forku, kryptoměny Bitcoin Cash.

Daný průzkum (který byl zveřejněn prostřednictvím Twitter účtu Ceterius paribus) se však podíval i na jiné kryptoměny. Velmi dobře, co se nízké volatility týká (na poměry kryptoměn), obstály kryptoměny jako Monero (XMR), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) nebo kryptoměna Dash (DASH). Naopak mezi ty volatilnější by měly patřit Tezox (XTZ), EOS (EOS), Cardano (ADA) nebo IOTA (IOTA).

Větší volatilita může znamenat větší zisky

Není to však pravidlo. Spíše by se dalo říci, že větší volatilita může znamenat více příležitostí zejména pro obchodníky a tradery. Ti totiž mohou nejen spekulovat s cenou, ale kromě longování mohou také shortovat, a to poměrně často (což může opravdu finančně přilepšit, pokud víte, co děláte).

Rovněž však volatilita umí poukázat i na něco jiného. Umí vám totiž ukázat, zda by byla investice vhodná právě do dané kryptoměny. Pokud tedy víte, že nepatříte mezi lidi, kteří dobře snášejí výkyvy cen, vysoká volatilita (jako například u kryptoměny BCH) by vám mohla pořádně vadit. V rámci kryptoměn by tak byla pro vás pravděpodobně nejvhodnější investice do Bitcoinu. Naopak, pokud máte rádi risk a volatilitu, BCH může vypadat jako vhodný adept na investici.

Závěr

Až 17 kryptoměn bylo tedy porovnávaných v jejich volatilitě. Nejlépe v této anketě dopadl král mezi kryptoměnami, Bitcoin, který se ukázal jako nejméně volatilní kryptoměna. Naopak nejhůř dopadl Bitcoin Cash, který je odsouzen k obrovským výkyvům ceny. Chcete-li do kryptoměn investovat, právě volatilita může být jedním z indikátorů, které dokáží říci, zda je daná kryptoměna pro vás vhodná.

Co číst dál?

Těžba Bitcoinů sice spotřebovává více elektřiny než Nový Zéland, ale nic není tak černobílé

Zdroj: 
ambcrypto.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pan.karel Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
pan.karel
Host
pan.karel

Je to rebel ten Bitcoin Cash 😀