Šest mezinárodních bank údajně vydá svou digitální měnu – stablecoin

0

Šest mezinárodních bank údajně podepsalo dokumenty týkající se vydání vlastních stablecoinů podpořených národními měnami v platební síti IBM, založené na Blockchain World Wire. Tyto zprávy byly společně oznámeny IBM a Stellar během prezentace na Money 2020 Asia v Singapuru.

Mezinárodní platební síť IBM Blockchain World Wire (BWW) byla spuštěna ve spolupráci se Stellarem v září 2018. BWW, která je již funkční, slouží více než 44 bankám a klade si za cíl využít kryptoměny, které umožní mezinárodní vypořádání mezi bankami v téměř reálném čase.

Co je stablecoin – jedna mince odpovídá danému množství klasické měny, např. jednomu dolaru, má tedy „stále stejnou hodnotu“.

Cheddar uvádí, že šest bank potvrdilo svůj záměr vydat stabilní mince podporované jejich národními měnami v BWW – včetně brazilské Banco Bradesco, jihokorejské Busan Bank a Rizal Commercial Banking na Filipínách.

XLM by mohl nabrat díky IBM na ještě větší popularitě

BWW v současné době údajně podporuje více než 47 měn pro platby v 72 zemích. Přesměruje stávající systémy zúčtování bank zavedením tokenu XLM jako efektivního, trvale sledovaného nástroje pro vypořádání měn mezi institucionálními stranami.

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na