Facebook již diskutuje o regulacích GlobalCoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

Americká regulační komise, přesněji Commodity Futures Trading Commission (CFTC), vyjednává s Facebookem záležitosti ohledně plánované kryptoměny této sociální sítě. Informoval o tom dnes server Financial Times (FT).

Publikace, citující předsedu J. Christophera Giancarla, odhalila, že se Facebook snaží vyřešit záležitosti týkající se regulací ještě před vypuštěním své kryptoměny do světového oběhu. Tuto měnu prozatím nazývají GlobalCoin a měla by vyjít již příštím rokem.

Regulace nepočkají

„Máme velký zájem lépe kryptoměnu pochopit,“ pronesl Giancarlo. Sám poté dodal, že v současné době neexistuje žádná formální žádost týkající se regulací.

„Můžeme jednat pouze na základě žádosti, přičemž žádnou před sebou nemáme,“ řekl.

Facebook udělal kolem svých plánů s GlobalCoinem značný rozruch. Se zmínkami jsme se mohli setkat jak na samotné platformě, tak na jejích sesterských společnostech jako například Whatsapp nebo Instagram.

Kapitulace Bitcoinu?

Díky této virtuální měny by si uživatelé mohli navzájem posílat finanční prostředky, stejně jako provádět nákupy přímo v aplikaci Facebooku.

FT také psal o předběžných diskusích Facebooku s vedením amerických kryptosměnáren Coinbase a Gemini ohledně zahájení prodejů mince a potenciálních řešení likvidity.

Minulý týden se ke GlobalCoinu vyjádřil i ředitel společnosti BitPay. Podle něj může existence facebookové kryptoměny hrát významnou roli v kapitulaci Bitcoinu.

Zdroj:
https://cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře