Apple v novém iOS 13 zlepší šifrování a podpoří krypto – nechce si nechat ujet vlak

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

iOS 13, který bude vydán pro iPhone, obdrží novou funkci. Apple chce udržet krok s konkurencí a reaguje na Facebook a Samsung. Vydává tedy kryptografický nástroj pro vývojáře. Právě Samsung, svým nedávným modelem Galaxy S10 umožnil uložení soukromého klíče pro několik hlavních kryptoměn a několik altconů. Apple tedy nechce zůstat pozadu.

Apple vždy udával směr, a co nyní?

Apple ponořuje své prsty do nového trendu, který pravděpodobně zaujme velkou část trhu. Facebook se zase chystá představit svůj „GlobalCoin“ nejpozději v červnu! Konkurenční Samsung již krypto podporuje, Apple si tedy nechce nechat ujet vlak!

I přestože se Apple snaží vyhnout používání pojmů jako „kryptoměny“ nebo „blockchain“, stále experimentuje v této oblasti a chystá se vydat iOS 13 pro iPhone, který obsahuje funkci nazvanou „CryptoKit“.

První náznaky přišly již před dvěma dny na globální konferenci v Cupertinu. Nová funkce umožní vývojářům aplikací implementovat hašování, šifrování a v neposlední řadě i možnost generování klíčů určených na iPhone. Tato novinka nahradí dřívější framework „CommonCrypto“.

„Vývojáři mohou poprvé využít bezpečný nástroj pro správu uživatelských klíčů na iPhone, čímž dosáhnou podobné úrovně zabezpečení jako u hardwarových peněženek.“

– řekl Alejandro Machado, zakladatel Open Money Initiative,

Apple měl z krypto odvětví strach

Apple měl dříve velmi negativní zkušenosti s kryptografickými aplikacemi. Z toho důvodu musel odstranit krypto směnárnu Coinbase z App Storu, stejně jako další aplikace pracující s Bitcoinem a altcoiny. Někteří vývojáři nyní tvrdí, že dojde k zásadní změně, jakmile Apple spustí CryptoKit.

Závěr

Jak bylo uvedeno výše, hlavní soupeř iPhonu, Samsung Galaxy, již krypto podporuje. To rozhoupalo Apple naskočit na vlnu trendu, aby nezůstal pozadu. Zda se jim to opravdu povede ukáže až čas.

Co číst dál?

Téměř 10 mil. USD ukradeno během hacku kryptopeněženek na GateHub

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: