Ripple jako perfektní most mezi bankami a kryptoměnami?

1

David Gokhshtein, kryptoměnový investor, zakladatel časopisu Gokhshtein Magazine a jeden z nejhlasitějších podporovatelů XRP, je přesvědčen, že Ripple se dostává do dokonalé pozice, aby pronikl do globálního finančního systému.

Banky na celém světě si stále více a více pohrávají s myšlenkou vytvořit vlastní kryptoměny. Tyto bankou kryté stablecoiny by měly fungovat jako prostředníci pro instituci a některé jednotlivce mezi fiat penězi a kryptoměnami.

Mohlo by vás zajímat: Dle Forbes je Ripple jednou z nejlepších fintech společností pro rok 2019

Místo bankovních coinů Ripple?

Gokhstein je ale přesvědčen, že až se tito finanční giganti více ponoří do hlubin a tajů kryptoměnového světa, zjistí, že je mnohem jednodušší, levnější a efektivnější začít používat infrastrukturu Ripple, která je již vlastně vybudovaná a připravená poskytnout zájemcům své služby.

Podle něj si mocné banky a velké finanční instituce nemohou dovolit ustrnout v čase a budou se muset přizpůsobit aktuálním finančním trendům, a to již brzy může být tou pověstnou živnou půdou pro digitální měny.

Ripple již nyní pomáhá lidem a podnikům efektivněji posílat peníze po celém světě

CEO společnosti Ripple Brad Garlinghouse je společně se svým týmem nadšen expanzí Ripple, která nyní probíhá. Na nedávno konané konferenci Švýcarské národní banky Garlinghouse vysvětlil, jak výhody může Ripple xRapid přinést lidem a podnikům po celém světě.

„Přinášíme lidem likviditu, která existuje na trzích v místních regionech. Např. mezi XRP a filipínským pesem, XRP a argentinským pesem či XRP a brazilským realem.“

Tip redakce: Rodina RippleNet se neustále rozrůstá – další velký hráč se připojil do sítě

Ripple a XRP token často terčem kritiky

Je zde poměrně početná skupina kryptoměnových nadšenců, kteří, mírně řečeno, nemají Ripple a XRP příliš v lásce. Lidé z kryptoměnové komunity si často stěžují na to, co nazývají nízkou úrovní decentralizace a také na obrovské množství XRP, které kontroluje právě společnost Ripple.

Ale nálada na trzích naznačuje, že situace se začíná pomalu měnit a stále více institucí začíná Ripple využívat, a to přesně z důvodů zmíněných v tweetech Davida Gokhsteina. Pokud bude Ripple uživatelům poskytovat levnější a efektivnější odbytiště pro zasílání a přijímání finančních prostředků, budou jej podniky a lidé využívat i nadále.

Co číst dále?

Evropská centrální banka – kryptoměny neohrožují finanční stabilitu v EU

Zdroj:
zycrypto.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Petr Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

O xrp se bude psat jak je to skvělé krypto až bude stát 2 usd. A hejlove a análnici se budou moci zase posrat přednáškami a články jak dávali doporučení ns 0,3usd. Ono sice dnes na xrp všichni plivou ale při 2 usd zo bude nejlepší krypto z nejvyšším zhodnocení 🤣🤣🤣🤣