Dle Forbes je Ripple jednou z nejlepších fintech společností pro rok 2019

0
(0)

V pondělí zveřejnila společnost Forbes svůj žebříček Fintech 50. Jde o seznam 50 nejinovativnějších společností v oblasti fintech pro rok 2019. Potěšitelné je, že se v seznamu objevilo celkem 6 společností spojených s kryptoměnami a blockchainem (včetně Ripple). A právě na úspěchy této společnosti se v tomto článku podíváme trošku blíže.

Nejprve si však vyjmenujme všech šest firem, které se na tento seznam dostaly. V abecedním pořadí se jedná o společnosti Axoni, Bitfury, Circle, Coinbase, Gemini a právě Ripple.

Jak vidí Forbes společnost Ripple

Za vznikem Ripple stojí pánové Chris Larsen, Jed McCaleb, Arthur Britto a David Schwart, kteří se rozhodli spustit vlastní síť a v roce 2012 převzali startup OpenCoin. V červnu 2013 McCaleb ze společnosti odchází a 26. září 2013 došlo ke změně názvu z OpenCoin na Ripple Labs a později pouze na aktuální název Ripple. Určitě stojí za pozornost, jak společnost Ripple popisuje právě Forbes:

“Svou globální sítí postavenou na blockchainu chce nahradit SWIFT, platformu pro mezibankovní zasílání zpráv, která již dlouhý čas spojuje téměř všechny banky na světě. Společnost Ripple také spustila službu, která umožňuje firmám provádět přeshraniční platby v XRP. Tedy v kryptoměně, kterou sami vytvořili a která se v poslední době dokázala dostat na druhé místo žebříčku (dle tržní kapitalizace) hned za Bitcoinem.”

a dále připomíná, že…

“V síti RippleNet je již zapojeno více než 200 zákazníků, včetně Bank of America a American Express”

Mohlo by vás zajímat: Začne Amazon využívat služby a nástroje společnosti Ripple?

Úspěchy pro společnost Ripple

To, že Ripple není v podobných žebříčkách žádným nováčkem potvrzují i další úspěchy, jejichž výčet pro úplnost článku přikládáme.

  • MIT Technology Review v roce 2014 zahrnula společnost Ripple do Top 50 smart firem
  • Fast Company ve stejném roce zařadila Ripple na čtvrté místo svého seznamu Top 10 nejvíce inovativních firem
  • V srpnu 2015 získala společnost Ripple cenu Světového ekonomického fóra (Technology Pioneer) za svoji prokazatelnou schopnost inovovat průkopnickou technologii a vyvíjet řešení s potenciálem změnit budoucnost podnikání a celou společnost.
  • V prosinci stejného roku se Ripple poprvé dostal na seznam společnosti Forbes “Fintech 50”
  • V červnu 2016 označila společnost Fortune Ripple za jednu z pěti nejžhavějších společností ve fintech.

Závěr

I když mnozí nechtějí o Ripple a jejich XRP tokenu ani slyšet, tak pravidelné umisťování Ripple v mnoha anketách a žebříčkách je jistým vodítkem, že tento projekt má budoucnost. Na Kryptomagazínu jsme jej dokonce zařadili mezi 3 kryptoměny, které by podle nás neměly chybět v portfóliu roku 2019.

3 kryptoměny, které v roce 2019 nesmí chybět ve vašem portfoliu! + Důvody proč (leden 2019)

Zdroj:
www.cryptoglobe.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Xrp věřím že všeho nejvíce bohužel přístup vedení RIPPLE k xrp je velmi chladný a několikrát již bylo vysloveno že společnost nechce spojitost s xrp. Což je zarážející a stále hledám klíč proč to tak je když je to jejich měna . Ale obávám se a věřím že až se ripple k xrp začne pozitivně chovat vystřelí cena nahoru.

Blábol

Ripplu jde jen o svůj blockchani a aby ho mohli dál rozvíjet potřebují prodávat XRP . Banky nezajímá XRP tokeny ale Rippleuv Blockchain .Aby Rippl mohl fungovat a konkurovat swiftu potřebuji vydělat co nejvíc na XRP , ty jako držitel xrp ti je k hovnu protože banky nikdy xrp na platby používat nebudou banky token nezajímá .

Rob

Pokud vím, tak Ripple používá na přeshraniční platby právě token XRP. A co taky jiného? Blockchain bez likvidního tokenu s určitou hodnotou nemůže z principu fungovat, což je zde doufám všem jasné. Blockchain bez hodnotného tokenu je jen teorie a fantazie, přičemž teprve token, který se podařilo jakkoliv zhodnotit, dává blockchainu možnost žít, ať už řeší jakoukoliv problematiku. XRP se dá kdekoliv nakoupit a kdekoliv prodat za jakoukoliv měnu, protože získal hodnotu a díky tomu, že jsou přeshraniční platby okamžité, fluktuace cen XRP v období převodu nemá na převedenou hodnotu prakticky vůbec žádný vliv. A je úplně jedno, kolik XRP token v tu chvíli stojí. Vůbec na tom nezáleží. Záleží jen na tom, aby se co nejméně pohybovala jeho cena. A odtud patrně pramení ona chladnost ze strany Ripple Labs. Vidí to prostě jinak z pohledu toho, čeho chtějí docílit. Z pohledu reality.

spot_img