Začne Amazon využívat služby a nástroje společnosti Ripple?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Společnost Ripple se snaží poskytovat bezproblémový, rychlejší a levnější způsob přeshraničních plateb pomocí vlastních decentralizovaných nástrojů. Tyto nástroje nejsou určeny pouze pro banky či finanční instituce, ale také pro velké společnosti, jako je právě Amazon. Ty je mohou využívat pro snadné zasílání zpráv a zúčtování plateb.

Stávající stav je směšný

Vedoucí pracovníci společnosti Ripple neustále nahlas zdůrazňují, že společnosti, jako je Amazon, pořebují lepší finanční nástroje k tomu, aby mohly rychle a jednoduše platit svým zákazníkům. To by mělo v očích zákazníků vylepšit celkový dojem z obchodování a také zvýšit objem obchodů. Během svého projevu v Miami se výkonný ředitel společnosti Ripple, Cory Johnson, poměrně ostře pustil do kritiky stávajícího systému, kdy je třeba zaslat peníze z jedné země do druhé. Vzhledem k tomu, jak jednoduše lze poslat například e-mail, textovou zprávu, soubor či emoji do celého světa, označil současný stav přeshraničních plateb za „směšný“.

„Je směšné, že v roce 2018 můžeme poslat textovou zprávu s emotikonem či e-mail se souborem kamarádovi do Říma, ale nejrychlejší způsob, jak dostat peníze odsud do Mexico City, je vložit do kufříku 10 000 dolarů a co nejrychleji vyrazit na cestu.“


Johnson šel ve svých slovech ještě mnohem dále. Podle něj každá velká společnost, jako je Amazon, která má miliony dolarů na několika účtech a musí platit zákazníkům nacházejícím se po celém světě, potřebuje systém, který jí umožní rychlejší a snadnější vypořádání plateb. A pochopitelně si zde ředitel společnosti Ripple přihřál svou polívčičku. Naprosto otevřeně naznačil, že právě token XRP je schopen elegantně vyřešit stávající globální platební problémy.


Ripple v popředí zájmu

Tržní kapitalizace XRP je podle dat z coinmarketcap.com více než 21,2 miliardy dolarů. Cena za jednu XRP minci se pohybuje kolem 0,529 dolaru (údaje aktuální v době psaní tohoto článku). Navíc je zde i reálná možnost, že právě XRP vystřídá na druhé příčce žebříčku (dle tržní kapitalizace) dosud pevně usazené Ethereum. Situaci na XRP jsme se věnovali v samostatném přehledu trhu a naleznete ji zde.

Nutno dodat, že již mnoho finančních institucí si platformu Ripple úspěšně vyzkoušelo a přesunulo pomocí ní peníze z jedné země do druhé. Navíc i některé centrální banky a známé finanční společnosti jsou již připojeny do RippleNetu.

Dopad na celý trh s kryptoměnami, pokud by se společnosti jako je právě Amazon, rozhodly vstoupit do partnerství se společností Ripple, by byl jistě obrovský. Stejně tak i díky celosvětovému dosahu společnosti Amazon by zmiňované potencionální partnerství mělo také značný dopad na celý globální platební systém. I když zatím ještě oficiální dohoda mezi Amazonem a společností Ripple neexistuje, krypto komunita spekuluje a věří, že partnerství mezi těmito dvěma giganty bude uzavřeno.

Tip redakce: CEO Ripple Labs: XRP má 1000krát lacinější a rychlejší transakce než Bitcoin.

Závěr

Pokud více sledujete grafy či analýzy (třeba na spřáteleném webu Trading11.com), jistě vám neuniklo, že XRP má poslední dobou opravdu „našlápnuto“. Často se kolem něj také točí i mnoho zajímavých fundamentálních zpráv. A spojení firem Ripple a Amazon by mohla být další fundamentální bomba. Myslíte, že je toto spojení reálné? Budeme rádi, pokud nám dáte vědět v komentářích.

Zdroj:
zycrypto.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
cohi

I když Ripple není v crypto komunitě moc oblíbený, tak by ve výsledku mohl být důležitým mostem mezi bankovním a crypto odvětvím

Petr

ano začne

Reklama: