Facebook již diskutuje o regulacích GlobalCoinu

5
facebook Libra

Americká regulační komise, přesněji Commodity Futures Trading Commission (CFTC), vyjednává s Facebookem záležitosti ohledně plánované kryptoměny této sociální sítě. Informoval o tom dnes server Financial Times (FT).

Publikace, citující předsedu J. Christophera Giancarla, odhalila, že se Facebook snaží vyřešit záležitosti týkající se regulací ještě před vypuštěním své kryptoměny do světového oběhu. Tuto měnu prozatím nazývají GlobalCoin a měla by vyjít již příštím rokem.

Regulace nepočkají

„Máme velký zájem lépe kryptoměnu pochopit,“ pronesl Giancarlo. Sám poté dodal, že v současné době neexistuje žádná formální žádost týkající se regulací.

„Můžeme jednat pouze na základě žádosti, přičemž žádnou před sebou nemáme,“ řekl.

Facebook udělal kolem svých plánů s GlobalCoinem značný rozruch. Se zmínkami jsme se mohli setkat jak na samotné platformě, tak na jejích sesterských společnostech jako například Whatsapp nebo Instagram.

Kapitulace Bitcoinu?

Díky této virtuální měny by si uživatelé mohli navzájem posílat finanční prostředky, stejně jako provádět nákupy přímo v aplikaci Facebooku.

FT také psal o předběžných diskusích Facebooku s vedením amerických kryptosměnáren Coinbase a Gemini ohledně zahájení prodejů mince a potenciálních řešení likvidity.

Minulý týden se ke GlobalCoinu vyjádřil i ředitel společnosti BitPay. Podle něj může existence facebookové kryptoměny hrát významnou roli v kapitulaci Bitcoinu.

Zdroj:
https://cointelegraph.com

5
Komentujte

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Dariusz MatuszyńskiRomanJan Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Doufam že mu tam ovce nenasypou uspory.

Roman
Host
Roman

Ale ano ovce tam nasypou úspory, protože coin bude stabilnější a opřen o společnost která má jméno, otázka je jakou bude mít tento coin přidanou hodnotu.
Samozřejmě že ukousne část popularity Bitcoinu a tím i část z jeho koláče, což se nemusí líbit všem lidem, nicméně stejně jako se ve světě fiatu vše hýbe kolem dolaru tak ve světě kryptoměn se vše hýbe kolem Bitcoinu, což se nemusí líbit taky spoustě lidí, tak si vyberte co je lepší.

přeji hezký zbytek dne všem

Roman
Host
Roman

Jo a ještě něco když píšu komentář musím stejně jako vy všichni co komentujete se ověřit přes robota x krát kliknutím, tak doufám milí kryptomagazíne že vám za toto klikání přistane na vašem účtu nějaký ten haléř ………

Roman
Host
Roman

Například ted kvuli požárním hydrantům a autobusům jsem musel kliknout více než 10 x,
až to ostatní zjistí že je takto zneužíváte přestanou vám vůbec ty vaše zkopírované články komentovat , jdu klikat třeba na přechody, typuji na dalších minimálně 10 kliknutí ať se mají dobře kucíííí

Dariusz Matuszyński
Admin

Bohužel se obávám, že projekt této velikosti bude pro investory zajímavým soustem…