Ripple jako perfektní most mezi bankami a kryptoměnami?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

David Gokhshtein, kryptoměnový investor, zakladatel časopisu Gokhshtein Magazine a jeden z nejhlasitějších podporovatelů XRP, je přesvědčen, že Ripple se dostává do dokonalé pozice, aby pronikl do globálního finančního systému.

Banky na celém světě si stále více a více pohrávají s myšlenkou vytvořit vlastní kryptoměny. Tyto bankou kryté stablecoiny by měly fungovat jako prostředníci pro instituci a některé jednotlivce mezi fiat penězi a kryptoměnami.

Mohlo by vás zajímat: Dle Forbes je Ripple jednou z nejlepších fintech společností pro rok 2019

Místo bankovních coinů Ripple?

Gokhstein je ale přesvědčen, že až se tito finanční giganti více ponoří do hlubin a tajů kryptoměnového světa, zjistí, že je mnohem jednodušší, levnější a efektivnější začít používat infrastrukturu Ripple, která je již vlastně vybudovaná a připravená poskytnout zájemcům své služby.

Podle něj si mocné banky a velké finanční instituce nemohou dovolit ustrnout v čase a budou se muset přizpůsobit aktuálním finančním trendům, a to již brzy může být tou pověstnou živnou půdou pro digitální měny.

Ripple již nyní pomáhá lidem a podnikům efektivněji posílat peníze po celém světě

CEO společnosti Ripple Brad Garlinghouse je společně se svým týmem nadšen expanzí Ripple, která nyní probíhá. Na nedávno konané konferenci Švýcarské národní banky Garlinghouse vysvětlil, jak výhody může Ripple xRapid přinést lidem a podnikům po celém světě.

„Přinášíme lidem likviditu, která existuje na trzích v místních regionech. Např. mezi XRP a filipínským pesem, XRP a argentinským pesem či XRP a brazilským realem.“

Tip redakce: Rodina RippleNet se neustále rozrůstá – další velký hráč se připojil do sítě

Ripple a XRP token často terčem kritiky

Je zde poměrně početná skupina kryptoměnových nadšenců, kteří, mírně řečeno, nemají Ripple a XRP příliš v lásce. Lidé z kryptoměnové komunity si často stěžují na to, co nazývají nízkou úrovní decentralizace a také na obrovské množství XRP, které kontroluje právě společnost Ripple.

Ale nálada na trzích naznačuje, že situace se začíná pomalu měnit a stále více institucí začíná Ripple využívat, a to přesně z důvodů zmíněných v tweetech Davida Gokhsteina. Pokud bude Ripple uživatelům poskytovat levnější a efektivnější odbytiště pro zasílání a přijímání finančních prostředků, budou jej podniky a lidé využívat i nadále.

Co číst dále?

Evropská centrální banka – kryptoměny neohrožují finanční stabilitu v EU

Zdroj:
zycrypto.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře