Facebook údajně jedná s významnými kryptoburzami – které to jsou?

0
facebook-job

Podle zprávy z Financial Times (FT) sociální gigant Facebook hovořil s předními kryptoburzami ve Spojených státech. 

Facebook údajně komunikuje s Coinbase a Gemini

Podle dvou osob, které jsou s FB „GlobalCoinem“ obeznámeny, Facebook projednal svůj projekt s přední kryptosměnárnou a peněženkou Coinbase

Facebook údajně hovořil také s Gemini, kterou založili bratři Winklevossovi.

Připravují si likvidní půdu pro svůj stablecoin

Podle anonymních zdrojů vyjednává Facebook s předními kryptoburzami a společnostmi, aby zajistil, že jeho stablecoin vázaný na americký dolar bude likvidní, obchodovatelný a bezpečný.

Kvůli mlčenlivosti se zatím směnárny nemohou vyjádřit

Všechny výše uvedené strany se odmítly k této zprávě vyjádřit. Facebook před jednáním samozřejmě požadoval, aby společnosti podepsaly dohodu o mlčenlivosti.

BBC nedávno oznámila, že blížící se kryptoměna Facebooku se zaměří na platby. Jak jsme psali v článku níže, můžeme jí očekávat v roce 2020. Podle dalších informaci to ale vypadá, že jejich mince toho bude umět o něco více…

Mohlo by vás zajímat: Facebook chce představit svou platební kryptoměnu v roce 2020 – obejde banky

Co bude největší překážkou pro FB GlobalCoin?

Facebook je obrovská movitá firma, pro kterou technologická hlediska nebo navázání nových partnerství nepředstavují nic těžkého. Naopak si kryptosměnárny/burzy, které s nimi budou spolupracovat, vybudují ještě lepší pověst. Největší překážkou pro jejich projekt bude legislativa. Zde se vše táhne neskutečně dlouho a ani Facebooku se nejspíše nepodaří něco změnit. Budou se muset přizpůsobit a najít si svou šíleně klikatou cestu, aby jejich kryptoměna splnila zákony a regulace.

Co číst dále?

Putin chce obejít sankce – Rusku má pomoci kryptoměna krytá zlatem

Zdroj: 
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na