Téměř 10 mil. USD ukradeno během hacku kryptopeněženek na GateHub

0
hack GateHub

Hackeři údajně zkompromitovali téměř 100 kryptopeněženek s XRP na GateHub. Tato událost byla oznámena společností GateHub v předběžném prohlášení 6. června, ale do doby vydání článku se nepovedlo událost uspokojivě vyšetřit.

Hack 100 peněženek s XRP

Společnost GateHub 6. 6. informovala, že někteří její zákazníci a členové komunity oznámili odcizení finančních prostředků z jejich kryptopeněženek. Společnost odhaduje, že hackerům se podařilo ohrozit přibližně 100 peněženek s XRP.

GateHub zpočátku neidentifikovala žádné neautorizované aktivity na své platformě, ale začala s vyšetřováním ohledně způsobu, jakým pachatel získal přístup k zašifrovaným privátním klíčům.

O kryptopeněženkách si můžete přečíst více zde: Víte jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

Zpráva o hacku

Jeden ze členů komunity, kteří varovali GateHub ohledně hacku, zveřejnil zprávu o hacku, která odhalila, že:

„1. června jsme byli upozorněni na krádež 201 000 XRP… a okamžitě jsme začali vyšetřování. Ukázalo se, že účet, který byl okraden, byl spravován prostřednictvím služby Gatehub.net a že útočný účet (r9do2Ar8k64NxgLD6oJoywaxQhUS57Ck8k) ukradl značné částky z několika dalších účtů XRP, které by mohly být nebo byly spravovány prostřednictvím služby Gatehub.net.“

Zpráva uvádí, že od 5. června bylo odcizeno přibližně 23 200 000 XRP (téměř 9,5 milionu USD v době psaní článku) od 80–90 obětí, z nichž přibližně 13 100 000 XRP (5,37 milionu USD) již bylo vypráno prostřednictvím burz a zprostředkovatelů.

Vyšetřování pokračuje

GateHub zatím tvrdí, že vyšetřování stále pokračuje, a tudíž nemůže zveřejnit žádné oficiální závěry. Jakmile budeme vědět víc, budeme vás také informovat.

Závěr

Opatrnosti v kryptosvětě není nikdy dost. Kryptomagazín se snaží čtenáře vzdělávat i v této oblasti, poslední článek na toto téma si můžete přečíst po kliknutí na odkaz níže. A co vy, jakým způsobem chráníte své kryptoměny? Používáte nebo používali jste kryptopeněženku GateHub?

Co číst dále:

Jak ochránit své kryptoměny

Zdroje: Cointelegraph.com
Gatehub.net

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na